کد خبر: ۷۵۸۰۵۸۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
کد خبر : ۷۵۸۰۵۸۳

محدودیت های کرونایی و کاهش مرگ و میرها/ عادی انگاری موجب بازگشت به شرایط تلخ گذشته می شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: طی ۱۰ روز گذشته میزان مرگ و میر‌ها نسبت به ماه آبان ۱۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، بهروز کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه ۲.۷ درصد از مجموع مبتلایان کرونا در استان اصفهان جان خود را از دست دادندگفت : شرایط بسیار شکننده است و عادی انگاری نسبت به بیماری به تجربه تلخ ماه‌های تیر، مرداد و شهریور منجر خواهد شد، ولی اگر مردم پایبندی خود را به قواعد حفظ کنند به شرایط عادی‌تر نزدیک و شرایط درمان قابل قبول می‌شود.
 
او افزود: به نظر می‌رسد در آذرماه شرایط به لحاظ بستری بیماران براثر کرونا بهتر شود همچنین آمار‌ها نشان می‌دهد طی ۱۰ روز گذشته میزان مرگ و میر‌ها نسبت به ماه آبان ۱۵ درصد کاهش داشته است.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: طی ۱۰ روز گذشته در اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی ورودی به اورژانس‌های این استان ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش داشته است، همچنین بیماران بستری در استان بین ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش داشت این در حالی است که در روز‌های آخر آبان ماه به روز‌های خطرناک و بحرانی نزدیک شدیم، تعداد بیماران بستری به ۲ هزار و ۲۰۰ بیمار رسید.

کلیدری بیان کرد: در زمان حاضر هزار و ۵۵۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا بستری در استان هستند که طی روز‌های گذشته در بیمارستان الزهرا کمتر از ۴۰۰ بیمار بستری را شاهد بودیم از این رو فضای خوبی برای تنفس و خدمت رسانی بیماران ایجاد شده است.

او ادامه داد: اگر در همین مسیر ادامه یابد به زودی به آمار و ارقام قابل قبولی در استان دست می‌یابیم همچنین آثار محدودیت‌های ۲ هفته گذشته از هفته آینده ظاهر می‌شود. امیدواریم تا پایان آذر آمار کمتری در استان را به واسطه محدودیت‌های ایجاد شده تجربه کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از ابتدای شیوع کرونا در اسفندماه تا تاریخ ۱۱ آذرماه در استان اصفهان (به جز کاشان و آران و بیدگل) ۶۳ هزار و ۵۰۰ نفر بیمار بستری شدند که متاسفانه از این تعداد ۶ هزار و ۷۰۰ نفر که شامل تست مثبت و منفی یا مشکوک به کرونا بودند، جان خود را از دست دادند.

کلیدری با بیان اینکه بیش از ۳۵۰۰ نفر از فوتی‌ها تست مثبت بودند، افزود: بین ۱۰ تا ۱۲ درصد از مرگ و میر‌ها در مراکز مختلف بیمارستانی بستری بودند، تاکنون ۶۵۰ مادر باردار مشکوک و مثبت قطعی کرونا در بیمارستان بستری و متاسفانه ۱۱ نفر جان باختند.

او ادامه داد: از ابتدای بحران کرونا تاکنون ۴۴۰۰ نفر از کادر درمان شامل پزشک، پرستار، خدمه، بهیار و آزمایشگاه که مستقیم با بیماران کرونا مرتبط بودند گرفتار شدند و تاکنون ۱۲ نفر از همکاران را در رده‌های مختلف شغلی از دست دادیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۶۶ بیمار در گروه سنی زیر ۱۸ سال براثر کرونا جان باختند ادامه داد: از اصناف، سیاستگذاران و مردم برای رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی و اجرای محدودیت‌ها تشکر و قدردانی می کنم چراکه با  رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی و پایبندی به محدودیت‌ها بهبود وضعیت را در استان شاهد هستیم.
 
انتهای پیام/ی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر