کد خبر: ۷۵۷۷۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
کد خبر : ۷۵۷۷۴۲۷
رئیس فدراسیون دو و میدانی:

اردوهای ملی پوشان در شهر‌های خودشان برگزار می‌شود/ نگاه جناحی و خطی در دو و میدانی ندارم

هاشم صیامی رئیس فدراسیون دو و میدانی درباره برنامه هایش برای این رشته ورزشی توضیحاتی داد.

هاشم صیامی، رئیس فدراسیون دو و میدانی  در گفت و گو با خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت این رشته ورزشی اظهار کرد: خوشبختانه کار‌ها به نحو احسن جلو می‌رود و سعی می‌کنیم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی شرایط خوبی را برای دوندگان در استان‌ها فراهم کنیم تا تمرینات خود را پیگیری کنند.

صیامی درباره برنامه‌های فدراسیون دو و میدانی بیان کرد: در حال حاضر کمیته‌های تخصصی دو و میدانی را تشکیل داده‌ایم و ورزشکاران را سطح بندی کردیم تا اردوهایشان با حمایت هیئت‌های دو و میدانی در شهرشان برگزار شود، چرا که با توجه به شیوع ویروس کرونا به صلاح دوندگان نیست تا در اردو‌های متمرکز شرکت کنند.

او ادامه داد: ما قصد داریم که به هیئت‌های دو و میدانی استان‌ها کمک کنیم تا اردو‌هایی را برای دوندگانی که شانس سهمیه المپیک دارند در شهرشان تدارک ببینند تا برای مسابقات انتخابی المپیک آماده شوند.

رئیس فدراسیون دو و میدانی درباره وضعیت حدادی بیان کرد: خوشبختانه عمل جراحی حدادی در آلمان با موفقیت صورت گرفت و مراحل فیزیوتراپی را انجام می‌دهد و هر زمانی که پزشک او اجازه بدهد به ایران باز خواهد گشت.

برنامه های حدادی در کمیته پرتاب ها بررسی می شود 

صیامی درباره وضعیت مربی آمریکایی حدادی گفت: از زمانی که رئیس فدراسیون دو و میدانی شده‌ام، پیگیر وضعیت درمان و مربی حدادی بوده‌ام. البته حدادی باید به ایران بازگردد و برنامه هایش در کمیته پرتاب‌ها بررسی شود تا اعضای این کمیته درباره  مربی وی تصمیم گیری کنند.

او عنوان کرد: کمیته‌های مختلف دو و میدانی از قهرمانان این رشته ورزشی تشکیل شده‌اند و شرایط آماده سازی ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند را بررسی می‌کنند و بعد از آن برنامه‌های ورزشکاران را به ما ارائه می‌دهند تا اقدامات لازم را انجام بدهیم.

اردوی دوندگان در شهرشان برگزار می شود/ نگاه جناحی و خطی در دو و میدانی ندارم

تفتیان تمرینات خود را در تهران برگزار می کند 

رئیس فدراسیون دو و میدانی درباره وضعیت حسن تفتیان و مربی فرانسوی وی بیان کرد: تفتیان تمرینات خود را زیر نظر چراغی در تهران پیگیری می‌کند. ما در شرایط کرونایی نمی‌توانیم اردوی خارج از کشور برای دوندگان تدارک ببینیم و ورزشکاران به صورت انفرادی در شهر‌های خود تمرین می‌کنند.

صلاح نیست اردوی دوندگان در خارج از کشور برگزار شود 

او درباره این که قرار بود مهدی پیرجهان راهی اردوی آفریقای جنوبی شود، گفت: در حال حاضر به علت شیوع ویروس کرونا به صلاح نیست که دوندگان به اردو‌های خارج از کشور اعزام شوند و پیرجهان هم از این موضوع مستثنی نیست.

حقوق به ورزشکاران نمی دهیم 

صیامی درباره این که حقوقی به دوندگان در دوران کرونایی پرداخت نمی‌شود، بیان کرد: حقوق به ورزشکاران نمی‌دهیم، اما کمیته‌های دو و میدانی نفرات مدنظر برای حمایت مالی را معرفی می‌کنند و ما مبلغی را به حساب هیئت‌های استانی واریز می‌کنیم تا اردویی برای دوندگان به صورت انفرادی تشکیل بدهند.

جلسه شورای راهبردی را در اولین فرصت تشکیل می دهیم 

رئیس فدراسیون دو و میدانی درباره زمان تشکیل شورای راهبردی اظهار کرد: ما نفرات مدنظر را شناسایی کرده‌ایم، اما در حال حاضر به علت محدودیت‌های کرونایی نمی‌توانیم جلسه‌ای تشکیل بدهیم. البته قصد داریم در اولین فرصت که محدودیت‌ها برداشته شد جلسه شورای راهبردی را تشکیل بدهیم.

صیامی درباره این که گفته می‌شود افرادی که در زمان کیهانی در دو و میدانی بوده‌اند دوباره با او همراهی می کنند، گفت: من نگاه جناحی و خطی ندارم و از هر کسی که فکر می‌کنم می تواند به دو و میدانی کمک کند بهره می‌برم. برای من مهم نیست که اعضای فدراسیون طرفدار چه کسی هستند و همین که آن‌ها کارشان را بلد باشند، کافی است.

او درباره استعدادیابی در فدراسیون دو و میدانی بیان کرد: مدارس تعطیل است و شرایط کرونایی اجازه نمی‌دهد تا بچه‌های مستعد را در یک جا جمع کنیم تا شورای استعدادیابی آن‌ها را ارزیابی کند. بحث استعدادیابی در شرایط کنونی باعث می‌شود که خانواده‌ها دچار مشکل شوند. البته از ظرفیت‌های سخت افزاری خود استفاده می‌کنیم و هیئت‌های استانی برنامه‌هایی برای ورزشکاران مستعد خود انجام می‌دهند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر