کد خبر: ۷۵۷۷۳۹۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
کد خبر : ۷۵۷۷۳۹۷
گروه : بوشهر » بوشهر
امام جمعه بوشهر:

مسببان ترور شهید فخری زاده در مجامع جهانی محاکمه شوند

امام جمعه بوشهر گفت: امروز تمام مردم ایران توقع دارند، دست‌های پشت پرده، طراحان، عوامل، مسببان و حامیان ترور شهید فخری زاده افشا شوند و با دیپلماسی قوی حقوقی در مجامع جهانی محاکمه شوند.

صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، شامگاه یکشنبه در مراسم مجازی بزرگداشت مقام شهید محسن فخری زاده در استان بوشهر بیان کرد: ملت ایران در یک سال گذشته دو سردار مهم و مؤثر خود را در جبهه مقاومت و پیشرفت از دست داده است.

او با بیان اینکه شهید فخری زاده در عرصه جهاد از همان ابتدا در خدمت انقلاب بود، بیان کرد: این شهید عزیز در دوران دفاع مقدس از رزمندگان پیشگام و در غائله کردستان حضور فعال در مقابله با جریان ضد انقلاب داشته و بعد از جنگ تحمیلی نیز حضوری مهم، مؤثر و پیشگام در عرصه تولید صنایع اقتدار آفرین دفاعی و هسته‌ای داشتند.

امام جمعه بوشهر عنوان کرد: شهید فخری زاده در عرصه تولیدات علمی افق‌های خودکفایی را رد کرده و در اندیشه مرجعیت علمی برای ایران بود و در عرصه پدافند هسته‌ای در صنعت دفاعی پیشگام، مؤثر و مؤسس محصوب می‌شد.

صفایی بوشهری گفت: حاج قاسم سلیمانی سردار دفاع نظامی و شهید محسن فخری زاده سردار علم و نوآوری به ویژه علوم استراتژیک و راهبردی بود.

او افزود: شهید فخری زاده شخصیتی عارف، اهل عبادت و ادبیات عرفانی بود و هرکسی با او می‌نشست از روحیه اخلاق مدارای، عرفان علمی و ولایتمداری او بهره می‌برد. این شهید گنجینه جامعی از معارف دینی، عرفانی، علوم و فناوری‌های نوپیدا و استراتژیک به ویژه در حوزه هسته‌ای و صنایع دفاعی بود.

تلاش این دانشمند به دست شاگردانش به نتیجه برسد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر عنوان کرد: این شهید بزرگوار با توجه به خلاقیتی که داشت در هر عرصه‌ای که نظام و جامعه نیاز پیدا می‌کرد اقدام به تولید علم و محصولات دانش بنیان می‌کرد، از جمله در زمینه کیت‌های آزمایشگاهی ویروس کرونا و درمان و پیشگیری بیماری کووید ۱۹ و  از پنج مرحله تولید به چهار مرحله از جمله آزمایش واکسن بر حیوانات دست یافته و در مرحله آزمایش انسانی بودند.

صفایی بوشهری گفت: امید می‌رود این محصول و این مرحله از کار نیز به خوبی انجام شود و تلاش این دانشمند بزرگ به وسیله شاگردانش به نتیجه برسد.

او تاکید کرد: شهید فخری زاده در عرصه ولایتمداری مطیع رهبر معظم انقلاب بود و هرجایی که رهبری دستور می‌دادند در عرصه‌هایی که می‌توانستند حضور پیدا کنند ایشان علمدار آن جریان می‌شدند.

ترور شهید فخری زاده نشان از پیشرفت دانشمندان ایران و ترس دشمنان است

امام جمعه بوشهر افزود: این ترور نشان می‌دهد دانشمندان ایرانی به مرحله‌ای از رشد و پیشرفت در عرصه‌های علم و فناوری به خصوص در زمینه علوم هسته‌ای رسیده اند که موجب ترس دشمنان شده به همین علت آن‌ها دست به جنایت می‌زنند.

صفایی بوشهری ادامه داد: ترور شهید فخری زاده نشان از خوی جنایت، خباثت، شقاوت و جهان خواری سران جنایتکار آمریکا، رژیم اشغالگر قدس، شیوخ مرتجع منطقه و عوامل و مزدوران داخلی و منافق آن‌ها دارد.


بیشتر بخوانید


امام جمعه بوشهر عنوان کرد: یک اتحادیه سیاه و خبیث که به دنبال جهان‌خواری، تسلط بر مراکز قدرت و چپاول ثروت است و در تلاش هستند جهان انقلابی به ویژه ایران را دچار بحران و براندازی کنند این چنین بزرگان علم و فناوری حوزه دفاع مقدس و نیرو‌های انقلابی را مورد حمله قرار می‌دهند.

صفایی بوشهری گفت: امروز تمام مردم ایران و نیرو‌های انقلابی توقع دارند در گام نخست دست‌های پشت پرده، طراحان، عوامل، مسببان و حامیان این جریان افشا شوند و با یک دیپلماسی قوی حقوقی در مجامع جهانی محاکمه شوند.

روحیه مکث، مماشات و ترس کنار رود

او بیان کرد: هرچند مجامع جهانی نیز در دست آن‌هاست، ولی طرح عمومی، دیپلماسی حقوقی و سیاسی باید به سمت جهادگری رود، از روحیه مکث، مماشات و ترس کناره  گیرد و با اقدام انقلابی حقوقی ماهیت این افراد و این کشور‌ها در سطح عمومی جهان افشا شوند.

به گفته امام جمعه بوشهر اگر امروز شهید فخری زاده به جرم دانشمند هسته‌ای و یک عنصر خیلی قوی برای یک نظام انقلابی ترور می‌شود فردا نخبگان دیگر کشور‌ها نیز به جرم نخبگی در معرض و تهدید ترور قرار می‌گیرند.

صفایی بوشهری ادامه داد: ترور شهید فخری زاده تهدید بزرگ جهانی است و نشان می‌دهد هر کشوری که دانشمندی داشته باشد باید از دشمنی رژیم صهیونیستی و آمریکا بترسد و اگر با این حرکت برخوردی قاطع از درون کشور، تمام نیرو‌های انقلابی و حتی دانشمندان روشن ضمیر جهانی نشود آن‌ها باز هم جرأت انجام حرکت‌های دیگری را به خود می‌دهند.

او تاکید کرد: شهادت شهید فخری زاده موجب بالندگی، وحدت و اقتدار نظام می‌شود و چهره دشمن را افشا و زمینه سقوط آن‌ها را فراهم کرد.

انتهای پیام/ک

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر