رئیس کل دادگستری فارس:

فساد خط قرمز دستگاه قضایی است

موسوی گفت: فساد خط قرمز دستگاه قضایی است و پارسال بیش از ۵۰ پرونده مهم فساد از سوی دادگستری استان فارس رسیدگی و احکام قاطع و قانونی صادر شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، با رعایت کامل اصول بهداشتی و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید حوزه قضایی خنج و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گراش به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس از بالا رفتن سطح امنیت در استان فارس خبر داد و گفت: با تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته و تعامل مناسب دادگستری و شورا‌های تامین سراسر استان در سال جاری مقوله امنیت به طور نظام‌مند دنبال شد و امروز استان فارس از امنیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

حجت الاسلام موسوی در ادامه برحفظ امنیت اجتماعی از سوی رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان تأکید کرد و گفت: شهرستان‌های حوزه‌های قضایی جنوب استان فارس از جمله خنج و گراش دارای امنیت مناسبی است و جرائم مهم، سرقت و جرائم خشن در این شهرستان‌ها کمتر مشاهده شده که حاصل تلاش و همدلی رؤسا و دادستان‌ها و شورای تأمین این شهر‌ها در راستای ارتقای امنیت مردم است.

رئیس شورای قضایی استان فارس در این ارتباط ویدئو کنفرانسی در ادامه بر تکریم ارباب رجوع و حضور مسئولان قضایی شهرستان در میان مردم در راستای افزایش سرمایه اجتماعی تأکید کرد و گفت: ملاقات عمومی از برنامه‌های اصلی ریاست معظم قوه قضائیه در دوران تحول قضایی است بنابراین در حد توان برای مردم وقت گذاشته و درب اتاق هایتان به روی مردم باز باشد و با روی گشاده تکریم و احترام ارباب رجوع را مد نظر قرار دهید.

حجت الاسلام موسوی به مبارزه با فساد در درون و برون مجموعه قضایی به عنوان یکی دیگر از موارد مورد توجه ریاست معظم قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: فساد خط قرمزدستگاه قضایی است و با مقوله فساد و مفسدین در هر جایگاهی و مقامی قاطعانه و در چارچوب قانون برخورد می‌کنیم و در سال گذشته بیش از ۵۰ پرونده مهم فساد از سوی دادگستری استان فارس رسیدگی و احکام قاطع و قانونی صادر شده است.

او در مراسم معارفه رئیس دادگستری شهرستان خنج و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گراش به رئیس جدید حوزه قضایی، دادستان و سایر قضات توصیه کرد: در راستای تحقق اجرای عدالت ضمن در نظر گرفتن قانون، تکریم و احترام ارباب رجوع، تعامل مطلوب و سازنده با سایرمسئولان نهاد‌های حاکمیتی، قضایی و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی با در نظر گرفتن استقلال دستگاه قضایی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه برای مسائل غیرضروری حکم زندان داده نشود، بیان کرد: سعی شود تا از فرستادن افراد به خاطر نفقه و مهریه به زندان جلوگیری شود و به امور زندانیان توجه ویژه شود و در صورت لزوم از مجازات‌های جایگزین حبس و مجازات‌های ارفاقی استفاده گردد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان این که قضات دستگاه قضایی باید صددرصد انقلابی عمل کنند بر رسیدگی به موقع و دقت و قاطعیت در رسیدگی به پرونده‌های قضایی، استفاده از ظرفیت نخبگان، استفاده از ظرفیت شورا‌های حل اختلاف و موضوع پیشگیری از وقوع جرم تأکیدکرد.

گفتنی است در پایان این مراسم از تلاش‌ها و اقدامات سید ایمان موسوی رئیس دادگستری شهرستان خنج و حجت الاسلام والمسلمین مسلم سعادت پور سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب گراش قدردانی و با حکم ریاست معظم قوه قضائیه، قاضی مهرداد خسروی به عنوان رئیس جدید دادگستری خنج و قاضی سعید کشاورز نیز به عنوان دادستان عمومی و انقلاب گراش منصوب شدند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر