ضیائیان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

فعال شدن سامانه بارشی در بسیاری از مناطق کشور/ احتمال بارش باران و برف در تهران

کارشناس هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی فعال از غرب کشور، فردا شاهد بارش برف و باران در بسیاری از مناطق خواهیم بود.

صادق ضیائیان مدیر مرکز مدیریت و پیش بینی سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها از اواخر امشب سامانه بارشی فعال از سمت مرز‌های غربی وارد کشور می‌شود گفت: با فعالیت این سامانه از روز پنج شنبه در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، گیلان، مازندران، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.

او ادامه داد: فردا در استان‌های خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران و قم بارش برف و باران وزش باد شدید پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: این سامانه بارشی در استان‌های غرب ، جنوب غرب و جنوبی کشور سبب رعد وبرق و در مناطق مستعد سبب بارش تگرگ می‌شود.

ضیائیان با بیان اینکه بارش در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی عمدتا به صورت برف خواهد بود افزود: شدت بارش در شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر و در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی است.


بیشتر بخوانید:او توضیح داد: روز جمعه از شدت فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب تا حدودی کاسته می‌شود، اما همچنان در اکثر مناطق کشور به جز سیستان وبلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و جنوب کرمان بارش خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه شدت بارش در این روز در شمال وشرق خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد است افزود: روز شنبه بارش در مناطق غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، نیمه شمالی فارس، بوشهر،یزد، و شمال خلیج فارس رخ خواهد داد.

ضیائیان تصریح کرد: روز یکشنبه علاوه بر این مناطق در استان‌های ساحلی خزر و شمال کشور نیز بارش باران خواهیم داشت.

او افزود: شدت بارش در این دو روز در استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام و کرمانشاه است.

این کارشناس هواشناسی یادآور شد: دریای خزر در روز‌های پنج شنبه و جمعه و خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان از روز پنج شنبه تا یکشنبه مواج هستند.

ضیائیان درباره وضعیت آب وهوای تهران هم گفت:  فردا صبح آسمان تهران ابری همراه با غبار صبحگاهی است. فردا شب هم آسمان تهران ابری همراه با مه رقیق  است و در برخی ساعات  بارش باران پیش بینی می شود و احتمال بارش برف هم وجود دارد.

او بیان کرد: بیشترین دمای تهران فردا به  ۹ درجه و کمترین آن به  ۴ درجه می رسد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر