کد خبر: ۷۵۷۵۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
کد خبر : ۷۵۷۵۱۷۷

فوت ۱۵۰۰ پرستار در سراسر جهان بر اثر ابتلا به کرونا /مرگ و میر کادر درمان به ۲۰ هزار نفر می‌رسد

براساس آمار اعلام شده تاکنون ۱۵۰۰ پرستار در سراسر جهان بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  براساس گزارشی که ICN منتشر کرده است تا ماه آگوست، حدود ۱۵۰۰ نفر از پرستاران در سراسر جهان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. ۱۰۹۷ نفر از این تعداد فقط مربوط به ۴۴ کشور از ۱۹۵ کشور جهان است.

مطالعات ICN نشان می‌دهند که ۱۰ درصد  همه‌ی مرگ و میر‌ها در جهان مربوط به کادر درمان و بهداشت است. تا هفته‌ی اول آبان بیش از ۴۳ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا شده اند که ۲.۶ درصد  میزان مرگ ومیر خواهد بود.

در صورتی که میزان مرگ و میر میان ۴ میلیون مبتلای کادر درمان فقط ۵% باشد، حدودا ۲۰۰۰۰ نفر جان خود را در اثر کووید ۱۹ از دست خواهند داد.

در طول کنفرانس مجازی نایتینگل ۲۰۲۰، هاوارد کاتن مدیر ارشد اجرائی شورای بین المللی پرستاران گفت: این واقعیت که تعداد پرستاران جان باخته در کرونا با تعداد پرستاران کشته شده در جنگ جهانی اول برابری می‌کند باعث تعجب است. از می ۲۰۲۰ ما بر جمع آوری استاندارد و سیستماتیک داده‌های مرتبط با ابتلا و مرگ تاکید کرده ایم و اینکه تا کنون به این امر مهم دست نیافته ایم یک مشکل اساسی است. 

او افزود: ۲۰۲۰ سال جهانی پرستاران و ماما‌ها و دویستمین سالگرد تولد فلورانس نایتینگل است. اگر خود نایتینگل زنده بود، مطمئنم که از کمبود‌های داده‌ها و اطلاعات مذکور، ناراحت و خشمگین می‌شد. 

این مقام مسئول گفت: در طول جنگ کریمه، نایتینگل نشان داد که چگونه می‌توان با استفاده از داده‌ها و تحلیل آن‌ها درک خودمان را از خطرات تهدید کننده‌ی سلامت، ارتقای امور بالینی و نجات جان‌ها افزایش دهیم. اگر او امروز زنده بود حتما درباره‌ی حفاظت از پرستاران به رهبران جهان گوشزد می‌کرد. تفاوت زیادی میان سخنرانی گرم و اقدامات قابل انجام است. 

کاتن پس از اجلاس بیان کرد که جهان هم اکنون بیش از گذشته به هم متصل است و دولت‌ها نیازمند درک این موضوع هستند.

او همچنین گفت:من به شدت معتقدم که چالش‌های پیش رو، درس‌های آموخته شده و راه حل‌های موجود هیچ وفت مانند امروز همگانی نشده است. برای مثال، تجهیزات محافظت فردی نیازمند کار دولت‌ها در کنار یکدیگر است و در صورت وجود واکسن، یک همکاری همه جانبه لازم است تا آن را به تمام افراد برسانیم. 

این مقام مسئول ادامه داد: پرستاران در رویداد‌های پس از کووید نیز سهم به سزایی ایفا خواهند کرد. داده‌ها و تجربه‌ی ما نشان می‌دهند که ما صدایی قدرتمند داریم که می‌توانیم از آن برای اثرگذاری در نظام سلامت آینده استفاده کنیم. 

کاتن بیان کرد: ما در حال با این پاندمی مواجه شدیم که ۶ میلیون پرستار کم داشتیم، سرمایه گذاری مناسب انجام نشده بود و پاسخ آهسته‌ی برخی دولت‌ها بر این موضوع افزود. این یک درس بسیار ارزنده است که ما هرگز نباید نظام بهداشت و درمان را دست کم بگیریم. پرستاران از عدم آمادگی مناسب و عدم حمایت رضایت ندارند؛ ما باید از بیانات گرم به سمت اقدامات واقعی برویم، زیرا هیچ یک ما سازگار نمی‌شویم و خسارات اقتصادی را جبران نمی‌کنیم مگر آنکه پرستاران و کادر درمان را تقویت کنیم تا از همه‌ی ما مراقبت کنند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر