کد خبر: ۷۵۷۵۳۶۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
کد خبر : ۷۵۷۵۳۶۶
گروه : فارس » شیراز

کرونا ۳۵ خانواده دیگر را در فارس سوگوار کرد

بر اساس آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس ۳۵ هم استانی دیگر طی شبانه روز گذشته جان باختند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی درباره آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس در استودیو سلامت دانشگاه، با اشاره به جان باختن ۳۵ هم استانی دیگر طی شبانه روز گذشته در استان فارس، اظهار کرد: مجموع جانباختگان ناشی از این بیماری از ابتدای شیوع در استان فارس، به ۲ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است.

او با اشاره به انجام نزدیک به ۴۹۰ هزار نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز هشتم آذر، افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ۱۴۴ هزار و ۵۸۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به موارد بیماران مثبت قطعی و یا مشکوک و دارای علامت کروناویروس که در مراکز درمانی استان بستری هستند، تصریح کرد: هم اکنون از مجموع دو هزار و ۱۷۴ بیمار بستری مثبت قطعی و یا مشکوک و دارای علامت کروناویروس، ۳۷۰ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همتی از بهبودی ۱۳۰ هزار و ۳۲۳ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس، معادل ۹۰ درصد مجموع آمار ابتلا خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به آمار ابتلای تجمعی شهرستان‌های استان از آغاز شیوع کرونا تا کنون، شیراز را با ۷۲ هزار و ۸۸۳ مورد، دارای بیشترین آمار اعلام کرد و ادامه داد: از مجموع دیگر موارد ابتلا از ابتدای شیوع در استان، ۳ هزار و ۹۸۵ مورد در شهرستان کازرون، ۳ هزار و ۶۸۵ مورد در مرودشت، ۳هزار و ۴۶۱ مورد در فیروزآباد، دو هزار و ۳۹۱ مورد در آباده، دو هزار و ۳۵۲ مورد در ممسنی، دو هزار و ۳۲۲ مورد در داراب، دو هزار و ۳۲۱ مورد در کوار، هزار و ۷۲۹ مورد در سپیدان، هزار و ۴۶۱ مورد در استهبان، هزار و ۲۹۵ مورد در اقلید، هزار و ۲۷۷ مورد در نی ریز، هزار و ۲۵۷ مورد در زرین دشت، هزار و ۲۴۵ مورد در قیروکارزین، هزار و ۱۸۳ مورد در کوه چنار، هزار و ۱۵۸ مورد خرم بید، هزار و ۹۴ مورد در زرقان، هزار و ۲۱ مورد در لامرد، ۹۷۳ در مورد رستم، ۹۳۲ مورد در پاسارگاد، ۸۶۶ مورد در فراشبند، ۸۵۳ مورد در خرامه، ۷۸۵ مورد در ارسنجان، ۶۳۴ مورد در سروستان، ۶۲۳ مورد در مُهر، ۵۱۴ مورد در بوانات، ۴۶۳ مورد در بیضا، ۴۰۷ مورد در بختگان و سرچهان ۳۴۸ مورد مثبت شناسایی شده و مابقی آمار‌ها مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: همکاری مردم سبب کاهش آمار ورودی مبتلایان به مراکز منتخب درمان سرپایی سلامت (۱۶ ساعته) و بیمارستان‌ها شده که استمرار آن، نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم است.

در صورت تشخیص پزشک برای بستری شدن، مراجعه به بیمارستان را به تاخیر نیندازید

همتی بار دیگر از مردم خواست تا اگر به تشخیص پزشک، نیازمند بستری شدن هستند، بدون وقفه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرده تا اقدامات موردنیاز برای ارائه خدمات تکمیلی درمانی ارائه شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که به دستور پزشک، نیاز به بستری شدن داشته و دیر به مراکز درمانی مراجعه کرده و یا مراجعه نکرده اند، در فرآیند درمان با مشکلات جدی مواجه شده اند.

او ابراز امیدواری کرد: با رعایت اصول بهداشتی و ادامه همکاری مردم بتوانیم شاهد خبر‌های خوش در روز‌های آینده باشیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر