کد خبر: ۷۵۶۷۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
کد خبر : ۷۵۶۷۶۱۱

سلاخی خودرو‌های سرقتی در خانه اجاره ای!

با دستگیری اعضای یک باند حرفه‌ای سلاخی خودرو‌های سرقتی در مشهد، راز دستبرد به منازل با شیشه‌های طلقی نیز فاش شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در پی کشف تعدادی از خودرو‌های رها شده در خیابان‌های خلوت که قطعات قابل فروش آن‌ها به سرقت رفته بود، گروه ویژه‌ای از افسران تجسس کلانتری شفای مشهد، ریشه یابی این پرونده‌ها را در دستور کار قرار دادند. آنان با تجزیه و تحلیل‌های کارشناسی که در حضور سرگرد علی امارلو (رئیس کلانتری) صورت گرفت به نتایجی دست یافتند که نشان می‌داد با یک باند حرفه‌ای سرقت خودرو روبه رو هستند و اعضای این باند خودرو‌ها را از مناطق دیگر مشهد به سرقت می‌برند و در حوزه استحفاظی کلانتری شفا، آن‌ها را اوراق می‌کنند؛ بنابراین گروه ویژه تجسس به سرپرستی سروان آریایی، عملیات اطلاعاتی و ردیابی را با همکاری مشترک گشت نامحسوس آغاز کردند تا این که بیست و دوم آبان، نیرو‌های گشت انتظامی به سرنشینان یک دستگاه پراید در شهرک پردیس مشهد مشکوک شدند و در حالی به تعقیب نامحسوس آن‌ها پرداختند که استعلام از مرکز فرماندهی نیز نشان می‌داد خودروی پراید دارای سابقه سرقت از منطقه قاسم آباد مشهد است.


بیشتر بخوانید:

ماموران انتظامی پس از حدود دو ساعت تعقیب و مراقبت به کوچه‌ای بن بست در حاشیه بزرگراه شهید چراغچی رسیدند که یک خودروی وانت مزدا نیز درون کوچه قرار داشت. در این هنگام یک جوان دیگر از داخل تنها منزل کوچه بن بست آچار به دست بیرون آمد و به همراه سرنشینان پراید مشغول باز کردن قطعات خودروی مزدا شدند. ماموران گشت که دیگر به سلاخ خانه خودرو‌های سرقتی رسیده بودند، بی درنگ مراتب را به گروه ویژه تجسس اطلاع دادند و بدین ترتیب با دستورات محرمانه قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) عملیات دستگیری دزدان خودرو آغاز شد و سه تن از اعضای باند به طرز غافلگیرانه‌ای در چنگ پلیس گرفتار شدند. دقایقی بعد ماموران تجسس با نظارت و هدایت رئیس کلانتری و کسب مجوز‌های قضایی، مخفیگاه و منازل متهمان را در چهار نقطه شهر مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه دو دستگاه دوچرخه کرسی، تعدادی مدارک متعلق به افراد دیگر، مقادیر زیادی قطعات و لوازم اوراق شده خودرو‌ها به همراه چندین دستگاه تلفن همراه سرقتی، پوشش و تابلوی «ایست» پلیس راهور کشف و ضبط شد.

سلاخی خودرو‌های سرقتی در خانه اجاره ای!

گزارش ها حاکی است، با انتقال متهمان و دو خودروی سرقتی پراید و مزدا به کلانتری، تحقیقات گسترده در این باره ادامه یافت و مشخص شد که سلاخ‌های خودرو‌های سرقتی در دستبرد به منازل نیز نقش دارند، زیرا آن‌ها اعتراف کردند با استفاده از فندک شیشه‌های طلقی منازل را می‌سوزاندند و با همین شیوه از یک منزل در بولوار صیاد شیرازی دو دستگاه دوچرخه سرقت کرده اند. بررسی‌های بیشتر ماموران انتظامی که با راهنمایی‌ها و دستورات ویژه قاضی حسینی همراه بود، همچنین نشان داد اعضای این باند از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار هستند که با استفاده از شاه کلید خودرو‌های مدل پایین را از مناطق مختلف شهر سرقت می‌کردند و به اوراق کردن آن‌ها در منزل اجاره‌ای کوچه بن بست، می‌پرداختند. یکی از سارقان که چندین فقره سابقه کیفری دارد در بازجویی‌ها گفت: خودرو‌ها را دیگر اعضای باند سرقت می‌کردند و من فقط آن‌ها را اوراق می‌کردم و قطعات را به فروش می‌رساندم، ولی در سرقت از منازل نقش داشتم. در همین حال متهم جوان دیگر پرونده نیز گفت: من در سرقت خودروی پراید، گوشی‌ها و دستبرد به منزل با اعضای باند همکاری کردم، اما در سرقت مزدا نقشی نداشتم.

سلاخی خودرو‌های سرقتی در خانه اجاره ای!

این متهم که مدعی بود از یک سال و نیم قبل در زندان بوده و از حدود ۲۰ روز قبل در اولین مرخصی خود به سر می‌برد، اعتیاد به شیشه و کریستال را انگیزه خود از سرقت‌های مذکور دانست و نقش خود در اوراق کردن خودرو‌ها را نیز به گردن گرفت. عضو دیگر این باند هم که مدعی بود به شیشه و کریستال اعتیاد دارد و سابقه دار است، در اظهارات خود به سرقت خودرو‌ها و اوراق کردن آن‌ها در منزل اجاره‌ای اعتراف کرد. بنابر گزارش خراسان، با توجه به این که تاکنون هفت تن از شاکیان این پرونده شناسایی شده اند، اما کشف پوشش و لباس‌های فرم و همچنین تابلوی «ایست» پلیس راهنمایی و رانندگی از مخفیگاه سارقان تحقیقات این پرونده را وارد مرحله جدیدی کرده است چرا که احتمال می‌رود آنان با جعل عنوان مامور پلیس راهور جرایم دیگری نیز مرتکب شده باشند. به همین دلیل با دستورات محرمانه قاضی سیدجواد حسینی، با انتقال دزدان به زندان، بررسی‌های بیشتر در این باره به کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی سپرده شده است.

 

منبع: خراسان

انتهای پیام/

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر