کد خبر: ۷۵۷۰۳۱۸
گروه : اقتصادی » بورس
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
کد خبر : ۷۵۷۰۳۱۸

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در چهارم آذر

بازار با افزایش نسبی تقاضا در اکثر نماد‌های بزرگ و شاخص ساز آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز سه شنبه (چهارم آذر ماه) بازار با افزایش تقاضا و توجه ویژه به گروه های بانکی، فرآورده های نفتی، معدنی  و خودرویی آغاز بکار کرد.

برترین عرضه و تقاضا در نمادهای بورسی

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در چهارم آذر

برترین عرضه و تقاضا در نمادهای فرابورسی

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در چهارم آذر

در جریان داد و ستد مثبت و پرتقاضای گروه بانکی‌ها شاهد پیشروی بیش از ۲ درصدی قیمت در نماد وبملت هستیم. وتجارت در قیمت ۳۶۷ تومان صف خرید بالای ۴۷۴ میلیون سهم دارد. وپاسار در بالاتر از سطح ۱۰۰۰ تومان دنبال می‌شود. وبصادر با صف خرید همراه است.

در گروه فلزات اساسی نماد فملی در قیمت ۲۶۷۴ تومان در حال داد و ستد است. فولاد در قیمت ۱۲۸۷ تومان قرار دارد. ذوب افت ۱ درصد دارد. فخوز در قیمت ۳۵۷۰ تومان داد و ستد می‌شود.

در گروه خودرویی‌ها شاهد تثبیت نماد #خودرو در محدوده بالای ۴۰۰ تومان هستیم و سهم اکنون در قیمت ۴۰۸ تومان با رشد بیش از ۳ درصد داد و ستد می‌شود.

خساپا در قیمت ۳۰۰ تومان صف خرید بالای ۳۱۱ میلیون دارد.

خگستر پیشروی ۳ درصدی دارد. خزامیا در محدوده صفر تابلو مثبت دنبال می‌شود.

خپارس در قیمت ۸۴۱ تومان قرار دارد.

رشد ۶هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۳۸۲هزار واحد قرار گرفته است.

شپنا، خودرو و وتجارت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های شستا، فملی و فولاد بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

محصولات شیمیایی امروز نیز با نوسان قیمت همراه اند. پترول٬ شگویا٬ فارس٬ تاپیکو٬ نوری٬ پارسان و زاگرس متعادل و با گرایشی منفی داد و ستد می‌شوند. شفارس٬ وپترو٬ شصدف٬ شپاکسا٬ شتوکا٬ ساینا٬ شرنگی پر تقاضا‌های گروه اند. شیران٬ شاروم و#پاکشو مثبت و متعادل اند.

خودرویی‌ها نیز با افزایش تقاضا همراه اند. خودرو٬ خساپا٬ خگستر ٬خپارس٬ خبهمن٬ خمحرکه٬ خچرخش٬ خزر٬خاهن٬ ختوقا٬ ورنا٬ خاور٬ خشرق و خمهر از جمله پر تقاضا‌های گروه اند. خکار و خنصیر پر عرضه‌های گروه اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد چهار هزار و ۲۳۰واحدی (۰.۳درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۷۹هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۸درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۷۳نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۲۳نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۳۰میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار کردند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا به سه هزار و ۹۷۰میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود چهار هزار و ۱۸۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزارمیلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۱۵۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید وتجارت، خبهمن و وپارس به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک تجارت حدود ۳۷۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش وملی، لکما و فاهواز در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع دو هزار میلیارد تومان (۵۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۰۰میلیارد تومان (۴۵درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷۷نماد و حجم صف‌های فروش در ۴۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان اردبیل (ثتوسا) به ۸.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «بانک‌ها و موسسات اعتباری» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۸۷۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۶۴۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» با فشار فروش ۲۴۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۳۶درصد از ۶هزار و ۲۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع سه هزار و ۹۶۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۵۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۰هزار و ۱۷۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نماد شستا در کف قیمت روزانه با صف فروش مواجه شد.

نماد وغدیر در کف قیمت روزانه با صف فروش ۱۹ میلیونی مواجه شد.

لاستیک و پلاستیک نیز نوسانی معامله می‌شوند. پلاست٬ پارتا٬ پلاسک و پدرخش پر عرضه‌های گروه اند. پکرمان٬ پتایر و پسهند منفی و متعادل اند. پکویر و پاسا نیز متعادل و با گرایشی منفی داد و ستد می‌شوند.

در گروه کاشی و سرامیک شاهد افزایش تقاضا در نماد کسعدی هستیم. کپارس و کلوند و کهرام با افزایش تقاضا همراهند.

نماد خودرو مجددا در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفت. حجم معامله از مرز ۲ میلیارد سهم گذر کرد.

خودرویی‌ها در محدوده منفی قرار گرفتند. خساپا منفی شد.

فارس با افت حداکثری قیمت به صف فروش رسیده است.

اکثر نماد‌های بزرگ پرتقاضا در نیمه اول بازار از جمله بانکی ها، خودرویی‌ها در ساعت ۱۱:۳۰ با افزایش عرضه و در محدوده منفی قرار گرفتند.

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل با افت ۱۸هزار و ۵۶۰واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۵۶هزار واحدی قرار داد.

شاخص هم وزن ۰.۸درصد رشد کرد.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود ۲۱هزار و ۷۸۰میلیارد تومان رسید.

حدود ۳۷۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بود و شاهد رشد بیش از یک درصد ۲۶۸نماد و افت بیش از یک درصد ۳۱۱نماد بودیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر