کد خبر: ۷۵۷۵۰۷۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
کد خبر : ۷۵۷۵۰۷۱

جوابیه شرکت ملی پالایش و پخش به گزارش آخرین وضعیت صندوق پالایش یکم

شرکت ملی پالایش و پخش به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان پاسخ داد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،شرکت ملی پالایش و پخش در پاسخ به گزارش منتشر شده در خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان در مورخ ۱۹ آبان ماه ۹۹ ،  با عنوان "پالایش یکمی‌ها همچنان سرگردان! / اختلاف دو وزارتخانه ادامه دارد؟ " جوابیه ای صادر کرد.

در این جوابیه آمده است:

همانگونه که استحضار دارند در راستای جزء (۴-۲) بند " الف" تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و به منظور واگذاری سهام باقیمانده متعلق به دولت (شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران) در شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، تبریز، بندرعباس و تهران موضوع جزء "ج" بند (۱) تصویب‌نامه شماره ۳۶۲۲/ت ۵۷۵۷۹ هـ مورخ ۲۰/۱/۱۳۹۹ هیأت محترم وزیران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران بر اساس دستور مقام عالی وزارت در هامش نامه شماره ۱۷۲۰۷۳ مورخ ۲۲/۵/۱۳۹۹ به نمایندگی از سوی وزارت نفت نسبت به تاسیس صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم اقدام کرده است.

بر همین اساس و حسب هماهنگی کامل فی مابین وزارت‌خانه‌های نفت (شرکت ملی پالایش و پخش) و امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی سازی) و سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیر صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم، فراخوان پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری صندوق در باره واگذاری سهام مورد اشاره متعلق به دولت از تاریخ ۵/۶/۱۳۹۹ لغایت ۳۰/۶/۱۳۹۹ انجام می‌پذیرد. در راستای اجرای مفاد ماده (۱۲) اساسنامه صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم، مدیر صندوق گزارشی از نتایج پذیره‌نویسی واحد‌های سرمایه‌گذاری به همراه تأییدیه بانک و متولی صندوق و نیز فهرست و تعداد سهام پیشنهادی موضوع واگذاری مطابق با مجوز اعطا شده به صندوق و متناسب با مبالغ جمع آوری شده را به منظور دریافت مجوز فعالیت صندوق به سازمان خصوصی سازی اعلام می‌دارد. بر همین اساس سازمان خصوصی سازی طی نامه شماره ۱۷۹۵۱ مورخ ۱۴/۷/۱۳۹۹ تعداد سهام قابل واگذاری شرکت‌های پالایشی مورد اشاره را به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه منعکس و از سوی شرکت اخیرالذکر در تاریخ ۱۹/۷/۱۳۹۹ در سامانه سیستم BBS بورس سهام به صندق انتقال می‌یابد.

با توجه به مجوز‌های اخذ شده از سوی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان و تهران از سازمان‌های خصوصی سازی و بورس و اوراق بهادار در باره برگزاری مجامع عمومی فوق العاده درباره افزایش سرمایه شرکت، از سوی شرکت‌های مورد اشاره به ترتیب در تاریخ‌های ۱۵/۷/۱۳۹۹ و ۹/۷/۱۳۹۹ جلسات مجامع عمومی برگزار می‌گردد. بر همین اساس و به منظور بهرمندی سرمایه‌گذاران واحد‌های صندوق از منابع ناشی از افزایش سرمایه شرکت‌های پالایش نفت اصفهان و تهران موضوع تعلق سهام جایزه، سهام انتقال یافته از شرکت‌های پالایشی اخیـرالـذکر بـه صندوق سرمـایه‌گـذاری پـالایشی یکم، حسب تصـویب نـامـه شماره ۹۱۲۰۰/ت ۵۸۱۴۴ هـ مورخ ۱۲/۸/۱۳۹۹ هیات محترم وزیران مبنی برکلیه حقوق مالکانه سهام از جمله سود سهام، حق تقدم و سهام جایزه، متناسب با سهام مورد انتقال، متعلق به صندوق مربوط خواهد بود. به همین لحاظ از سوی سازمان خصوصی سازی طی نامه شماره ۲۱۰۳۶ مورخ ۲۱/۸/۱۳۹۹ موضوع انتقال سهام جایزه، سهام انتقال یافته از شرکت‌های پالایش نفت اصفهان و تهران به صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه منعکس گردیده و از سوی مدیر صندوق موضوع انتقال سهام مزبور در دست پیگیری و انجام می‌باشد. بدیهی است به محض انتقال سهام جایزه به صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم و هماهنگی لازم از سوی مدیر صندوق با سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به اخذ مجوز فعالیت صندوق اقدام و بازگشایی نماد معاملاتی صورت پذیرد.

همانگونه که استحضار دارند با توجه به کاهش قیمت سهام شرکت‌های پالایشی از جمله شرکت‌های پالایشی مورد اشاره به طبع کاهش شاخص بورس در طی ماه‌های گذشته، ارزش صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم نیز کاهش یافته است. انتظار می‌رود با رشد قیمت سهام شرکت‌های پالایشی بازده سرمایه‌گذاری صندوق نیز به ارزش مناسبی برسد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
آقا بیاید امکان انصرافو‌فعال کنید ما پولمونو بگیریم بریم.
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر