اعلام رسمی تیم امنیت ملی و سیاست خارجی بایدن/ بلینکن و جان کری در فهرست گزینه‌های پیشنهادی

جو بایدن در بیانیه‌ای نام آنتونی بلینکن را به طور رسمی به عنوان گزینه منتخب خود برای انتصاب سمت وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هیل، جو بایدن به طور رسمی اسامی تیم امنیت ملی مورد نظر خود را در حرکتی رو به جلو در روند انتقال قدرت در میان تلاش‌های مداوم ترامپ برای انکار نتایج انتخابات، اعلام کرد.

بایدن بعد از ظهر روز دوشنبه بیانیه‌ای را منتشر کرد که در آن از قصد خود برای معرفی آنتونی بلینکن، مشاور سابق سیاست خارجی، برای خدمت به عنوان وزیر امور خارجه خبر داد.

او همچنین از برنامه‌های خود برای استفاده از الخاندرو مایورکاس برای احراز سمت وزارت امنیت داخلی خبر داد.

تیم انتقالی جو بایدن همچنین اعلام کرد او، جان کری وزیر امور خارجه پيشين آمریکا را به عنوان نماينده ويژه خود در امور تغییرات آب و هوایی (گرمایش زمین) معرفی می‌کند.

بایدن، لیندا توماس گرینفیلد را به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل معرفی خواهد کرد و جک سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی بایدن معرفی خواهد شد.

تیم انتقالی جو بایدن اعلام کرد آوریل هینز نیز برای احراز مدیریت اطلاعات ملی آمریکا معرفی خواهد شد.

بلینکن به عنوان مشاور ارشد سیاست خارجی بایدن در طول رقابت‌های انتخاباتی‌اش فعالیت می‌کرد. سابقه همکاری آن‌ها با هم به زمان عضویت بایدن در کمیته روابط خارجی سنا برمی‌گردد، جایی که بلینکن شش سال به عنوان مدیر ستاد دموکرات‌ها خدمت کرد.

نامزدی او برای این سمت مورد استقبال متخصصان امنیت ملی مانند ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی قرار گرفت. او در پیامی توئیتری نوشت که بلینکن یک وزیر خارجه قدرتمند خواهد بود که می‌تواند با اقتدار از طرف بایدن و با دانش صحبت کند.

جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا که بعنوان نماینده ویژه جو بایدن در امور تغییرات آب و هوایی معرفی شده است، در حساب توئیتری خود نوشت: آمریکا به زودی دولتی خواهد داشت که با بحران آب و هوایی به عنوان یک تهدید فوری علیه امنیت ملی برخورد می‌کند. من به اینکه با رئیس جمهور منتخب، متحدان و رهبران جوان جنبش آب و هوایی طرف همکاری باشم تا به عنوان نماینده رئیس جمهور در امور آب و هوایی به این بحران رسیدگی کنیم، افتخار می‌کنم.

پیش زمینه دیپلماتیک کری سرمایه‌ای برای بایدن خواهد بود. او متعهد شده است که در اولین روز ریاست جمهوری خود به توافق نامه آب و هوایی پاریس بپیوندد و می‌خواهد در موضوعی که عمدتاً توسط دولت ترامپ طی چهار سال گذشته نادیده گرفته شده است، نقش رهبری را بازی کند.

کری در زمان وزارت خود، چالش‌های زیست محیطی را به عنوان اولویت‌های دیپلماتیک از اقیانوس‌ها گرفته تا هیدرو فلوروکربن‌ها مطرح کرد. او معمار اصلی توافقنامه آب و هوایی پاریس بود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran, Islamic Republic of
عمار
۰۷:۵۷ ۰۴ آذر ۱۳۹۹
بنام خداوند جان و خرد :
ای انسانهای روی کره زمین با هر دین یا بی دینی که هستید ای قوم یهود ای قوم بنی اسرائیل ای قوم مسیح س ای تمامی اقوام بشریت با هر رنگ و زبان و نژادی که هستید بدانید و آگاه باشید و هوشیار باشید و بیدار باشید به آخرین دین و کاملترین دین خداوند جل جلاله که همه پیامبران پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی ص را وعده داده بودند به دین اسلام ناب محمدی ص رو بیاورید و مسلمان شوید هیچ یک از پیامبران گذشته هر گز نکفتند در دین اجدادیتان باقی بمانید فرموده اند خداپرست و مسلمان شوید و تسلیم امر خداوند جل جلاله شوید که خداوند جل جلاله دین اسلام را برای کل بشریت روی کره زمین برای جن و انس کاملترین دین قرار داد و به بشریتش فرمود به آخرین دین من رو بیاورید تا رستگار شوید و از ابلیس ملعون و لشکریان شیاطین ملعون جن و انسیش پیروی نکنید و از نافرمانان دستورات من نباشید که در جهنم سوزان وحشتناک خواهید افتاد . از این بنده حقیر درگاه خداوند جل جلاله نصیحت کردن و گفتن بود خواه پند بگیرید خواه نگیرید دودش در چشمان خودتان خواهد رفت بعد بهانه نیاورید و بگویید کسی نبود به ما بگوید که از دروغگویان و تکذیب کنندگان دستورات خداوند جل جلاله خواهید بود و در جهنم اسفل سافلین جایگاهتان خواهد بود .
والسلام و صلوات التماس دعا و التماس تفکر .
لبیک یا رسول الله ص .
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر