کد خبر: ۷۵۸۰۱۴۶
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
کد خبر : ۷۵۸۰۱۴۶
در بسته حوادث امروز بخوانید؛

کشف ۲۱۶ میلیارد لوازم گرمایشی احتکاری در اصفهان / دستگیری عاملان سرقت ۱۰ میلیاردی از منزلی در اصفهان

مهم‌ترین حوادث امروز ۱۲ آذر ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، مهم‌ترین حوادث امروز ۱۲ آذر ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف ۲۱۶ میلیارد لوازم گرمایشی احتکاری در اصفهان

سرهنگ "محمدرضا هاشمی فر جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: در راستای مقابله جدی و قاطعانه با محتکران کالا‌ها و اقلام مورد نیاز جامعه که در شرایط خاص کرونایی کشور باعث ایجاد نوسان در قیمت‌ها و برز مشکلات عدیده برای مردم می‌شوند عملیاتی تحت عنوان نصر ۷۹ در فرماندهی انتظامی استان اصفهان طراحی و توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی به مرحله اجرا گذاشته شد.

او افزود: ماموران در این عملیات با هوشمندی و اشرافیت خود از وجود کالا‌های احتکاری در یک انبار مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: ماموران پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مقام قضائی به همراه کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت و ماموران اداره تعزیرات حکومتی از انبار مذکور بازدید کردند که در نتیجه اقدامات صورت گرفته انواع لوازم گرمایشی شامل ۲۹۰ دستگاه پکیج، ۱۶۸ دستگاه اسپلیت، ۱۱ هزار و ۱۹۷ پره رادیاتور، ۶۹۰ دستگاه مشعل گاز و ۴۲۹ دستگاه رادیاتور برقی کشف شد.

او گفت: براساس اعلام کارشناسان مربوطه ارزش ریالی کالا‌های مکشوفه در این عملیات ۲۱۶ میلیارد ریال ارزیابی شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه انبار مذکور و موجودی آن در سامانه انبار‌های اداره صنعت، معدن و تجارت ثبت نشده و هیچ گونه خروجی از انبار طی ماه‌های گذشته صورت نگرفته اظهار داشت: با محرز شدن احتکار بودن کالا‌های مکشوفه طی حکم مقام قضائی انبار مذکور پلمب و مالک آن‌ها نیز با تشکیل پرونده برای رسیدگی قانونی به اتهامات خود به مرجع قضائی تحویل شد.

سرهنگ هاشمی فر با تاکید بر تداوم این گونه برنامه‌ها و اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس اظهار داشت: شناسایی و برخورد با مجرمان و مفسدان اقتصادی به طور ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد و از شهروندان نیز می‌خواهیم که در صورت اطلاع از فعالیت‌های مجرمانه موضوع را با ارائه اطلاعات کامل از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به اطلاع ماموران پلیس برسانند تا در اسرع وقت با این گونه افراد بر خورد قانونی صورت گرفته و از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری شود.
 

دستگیری عاملان سرقت ۱۰ میلیاردی از منزلی در اصفهان

سرهنگ" حسین ترکیان رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اعلام این خبر  بیان داشت: در پی وقوع سرقت طلاجات، نقره جات و دلار با ارزش بسیار بالا از منزلی در منطقه غرب شهر اصفهان، بلافاصله کارآگاهان پایگاه غرب پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در محل حضور یافته و صحنه سرقت را مورد بررسی دقیق قرار دادند.

او افزود: پس از بررسی‌های علمی و کارشناسی و استفاده از پایش تصویری و بکارگیری تجهیزات هوشمند هویت یکی از سارقانی که در این سرقت دست داشت به دست آمد.
کشف ۲۱۶ میلیارد لوازم گرمایشی احتکاری در اصفهان / دستگیری عاملان سرقت ۱۰ میلیاردی از منزلی در اصفهان


رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به سابقه دار بودن متهم اظهار داشت: سرانجام کارآگاهان با استفاده از تحقیقات علمی و تخصصی مخفیگاه متهم را شناسایی و طی عملیاتی ضربتی وی را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهی طلاجات، نقره جات و دلار‌های مسروقه از مخفیگاه متهم ارزش این اموال را برابر اعلام کارشناسان مربوطه ۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در ادامه متهم به ۱۵ فقره سرقت دیگر منزل با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد که همدست او نیز در عملیاتی دیگر در شهرستان شاهین شهر دستگیر شد.

ترکیان، خاطر نشان کرد: با تکمیل شدن تحقیقیات کارآگاهان، متهمان دستگیر شده برای رسیدگی به اتهامات، همراه با پرونده به مرجع قضائی تحویل شدند.
 

انهدام باند جعل اسناد و مدارک دولتی در "خمینی شهر

سرهنگ "غلامرضا براتی در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران کلانتری ۱۲ فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر با اشرافیت و هوشمندی بالای خود از فعالیت مجرمانه باندی در زمینه جعل اسناد و مدارک دولتی مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: در ادامه ماموران با تحقیقات علمی و تخصصی و اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه اعضای این باند که ۳ نفر بودند را در مخفیگاه خود دستگیر کردند.

سرهنگ "براتی"، تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد قابل توجهی اسناد و مدارک جعلی، تعداد ۲۰۰ عدد مُهر ادارات و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی، ابزار و آلات مورد استفاده در تهیه جعل مدارک از جمله رایانه، پرینتر، اسکنر به همراه تجهیزات و ادوات جعل مُهر کشف شد.

این مقام انتظامی افزود:در ادامه بازرسی از این محل مقادیر زیادی اقلام سرقتی شامل ۲۵ حلقه لاستیک خودرو، ۳ عدد تابلو ال‌ای دی، ۵۴ عدد قاب ولامپ مهتابی، ۳ عدد پمپ آب، ۱۰۰ متر کابل برق، ۲۰ عدد روغن حلبی ۱۶ کیلویی، یک عدد مینی سنگ، ۱ عدد قیچی سیم چین بزرگ نیز کشف شد که ارزش آن‌ها برابر اعلام کارشناسان مربوطه ۷۰۰ میلیون ریال است.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با اشاره به اینکه متهم اصلی پرونده اعتیاد به مواد مخدر داشته و دارای سوابق متعدد در زمینه جعل اسناد و سرقت است: وی با توجه به اینکه در یک دفتر خانه ثبت اسناد کار می‌کرده و به امور آشنایی کامل داشته با همکاری پدر و یک نفر دیگر از دوستانش اقدام به کار چاق کنی و تهیه اسناد جعلی برای دیگران می‌کرد که تحقیقات در زمینه جرایم صورت گرفته توسط این باند در دستور کار قرارگرفته است.

سرهنگ براتی، از تحویل متهمان به مراجع قضائی برای رسیدگی قانونی به اتهامات خود خبر داد و گفت: استفاده از اسناد و مدارک جعلی برای پیش برد کار‌های خود جرم است و این افراد نیز با برخورد دستگاه پلیس و دستگاه قضائی مواجه می‌شوند و بنابر این به همه شهروندان توصیه می‌کنیم برای انجام کار‌های خود از مراحل قانونی استفاده کرده و به هیچ وجه سراغ افراد جاعل نرفته و در صورت اطلاع از این گونه اقدامات، طی تماس با شماره تلفن ۱۱۰ موضوع را با پلیس در میان گذارند تا برخورد‌های قانونی با آن‌ها صورت گیرد.
 

انبار میلیاردی کالای قاچاق در اصفهان لو رفت

سرهنگ" کامران ریاحی در بیان جزئیات این خبر گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با حین کنترل و نظارت بر انبار‌ها و تخلیه بار‌های سطح شهر اصفهان از وجود اقلام بهداشتی قاچاق در یک انبار مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضائی از انبار مذکور بازدید کردند که در این عملیات تعداد ۳۰ هزار جفت دستکش لاتکس، ۱۳ عدد تب سنج دیجیتال، ۳۸ عدد اکسیژن سنج خون و ۵۷۵ کیلوگرم پودر کاکائو که همگی فاقد هرگونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی و غیر بهداشتی بودند کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ارزش کالا‌های مکشوفه در این عملیات برابر اعلام کارشناسان مربوطه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است اظهار داشت: در این خصوص پرونده تشکیل و به منظور رسیدگی قانونی به تعزیرات حکومتی اصفهان ارسال شد.

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با هشدار به انباردار‌ها گفت: طرح کنترل و نظارت بر انبار‌ها و تخلیه بار‌ها به صورت جدی و قاطعانه از سوی این پلیس دنبال می‌شود و صاحبان انباری که از انبار آن‌ها بار قاچاق کشف شود بایستی در برابر قانون پاسخگو باشند.
 
انتهای پیام/م
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر