کد خبر: ۷۵۸۰۴۸۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
کد خبر : ۷۵۸۰۴۸۰
گروه : همدان » همدان

یک میلیون و ۴۱۵ نفر مشمول سهام عدالت استان همدان

مدیر کل اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: یک میلیون و ۴۱۵ نفر در استان همدان دارای سهام عدالت هستند.

یک میلیون و ۴۱۵ نفر مشمول سهام عدالت استان همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، ناصر محمودی، مدیر کل اقتصادی و دارایی استان همدان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۱ میلیون و ۴۱۵ نفر تعداد مشمول سهام عدالت در استان هستند افزود: از این تعداد ۹۰۸ هزار و ۷۲۲ نفر روش غیر مستقیم سهام خود را در بورس انتخاب کردند.

او اظهار داشت: ۵۰۶ هزارو ۴۵۶ نفر هم روش مستقیم را انتخاب کردند که در این خصوص ۳۶ درصد در استان روش مستقیم را انتخاب کردند.

اوبا اشاره به افرادی که روش غیرمستقیم را برای سهام عدالت خود  انتخاب کرده اند ادامه داد:این افراد باید طبق قانون شرکت های سرمایه‌گذار استانی سهامشان را مدیریت کنند  همچنین  باید  در سامانه سجام نیز نام نویسی کنند.

محمودی با اشاره به اینکه شاکله اصلی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان همدان را مدیران  شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستان ها تشکیل داده است، اضافه کرد: طبق اعلام وزارت اقتصاد و سازمان بورس، باید اعضای جدید برای عضویت در هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انتخاب شوند.

او به انتخاب  اعضای هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی از طریق برگزاری انتخابات از سوی  سهامداران  اشاره کرد و گفت:کاندیدای عضویت در هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان همدان باید در سامانه www.setan.seo.ir نام نویسی کنند. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان بیان کرد: از افراد صاحب‌نظر  دانشگاه و مدیرانی که صلاحیت عضویت در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را دارند، دعوت می‌شود در این سامانه ثبت نام کنند.

او با اشاره به اینکه انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری استانی به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد، بیان کرد: لازمه برگزاری مجمع و انتخابات الکترونیک این است که افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، در سامانه سجام ثبت نام کرده و کد سجام داشته باشند بنابراین از تمامی مشمولان سهام عدالتی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌خواهیم به سامانه سجام مراجعه و ثبت نام کنند.

محمودی با بیان اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری براساس قانون باید افزایش سرمایه‌ می‌دادند، اضافه کرد: این افزایش سرمایه اتفاق افتاده و بیش از ۱۱ میلیارد تومان سرمایه ثبت شده این شرکت است.

او با اشاره به افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند افزود:  این افراد باید  کد بورسی دریافت کنند تا در مراحل بعدی که مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره است، بتوانند فعالیت کنند.

محمودی با اشاره اینکه حدود ۱۵ سال از فعالیت شرکت سرمایه گذاری گذشته و فعالیت عمده مالی و اقتصادی نداشتند و تاکنون مجمع عمومی هم  برگزار نکرده اند اظهار داشت: ضروری  است افراد صاحب صلاحیت بتوانند در بازار سرمایه کار کنند و سود سهام عدالت مردمی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند مدیریت کنند.

مدیر کل اقتصادی و دارایی استان با اشاره اینکه  ۱۸.۵ درصد از افرادی که روش غیرمستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کردند در سامانه سجام  نام نویسی  کرده اند افزود:  ۷۰۰ هزار نفر هنوزنام نویسی نکردند.

این مسئول با بیان اینکه ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی در حال حاضر بین ۱۲ تا ۱۸ میلیون تومان است، گفت: بازار بورس و سرمایه بازاری کوتاه مدت نیست و باید باهدف بلندمدت وارد  بازاربورس شد.

او با بیان اینکه تا پایان سال باید انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری انجام شود، بیان کرد: این شرکت فقط برای افرادی  است که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند اما افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند می‌توانند کاندیدا شوند.

ناصری گفت: پنج نفر از کاندیداها به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب می‌شوند و  تاکنون ۲۴ نفر برای شرکت در انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان کاندید شده اند.

انتهای پیام/ج

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر