کد خبر: ۷۵۷۴۷۲۳
گروه : اقتصادی » بورس
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
کد خبر : ۷۵۷۴۷۲۳

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۸ آذر/ شروع سبز بازار سرمایه در اولین روز هفته

بازار در اولین روز معاملاتی هفته متعادل و مثبت آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز شنبه (۸ آذر ماه)بازار در اولین روز هفته در اکثر نماد‌ها با عقب نشینی خریداران آغاز بکار کرد، اما بنظر رفته رفته شاهد بهبود معاملات باشیم.

جدول عرضه و تقاضا در پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۸ آذر

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۸ آذر

در گروه بانکی‌ها نماد وتجارت با رشد بیش از ۳ درصد در حال داد و ستد است. وبملت با افزایش تقاضا به مدار مثبت رسید. دی رشد ۱ درصد دارد. وبصادر در قیمت ۳۸۸ تومان در حال داد و ستد است.

فلزات اساسی امروز معاملاتی نسبتا پر تقاضا را تجربه می‌کنند. ذوب٬ فخوز٬ فسرب٬ فاسمین و میدکو متعادل و با گرایشی مثبت داد و ستد می‌شوند. فروی٬ فزرین٬ فنورد٬ فپنتا٬ فایرا٬ وتوکا٬ فمراد و کاوه با افزایش تقاضا همراه اند. فملی٬ فجر٬ فرآور و فولاژ متعادل و منفی معامله می‌شوند. فنوال٬ فولای و فسپا پر عرضه‌های گروه اند.

رشد هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۳۶۹هزار واحد قرار گرفته است.

فولاد، وپارس و وتجارت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های شستا، خودرو و شبندر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

شستا مثبت شد.

نماد شستا با گذر از حجم بیش از ۷۹ میلیون سهم به مدار مثبت بازگشت و اکنون در قیمت ۲۸۱۸ تومان در حال داد و ستد است.

نماد وغدیر با رشد ۱ درصد همراه است و در قیمت ۱۲۶۳ تومان در حال داد و ستد است.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۹هزار و ۲۰۰واحدی (۰.۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۷۶هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۰.۷درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۶۴نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و۹۶نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۷میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار کردند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا به چهار هزار و ۶۰۰میلیارد تومان رسید.

خدمات فنی و مهندسی نیز نسبتا مثبت داد و ستد می‌شوند. رنیک٬ خفولا و تپولا پر تقاضا‌های گروه اند. رمپنا نیز متعادل و با گرایشی منفی معامله می‌شود. تابا پر عرضه‌ی گروه است.

رایانه ای‌ها نیز بهبود تقاضا را تجربه می‌کنند. مرقام٬ تاپکیش٬ سپ٬ آپ٬ رتاپ٬ پرداخت٬ رافزا و سیستم نماد‌های مورد توجه گروه اند. افرا پر عرضه‌ی گروه است. نماد رانفور هم متعادل و با گرایشی منفی معامله می‌شود.

در ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۶۳۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۹۱۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۷۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید تاپیکو، سامان و وتوکا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمايه‌گذاری نفت و گاز و پتروشيمی تأمين حدود ۱۳۲میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش وملی، فوکا و لکما در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۸۱۰میلیارد تومان (۳۱درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۵۰میلیارد تومان (۵۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷۱نماد و حجم صف‌های فروش در ۴۰نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف توليد خاك نسوزاستقلال آباده(کباده) به ۱۳.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«زراعت و خدمات وابسته» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۳۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات شیمیایی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۲۶۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فلزات اساسی» با فشار فروش ۲۵۰میلیارد تومانی همراه است.

 حدود ۲۵ درصد از چهار هزار و ۵۴۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع پنج هزار و ۶۶۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۸۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۰هزار و ۲۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نماد فولاد در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفت. حجم معامله بیش از ۳۰۹ میلیون سهم است.

در ساعت ۱۱:۲۰ صف فروش وبصادر جمع شد و سهم در قیمت ۳۶۰ تومان در حال داد و ستد است. حجم معامله تا به این لحظه بیش از ۸۴۲ میلیون سهم است.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد ۲۳ هزار واحدی وارد کانال یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحدی شد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
چرا دیگه خبری از واریزی سهام عدالت نیس?? لطفا پیگیر شید خیلیا برج ۵ فروختن با اطلاعات صحیح هنو واریزی نداشتن بیجاره ها
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر