وحید موسائیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کرونا برای مستندسازان و جشنواره «سینما حقیقت»، فرصت است

کارگردان و فیلمنامه‌نویس سینما گفت: جشنواره «سینما حقیقت» جشنواره‌ای است که اتفاقاتی مثل کرونا برایش یک فرصت به حساب می‌آید.

وحید موسائیان کارگردان و فیلمنامه‌نویس درباره برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت»، به خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: اقتضائات دنیای جدید، با خود راهکار‌های جدید هم می‌آورد که اگر با این عصر جدید پیش نرویم، مجبور به تعطیلی همه چیز می‌شویم.

کارگردان «وقتی برگشتم» ادامه داد: برگزاری آنلاین جشنواره «سینما حقیقت» و سایر جشنواره‌ها در شرایطی که کرونا امکان برپایی اجتماعات را محدود کرده، موجب همراه شدن با مسیر جدیدی است که دنیای جدید با خود آورده و کمک می‌کند راه‌های مناسب هر شرایطی هموار شود. جشنواره «سینما حقیقت» جشنواره‌ای است که اتفاقاتی مثل کرونا برایش یک فرصت به حساب می‌آید.

کارگردان «فرزند چهارم» گفت: همانطور که فیلمساز و جشنواره مستند به اتفاقاتی مثل جنگ و سایر حوادثی که در دنیا رخ می‌دهد، به عنوان فرصتی استثنایی نگاه کرده و با آن رشد می‌کند و بیانگر و تصویرگر زمان حال خودش است، کرونا هم یک فرصت محسوب می‌شود تا مستندساز شرایط جامعه را به تصویر بکشد.

موسائیان در پایان تأکید کرد: از این جهت شاید بتوان مهم‌ترین دوره جشنواره «سینماحقیقت» را در طول ادوار مختلف که برگزار می‌شود، همین امسال دانست.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی‌مقدم، در آذرمـاه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر