کد خبر: ۷۵۷۳۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸
کد خبر : ۷۵۷۳۸۴۰

پیام شلیک موشک «قدس ۲» به پایتخت اقتصادی عربستان چه بود؟

آمریکایی‌ها جنگ روانی جدیدی را با خبر حمله نظامی محدود به مراکز هسته‌ای ایران به راه انداختند، اما جبهه مقاومت پاسخ این تحرکات را همزمان با سفر مخفیانه نتانیاهو به عربستان سعودی در میدان نبرد داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،بامداد روز دوشنبه (سوم آذرماه) یگان موشکی جنبش مقاومت انصارالله یک فروند موشک کروز جدید «قدس ۲» را به سمت خاک عربستان شلیک کرد تا وعده و هشدار چند روز قبل مقامات یمنی مبنی بر هدف قرار دادن تاسیسات سعودی‌ها را عملی کند. در روز‌های گذشته نیرو‌های یمنی از شرکت‌های خارجی خواسته بودند هرچه سریع‌تر عربستان را ترک کنند تا از حملات احتمالی در امان بمانند.

موشک قدس ۲ با دقت کامل و به صورت دقیق از عمق خاک یمن شلیک و از سامانه‌های دفاع هوایی (پاتریوت آمریکایی) عبور و به هدف پیش بینی شده در تاسیسات نفتی آرامکو در شهر ساحلی «جده»، پایتخت اقتصادی عربستان گه از نقطه صفر مرزی یمن ۶۵۰ کیلومتر فاصله دارد، اصابت کرد و ریاض را بار دیگر در شوک فرو برد.

در این حمله موشکی غافلگیرانه که از عمق خاک یمن انجام شد، یکی از مراکز توزیع سوخت تاسیسات نفتی آرامکو شهر جده (در نزدیکی فرودگاه ملک عبدالعزیز) که حداقل ۱۲۰هزار بشکه نفت ظرفیت دارد هدف قرار گرفت و متحمل خسارت‌های سنگینی شد.

براساس اطلاعات منتشر شده، تاسیساتی که در این حمله دقیق موشکی هدف قرار گرفت یکی از سه ایستگاه توزیع فرآورده‌های نفتی به جده، مکه و منطقه الباحه بوده و مرکزی بسیار مهم و راهبردی در تاسیسات نفتی آرامکو به شمار می‌آید و نشان می‌دهد صنعاء گزینه حساب شده‌ای را برای انهدام انتخاب کرده است.

پیام شلیک موشک «قدس ۲» به پایتخت اقتصادی عربستان چه بود؟

عملیات موشکی نیرو‌های یمنی همزمان با سفر مخفیانه نخست وزیر و رئیس سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی به عربستان و دیدار با ولیعهد سعودی صورت گرفت و در این نشست محرمانه که حداقل ۵ ساعت به طول انجامید وزیر امور خارجه آمریکا نیز حضور داشت.

به گفته منابع میدانی، نخست وریر رژیم صهیونیستی برای شرکت در این نشست در منطقه ساحلی «نیوم» در شمال غرب عربستان از هواپیمای اختصاصی «یودی انگل»، تاجر صهیونیست استفاده کرد که پیشتر هم برای حضور در همایش‌های تجاری در خاک عربستان فرود آمده بود.

مقامات سیاسی و نظامی یمن در ساعات گذشته اعلام کردند یکی از عوامل حمله موشکی به تاسیسات نفتی آرامکو پاسخ به ادامه حملات هوایی و محاصره یمن توسط سعودی‌ها و واکنش ضد روند عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها بود و این عملیات‌ها متوقف نمی‌شود.

شخصیت‌های مسئول در دولت نجات ملی یمن تاکید کردند که آرمان ملت فلسطین قابل معامله نیست و یکی از اهداف اصلی این عملیات پیام به نتانیاهو بود که متوجه شود موشک‌های قدس ۲ قابلیت رسیدن به عمق سرزمین‌های اشغالی را دارا هستند و صنعاء هیچ واهمه‌ای از درگیری ندارد.

پیام شلیک موشک «قدس ۲» به پایتخت اقتصادی عربستان چه بود؟

حمله موشکی به تاسیسات نفتی شهر جده که حاصل توانمندی متخصصان صنایع نظامی داخلی یمن است، پیام روشن دیگری هم داشت که قدرت نظامی یمن بر مدار افزایش قرار گرفته و ادامه این شرایط توازن قدرت را به سود صنعاء تغییر خواهد داد و ائتلاف غربی - عبری - عربی علیه ملت یمن فرو پاشیده است.

از سویی دیگر، برخی تحلیلگران سیاسی معتقد هستند این عملیات موفقیت آمیز همزمان با برگزاری نشست سه جانبه میان «محمد بن سلبمان، مایک پمپوء و بنیامین نتانیاهو» پیغام واضح و قدرتمند به ریاض بود که برای نجات خود بر روی رژیم صهیونیستی حساب باز نکند چرا که نمی‌تواند از تغییر موازنه قدرت در منطقه جلوگیری کند.

حمله دقیق موشکی بامداد دوشنبه یمنی‌ها همزمان با دیدار سه جانبه آمریکایی ها، سعودی‌ها و صهیونیست‌ها پیام شفافی هم از سوی جبهه مقاومت به مثلث ائتلاف غربی - عبری - عربی بود که فکر ماجراجویی جدید را در ذهن خود راه ندهد چرا که با واکنش بی سابقه‌ای مواجه خواهد شد که از تصور آنان خارج است.

نباید فراموش کرد در روز‌های گذشته نیز رزمندگان مقاومت فلسطین چندین موشک را به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کردند و عبور این موشک از سامانه‌های دفاع هوایی پیامی آشکار به رژیم صهیونیستی و متحدانش بود که در محاسبات دچار اشتباه نشوند.

پیام شلیک موشک «قدس ۲» به پایتخت اقتصادی عربستان چه بود؟

در مجموع حملات دقیق و حساب شده موشکی به عربستان و فلسطین اشغالی که با ناتوانی سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت و گنبد آهنین همراه شد چند نکته مهم را به طرف مقابل یادآوری می‌کند از جمله این که دستان رزمندگان جبهه مقاومت در منطقه بر روی ماشه قرار دارد و با دستور‌هایی که دریافت کرده اند بیش از پیش آماده برای پاسخ به هر سناریویی هستند و در صورت هرگونه خظایی پاسخ فراتر از پیش بینی‌ها است و آنان دیگر تمام کننده نبرد نیستند و جبهه مقاومت پایان درگیری‌ها را تعیین می‌کند.

ائتلاف غربی - عبری - عربی که با اهرم رسانه و جنگ روانی (مانور بر روی خبر تلاش واشنگتن برای بررسی یک حمله محدود نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران، رزمایش ارتش رژیم صهیونیستی، اعزام بمب افکن‌های آمریکایی به غرب آسیا، تغییر سیاست سعودی در مقابل دولت ترکیه، بزرگنمایی سفر پمپو به منطقه و ... که ارزش پاسخ رسانه‌ای ندارند) به دنبال ارزیابی شرایط بود و با پاسخی که از صنعاء و غزه دریافت کرد و همزمان ناکارآمدی سیتم‌های دفاعی خود را مشاهد کرد به این نتیجه رسید جبهه مقاومت در منطقه به سلاح‌های پیشرفته مجهز و برای قدرت نمایی آماده است.

جبهه مقاومت با سیگنال‌های که در روز‌های گذشته فرستاده به سرکرده‌های رژیم‌های مرتجع منطقه به خوبی فهماند که اگر قصدی برای هرگونه ماجراجویی داشته باشند منافع حیاتی شان در کمترین زمان ممکن هدف قرار خواهد گرفت و به طور کامل فلج می‌شوند و این خسارت‌ها غیر قابل جبران است.

از سویی دیگر، برای کسانی که در منطقه اهل حساب و کتاب هستند و تحولات میدانی روز‌های گذشته را به دقت رصد کرده اند مشخص شده وقتی سامانه‌های دفاعی آمریگایی‌ها و صهیونیست‌ها نمی‌توانند در برابر شلیک محدود موشکی واکنش نشان دهند چگونه قرار است در یک جنگ فراگیر عمل کنند و همین مسئله آنان را به این نتیجه رسانده که با تعقل رفتار کنند چرا که می‌دانند در یک جنگ با دامنه بزرگتر چه اتفاقی خواهد افتاد.

تحرکات اخیر ائتلاف غربی - عبری - عربی برای ایران موضوع جدیدی نیست چرا که در تهران همه تمهیدات با راهبرد «مقاومت فعال» برای پاسخ به هر سناریویی اندیشیده شده و تحولات روز‌های گذشته بیشتر نشان دهنده دستپاچگی سعودی‌ها و صهیونیست‌ها است و باخت ترامپ نیز آنان را سردرگم‌تر کرده و در تلاش هستند در فرصت باقی مانده از شکست فرار کنند.

منبع: مشرق 

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
تو رو خدا انتقام سردار و شهید فخری رو بگیرین خیلی حیف شدند چقدر بنده خدا تجربه داشتند خدا لعنتشون کنه که فقط ترور بلدن اینایی که کار ترور کردن به اشد مجازات باید برسن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
مرگ بر ال سعود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
اقای ظریف از امریکایی ها نترس
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر