کد خبر: ۷۵۴۲۸۹۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
کد خبر : ۷۵۴۲۸۹۳
گروه : فارس » شیراز
عضو هیئت علمی علوم پزشکی شیراز:

ویتامین‌های گران قیمت تاثیری بر ابتلای کودکان به کرونا ندارد

محمد هادی ایمانیه، بسیاری از والدین برای تقویت سیستم ایمنی کودکان خود به دنبال ویتامین‌های گران قیمت و خارجی هستند، در حالی که تاثیری در ابتلای کودک به کرونا ندارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمد هادی ایمانیه با بیان اینکه همه یافته‌های علمی و پزشکی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بر ابتلای کودکان به این بیماری تاکید می‌کند، گفت: خوشبختانه شدت بیماری در کودکان کمتر از بزرگسالان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: با توجه به اینکه سلول‌های بدن یک کودک تازه‌تر و مقاوم‌تر است به ویژه دو سال به بالا، شدت انتقال کرونا از کودکان به بزرگسالان زیاد است.

این فوق تخصص بیماری‌های گوارش کودکان در شیراز با بیان اینکه متاسفانه با بی توجهی شاهد فوت کودکان به ویژه کودکانی که دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند، پس از ابتلا به کووید ١٩ هستیم، گفت: نباید فراموش کرد که علائم کرونا در کودکان در اکثر موارد خفیف بوده و به عنوان ناقل، عامل انتقال بین اعضای خانواده می‌شود.

ایمانیه با تصریح بر اینکه بسیاری از افراد سالمند و آسیب پذیر از طریق کودکان درگیر این بیماری شده‌اند، خاطرنشان کرد: هیچ بی احتیاطی در مورد کودکان در زمینه کرونا نباید انجام شود.

او همچنین با بیان اینکه علائم کرونا تنها بالینی نیست و علائم این بیماری در کودکان بیشتر با علائم اسهال و استفراغ و تهوع همراست، بیان کرد: اگرچه این علائم شبیه آنفولانزاست، اما برخلاف تصور کودک به کرونا مبتلا می‌شود.

فوق تخصص گوارش کودکان با تصریح بر این نکته که استفاده از انواع ویتامین‌ها برای پیشگیری از این بیماری ثابت نشده است، به افراد توصیه کرد که به ترویج مطالب کذب و بدون مبنای علمی در شبکه‌های اجتماعی دلخوش نکنند، چون موجب تصور ایجاد ایمنی کاذب برای خانواده‌ها خواهد شد.

ایمانیه گفت: از آنجا که دلسوزتر از پدر و مادر برای فرزندان وجود ندارد توصیه می‌کنیم ابتدا خود والدین به خوبی باید در خصوص این بیماری و رعایت نکات بهداشتی توجیه باشند و با پرهیز از حضور در تجمعات به پیشگیری از این بیماری کمک کنند.

او از خانواده‌ها خواست تا دست از دید و بازدید‌ها و مهمانی‌های خانوادگی بردارند و عنوان کرد: موج سوم موج درگیری خانوادگی است، لذا افراد تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند و تنها برای امور ضروری از خانه خارج شوند.

این فوق تخصص بیماری‌های گوارش کودکان در شیراز تاکید کرد: خانواده‌ها با صبر و حوصله با کودکان رفتار و از ابتلای آن‌ها به کرونا جلوگیری کنند.

منبع: ایسنا
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر