کد خبر: ۷۵۷۳۵۶۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
کد خبر : ۷۵۷۳۵۶۳

تماشای اماکن تاریخی و دیدنی از قاب شبکه پنج سیما

برنامه تهرانگرد امشب به عمارت صبا و باغ شازده می‌رود و جاذبه‌های تماشایی آنجا را به تصویر می‌کشد.

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه «تهرانگرد» امشب ساعت ۲۰ به عمارت صبا و باغ شازده می‌رود و جاذبه‌های تماشایی آنجا را به تصویر می‌کشد. 

این برنامه با هدف معرفی عمارت صبا که از اماکن تاریخی تهران است، پخش خواهد شد. باغ قدیمی خیابان صبا از معدود باغ‌های تاریخی باقی مانده در تهران است که قبل از احداث حصار ناصری ساخته شده و بنای عمارت تاریخی آن هم از جمله بنا‌های ارزشمند تهران محسوب می‌شود. سبک خاص معماری این باغ متعلق به دوران گذار از معماری قاجار یا معماری نوگرا است که این مهم، باغ و عمارت صبا را از سایر بنا‌های قدیمی تهران متمایز می‌کند.

همچنین در بخش دیگر این برنامه سری به کوچه موتمن الاطباء خواهیم زد. موتمن الاطباء در محله عودلاجان واقع در قلب تاریخی شهر تهران قرار دارد. این کوچه در چهار راه سرچشمه به سمت میدان امام خمینی (ره)، خیابان پامنار روبروی مسجد ایت الله کاشانی قرار دارد.

در بخش طبیعت گردی، به تماشای پاییز بوستان جنگلی چیتگر بنشینید و امکانات این بوستان را ارزیابی نمایید.

«تهرانگرد» کاری از گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی سجاد مشحون است که به صورت هفتگی هر پنج شنبه ساعت ۲۰ روی آنتن می‌رود و بعد از اخبار ایران و جهان ساعت ۲۴ و روز بعد ساعت ۱۳ بازپخش خواهد شد.

بازگشت به زندگی پاک به روایت "ما ایرانی ها"

برنامه «ما ایرانی ها» هم به تهیه کنندگی و کارگردانی قاسم اورنگی جمعه ۷ آذر ماه ساعت ۲۲ میزبان " مینا صابری" معلم بازنشسته آموزش و پرورش و همیار کارتن خواب‌ها در گروه پردیس پاک است که از فعالیت و تلاش‌های نیکو کارانه خود در جهت ترک بیماران در بند اعتیاد، ایجاد انگیزه برای بازگشت به زندگی و هدفمندی آنان در این برنامه صحبت می‌کند.

"مینا صابری " که با عشق و محبتی که نسبت به جوانان دارد، همیشه دوست داشته بداند که آیا شاگردانش به آنچه می‌خواستند رسیده اند یا نه. همین دغدغه را بعد از بازنشستگی هم دارد، به همین خاطر با دختران دچار آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و فرار از خانه، هم صحبت می‌شود تا ببیند در کودکی چه آرزویی داشته و چرا به این صورت در آمده اند و در ادامه همه تلاشش را برای برگرداندن آن‌ها به زندگی انجام می‌دهد. گرمای کلام و شیوایی بیان او به قدری تاثیرگذار است که تا کنون توانسته تعدادی از آن‌ها را به زندگی برگرداند.

اورنگی تهیه کننده برنامه در مورد این قسمت از برنامه گفت: تعلیم و تربیت بازنشستگی ندارد خانم " مینا صابری " دبیر بازنشسته کلاس خود را به کوچه و خیابان می‌آورد تا در تخته سبز زندگی امید و نجات را برای بیماران در بند اعتیاد معنی کند، تا هدف گمشده خود را در نور دانایی باز یابند.

برنامه ترکیبی «ما ایرانی ها»کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که یکشنبه، سه شنبه، پنج شنبه و جمعه هر هفته ساعت ۲۱ از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر