حاج محمدی:

امنیت زندان‌ها چتر حاکم بر تمامی اولویت‌هاست

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: امنیت زندان‌ها یکی از اولویت‌های ماست و چه بسا چتر حاکم بر تمامی اولویت هاست.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در نشست سراسری با مدیران حفاظت و اطلاعات زندان‌های سراسر کشور گفت: امنیت زندان‌ها یکی از اولویت‌های ماست و چه بسا چتر حاکم بر تمامی اولویت هاست.

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به ماموریت زندانبانی گفت: امروز هدف اصلی ما تحقق دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل زندان به آموزشگاه نیکی هاست و بهترین مربیان برای تحقق این اندیشه کارکنان زندان‌ها هستند.

رئیس سازمان زندان‌ها اظهار داشت: در حوزه حفاظت و اطلاعات نباید دلخوش به آمار‌های کمی باشیم، لذا با تقویت کیفیت فعالیت‌ها باید طوری عمل کنید تا فکر ارتکاب جرم از زندانی سلب و در زندان زنجیره بزهکاری استمرار نداشته باشد.

عضو شورای عالی قوه قضاییه بیان داشت: روزمرگی برای پرسنل حفاظت و اطلاعات مخرب است، از این رو داشتن انگیزه خدمت، قدرت پیش بینی و پیشگیری و تحلیل وقایع و ارائه گزارش‌های کاربردی یک ضرورت است.

وی تأکید کرد: مبادا در زندان که قرار است اصلاح صورت بگیرد، فسادی رخ ندهد.

وی در ادامه خطاب به کارکنان حفاظت و اطلاعات اظهار داشت: در موقعیت‌های خطیر که قرار می‌گیرید، اگر خدای ناکرده جدیت نداشته باشید و یا سهل انگاری کنید و یا به هر دلیلی کوتاهی کنید نه تنها خودتان، بلکه مجموعه‌ای را با آسیب و چالش مواجه می‌کنید.

در ادامه این جلسه که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه گفت: زندان به خودی خود مانند یک شهر و یک کشور است که مسئولیت حفاظت و اطلاعات را در ایجاد امنیت واقعی سنگین‌تر می‌کند.

وی تصریح کرد: در سیمای جمهوری اسلامی رخوت و سستی معنا ندارد و اگر تمایلات نفسانی در کار ورود کند توفیقی نخواهیم داشت.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات در ادامه اظهار داشت: انتظار از مسئولان حفاظت و اطلاعات این است که در زمان مقرر اقدام به پیشگیری و پیش بینی از اتفاقات کند و طوری عمل کنند که اخبار قبل از وقوع حادثه تحصیل شود.

وی در پایان گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بالاترین جایگاه عزت خود قرار دارد و این بیرق ولایت فقیه است که می‌توانسته است اقتدار نظام اسلامی و انقلابی ما را در سراسر دنیا به اهتزاز درآورد.

در این جلسه؛ مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان زندان‌ها نیز ضمن ارائه گزارش نکات مورد نظر را در خصوص صیانت از نیروی انسانی و تأمین امنیت پایدار در زندان‌ها به مسئولان حفاظت و اطلاعات زندان‌های کشور ارائه کرد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر