کد خبر: ۷۵۶۲۱۶۵
گروه : اقتصادی » بورس
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
کد خبر : ۷۵۶۲۱۶۵

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۷ آبان/رشد ۲۳ هزار واحدی شاخص کل در روز بازگشایی شستا

بازار با افزایش تقاضا در اکثر نماد‌های بزرگ و شاخص ساز آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز سه شنبه (۲۷ آبان ماه) بازار مانند روزهای گذشته با افزایش تقاضا در نمادهای بزرگ و شاخص ساز آغاز بکار کرد.

جدول عرضه و تقاضا در پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۷ آبان/

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۷ آبان/

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد افزایش و جهش قیمت در نماد‌های مطرح این گروه از جمله شپنا، شتران و شبندر و شبریز هستیم. شپنا در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه است. شبندر در قیمت ۲۶۱۶ تومان صف خرید دارد. شبریز در آستانه سقف قیمت قرار گرفت.

در گروه بانکی‌ها نماد وبصادر در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفت. وبملت در قیمت ۴۹۱ تومان رشد بیش از ۳ درصد دارد. وپارس هم رشد ۳ درصد دارد.

نماد‌های خساپا، فملی و وغدیر به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت متوقف شدند.

در گروه خودرویی‌ها نماد خودرو در قیمت ۳۸۰ تومان رشد بیش از ۴ درصد دارد. خگستر در قیمت ۳۶۱ تومان قرار دارد و با جهش قیمت همراه است. خپارس همچنان با صف خرید همراه است.

بانک صادرات در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه شد.

فلزات اساسی معاملاتی متعادل را تجربه می‌کنند. فملی پر تقاضا شروع به معامله کرد. فولای و فلوله نماد‌های پر عرضه‌ی گروه اند. فولاد٬ ذوب٬ فخوز٬ فاسمین٬ ارفع و کاوه مثبت و متعادل اند. هرمز٬ فنورد٬ فپنتا و فخاس متعادل و با گرایشی منفی داد و ستد می‌شوند.

صف خرید بترانس هر روز پرحجم‌تر از روز قبل است و امروز هم شاهد شکل گیری صف خرید بیش از ۷۲ میلیون سهم در قیمت ۲۷۷۸ تومان هستیم.

رشد ۱۲هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۲۸۵هزار واحد قرار گرفته است.

نماد خودرو در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفت و حجم معامله تا به این لحظه بیش از ۳۷۳ میلیون سهم است.

فملی، فولاد و وغدیر بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های انرژی۳، فارس و خاهن بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

وپارس با افزایش تقاضا در قیمت ۳۲۳۰ ریال ۷۰ میلیون صف خرید شد.

گروه فلزات اساسی معاملاتی متعادل را تجربه می‌کنند.

فملی پر تقاضا شروع به معامله کرد.

فولای و فلوله نماد‌های پر عرضه‌ی گروه اند.

فولاد٬ ذوب٬ فخوز٬ فاسمین٬ ارفع و کاوه مثبت و متعادل اند.

هرمز٬ فنورد٬ فپنتا و فخاس متعادل و با گرایشی منفی داد و ستد می‌شوند.

بانک ملت در سقف قیمت روزانه با صف خرید ۳۴ میلیون سهمی همراه شد.

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۱۷ هزار و ۹۸۶واحدی (۱.۴درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۹۳هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۵درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۸۳نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۹۲نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۳۱ میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نماد‌های خودرو، فولاد و خگستر در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به دو هزار و ۱۵۰میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود سه هزار میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۱۲۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۱۱۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، وملی و خزامیا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۳۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید شپنا، بترانس و شتران در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۵۴۰میلیارد تومان (۵۱درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۵۷۰میلیارد تومان (۵۰ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۵۹نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف شرکت عمران و سازندگی قزوین (ثقزوی) به ۱۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فلزات اساسی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۳۱۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۸۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فرآورده‌های نفتی» با تقاضای خرید ۶۶۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۳۵ درصد از ۶هزار و ۱۳۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۱۶۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۸۴درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۲۹۰میلیارد تومان خواهد رسید.

برقی‌ها نیز با بهبود تقاضا مثبت داد و ستد می‌شوند. ونیرو٬ وهور٬ بمپنا٬ دماوند پر تقاضا‌های گروه اند. بزاگرس پر عرضه داد و ستد می‌شوند. بفجر و بگیلان مثبت و متعادل اند.

لاستیک و پلاستیک نیز با بهبود تقاضا معامله می‌شوند. پکرمان٬ پتایر و پاسا با افزایش تقاضا همراه اند. پارتا و پکویر مثبت ومتعادل اند.پسهند و پلاسک پر عرضه داد و ستد می‌شوند.

در گروه خودرویی‌ها نماد خزامیا در مدار مثبت قرار گرفت.

کانه‌های فلزی نیز امروز معاملاتی پر تقاضا را تجربه می‌کنند.

کاما٬ کگل٬ تاصیکو و کبافق نماد‌های مورد توجه گروه اند.

ومعادن٬ کچاد٬ کروی٬ کگهر٬ کمنگنز و کنور مثبت و متعادل اند.

نماد معاملاتی شستا بازگشایی می شود

سازمان بورس اعلام کرد: نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تصویب صورت‌های مالی و با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله است.

افزایش سرمایه ۷۸درصدی شستا از محل سایر اندوخته‌ها، با پیشنهاد هیات مدیره این شرکت به مجمع فوق‌العاده رفت.

در ساعت ۱۱:۲۰ با انتشار خبر بازگشایی شستا شاهد عقب نشینی خریداران در اکثریت نماد‌ها هستیم.

شستا با افت ۱۹درصدی قیمت پس از برگزاری مجمع سالیانه بازگشایی شد.

شستا در قیمت ۳۰۴۵ تومان با صف خرید بیش از ۱۰۰ میلیون سهمی همراه شد.

شاخص کل با بازگشایی شستا ۱۴ هزار واحد اُفت کرد.

آینده با افت ۳ درصد و صف فروش در قیمت ۲۱,۹۸۱ ریال بازگشایی شد.

رشد ۲۳ هزار واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز ۲۳۱۱۰ واحد رشد کرد. شاخص هم‌وزن هم با رشد ۴۵۹۵ واحدی همراه شد.

ارزش معاملات این بازار در روز جاری به حدود رقم ۱۱۷۰۰میلیارد تومان رسید.

«شستا»، «فولاد» و «فملی» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند.

«شستا»، «خزامیا»، «خودرو» سه نماد پرتراکنش بودند

شاخص فرابورس هم ۲۵۱ واحد رشد کرد که ارزش معاملات در این بازار ۷۸۰۰ میلیارد تومان بود.

حقیقی‌ها تا حدود ۸۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۱هزار و ۸۳۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۹۰درصد یعنی ۱۰هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۷درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی»، «فرآورده‌های نفتی» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سیمان، آهک و گچ» و «بیمه و صندوق بازنشستگی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد شستا، فولاد و شبندر لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به خاهن و وآیند و میدکو معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی معادل ۳۷۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی آهنگری تراکتورسازی ایران با برتری ۳۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۱۶ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۸ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۲۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۴۰میلیارد تومان بود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر