کد خبر: ۷۵۸۰۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۵
۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۵
کد خبر : ۷۵۸۰۶۱۱

ممنوعیت تردد ادامه دارد/مسافران کرونایی همچنان درخواست صدور بلیت دارند!

درحالی که تمامی ناوگان حمل ونقل عمومی به سامانه استعلام بیماران کرونایی متصل است اما همچنان برخی از بیماران درخواست صدور بلیت می کنند.

تاپ///مسافران کرونایی همچنان درخواست صدور بلیت دارند/فاصله گذاری اجتماعی همچنان پابرجا استبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، استعلام بیماران کرونایی و جلوگیری از ورود مسافران به ناوگان حمل ونقل دریایی از ابتدای این ماه به صورت کامل اجرایی شده است.


با شیوع ویروس کرونا هر روز شاهد افزایش مرگ ومیر و تعداد مبتلایان در کشور هستیم که همین امر زمینه‌ساز ایجاد محدودیت ها توسط دولت و اخذ تصمیمات ای از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا شدیم به طوری که این تصمیمات تا کنون توانسته است اثرات بسیار موثری در حوزه های مختلف و همچنین کاهش همه گیری ویروس کرونا داشته باشد.

البته در بسیاری از موارد شاهد مقاومت هایی برای اجرا نکردن این مصوبات بودیم اما با این وجود و با پیگیری های صورت گرفته هم اکنون این سامانه در تمامی بخش ها در حال اجرا است و تاکنون هم توانسته اثرات بسیار خوبی در این بخش بر جای بگذارد.

یکی از این تصمیماتی که دولت در دو هفته گذشته توانسته آن را به مرحله اجرایی برساند جلوگیری از ورود بیماران کرونایی به حوزه های مختلف حمل و نقل عمومی است به طوری که اواخر آبان ماه رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در نامه‌ای به وزارت راه و شهرسازی و همچنین دستگاه های مختلف حمل و نقل خواستار استعلام تمامی بیماری مسافران شد به طوری که اگر مسافری بیماری کرونا داشت از ورود و سوار شدن آن به ناوگان مختلف حمل و نقلی جلوگیری شود.

در همین راستا و در قالب چند روز بسیاری از ناوگان حمل و نقل به این سامانه و سیستم متصل شدند و با توجه به آنکه در بخش هوایی و ریلی صدور بلیت بر اساس کد ملی مسافران بود اجرایی شدن این اقدام به سرعت امکان پذیر بود چرا که در حوزه هوایی و ریلی از ابتدا تمامی بلیت ها بر اساس کارت ملی صادر می‌شد و و با اتصال به دولت الکترونیک اجرایی شدن مصوبه راحت و امکان پذیر بود اما در سایر حوزه ها و بخش های دیگر از جمله جاده ای و و دریایی اجرایی شدن این مصوبه با مشکلاتی روبه رو بود به طوری که در حوزه جاده ای به دلیل آنکه بخش عمده‌ای از مسافران در بین راه سوار می شدند.

صدور بلیت در بسیاری از موارد بدون کد ملی بود بنابراین اجرایی شدن این سامانه کمی زمانبر بود. بنابراین از روز دوشنبه سوم آذر ماه مناوگان حمل و نقل جاده ای به سامانه استعلام بلیت متصل شد و مسافران خود را طبق این سامانه و استعلام از طریق آن کد ملی صورت گرفت.

در ابتدا اتصال دولت الکترونیک به این سامانه کمی زمان بر بود اما خوشبختانه با همکاری وزارت ارتباطات این سامانه هم اکنون اجرایی شده و با متخلفان برخورد می شود.

هیچ راننده ای مسافری بدون کارت ملی سوار نمی کند

 داریوش باقر جوان مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه از ۳ آذر ماه به صورت کامل این سامانه در تمامی شرکت های حمل ونقلی در حال اجرا است، گفت: به هیچ عنوان اجازه صدور بلیت و یا سوار شدن مسافران بدون کارت ملی داده نمی شود و با متخلفان در این بخش برخورد می شود.

او ادامه داد: استعلام در تمامی طول فرایند جابجایی در حال انجام است و با هماهنگی های به عمل آمده این موضوع اجرایی شده است.

مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای توضیح داد:  همه مسافران سوار می شوند باید پیش از ورود کارت ملی خود را ارائه دهند و در صورت استعلام و منفی بودن تست آنها اجازه سوار شدن می‌دهیم.

باقر جوان بیان کرد: جرایم سنگین جمله ممنوعیت رانندگی تا یک سال و حذف آنها از شرکت حمل و نقل ای در نظر گرفته ایم بنابراین و طبق بررسی های صورت گرفته تا کنون هیچ راننده ای این اقدام را انجام نداده است.

او با بیان اینکه در استان های مختلف و تا امروز کمیسیون های بررسی نشان داده است که هیچ پرنده ای تاکنون این اقدام را انجام نخواهم گفت: همچنین از ورود من چندین مسافر به این حوزه جلوگیری شده است یادآور شد: رانندگان هم به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا به هیچ عنوان علاقه ندارند که مسافران کرونایی را سوار کنند موضوع هم اکنون مرحله اجرایی رسید است. 

از ورود ۱۷۶۰ بیمار کرونایی جلوگیری شد

شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمامی مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تمامی بخش های حمل و نقل به ویژه در حوزه حمل ونقل هوایی رعایت می شود گفت: نظارت های مستمر و مداوم در این بخش وجود دارد و با تمامی شرکت های متخلف در این بخش برخورد می شود.

او ادامه داد: سامانه استعلام بیمار کرونایی در تمام بخش های حمل ونقلی هم اکنون اجرا شده است و تاکنون برای هیچ بیمار کرونایی که تست آنها مثبت بوده باشد بلیت صادر نشده است.

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: این سامانه در تمامی بخش ها فعال است و تا کنون از ورود ۱۷۶۰ بیمار کرونایی جلوگیری شده است‌.

آدم نژاد گفت: به مسافران کرونایی توصیه می شود به هیچ عنوان تصور نکنند که می توانند بلیت در حوزه حمل ونقل دریافت کنند چون این سامانه تا اطلاع ثانویی فعال است و تا ۱۴ روز برای بیماران کرونایی بلیت صادر نمی کند.

براساس این گزارش  برخی از شرکت های هواپیمایی با توجه به استعلام بیماران کرونایی درخواست کرده اند که  این ظرفیت های ۶۰ درصدی را در ناوگان هوایی برداریم اما طبق بررسی های  صورت گرفته مشخص شد که سازمان هواپیمایی کشور این درخواست را  لغو کرده و تا اطلاع ثانوی این ظرفیت هلی ۶۰ درصدی در این بخش پا برجا است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
باید این نفرات بازداشت کرد و در دورترین نقطه نگروشون داشت
منصور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
یا یه واگن مخصوص کرونایی ها درست کنید // و همشون را بکنید تو یه اتوبوس یا واگن
منصور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
نظارت بیشتری لازمه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
همه کرونایی ها تست نمیدن که کد ملیشون تو سامانه ثبت بشه و موقع خرید بلیط با ممنوعیت مواجه بشن ، خیلی ها کرونا دارند ولی تست ندادن و بلیط هواپیما و قطار می گیرن و سوار هم میشن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روش کشف افراد در محلات هم توسط بسیج و ماموران بهداشت صورت می گیرد ، که من شاهد بودم خیلی ها به این افراد مشکوک هستند و همکاری نمی‌کنند ، در ضمن افراد آشنا در آن محله با این افراد همراهی می کنند و اگر خانواده آیی کرونا داشت، به همه می گویند به صورتی که وقتی چراغ این افراد سبز هم میشود مردم مثل طاعون زده ها با آنها برخورد می کند و این بر چسب تا مدت ها برای این افراد می ماند چون بسیج هم در این طرح مشارکت دارد وجه بسیج بین این افراد مخدوش شده است ،لذا باید حریم و حفظ اسرار شخصی رعایت شود، در ضمن وقتی کد ملی وارد شود نباید مشخصات فردی در دسترس مامور قرار گیرد فقط عکس فرد و اعلام پاک بودن و نبودن کافی است ، در ضمن به جای مراجعه به همه منازل ، از طریق ثبت احوال میتوان به کد ملی 84 میلیون ایرانی دسترسی پیدا کرد سپس همه کد ملی ها پایش ، و افرادی که کرونا دارند را شناسایی، و از طریق پیامک به آنها هشدار داد در ضمنا از طریق آدرس آنها به صورت هدفمند سراغ آنها رفته و قرنطینه شوند ، این طوری نیاز نیست سراغ همه مردم برویم، و مردم ناراحت از دست حاکمیت را ناراحت تر کنیم
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
یه ادم چقدر میتونه پست باشه حاظرن مردم را بکشن برن مسافرت من کرونا گرفتم خونه را تخلیه کردم قرنطینه کامل در خونه حالم هم بد بود کارهام را انجام میدادم تا کسی را در خطر نندازم بعد دو هفته قرنطینه دو هفته اضافه هم کامل در قرنطینه موندم که خدای نا کرده کسی را مریض نکنم میلیون ها ضرر کردم اما اما و امان از نفهمی بعضی ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
احسنت
خیلی مردی
انشاله که 10 برابر سود ببری
برات دعا میکنم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
من فعلا درآمدم با وانت پیکان بود. آخه این چه نوع برنامه ریزیه. خودشون آخر ماه حقوق نجومی میگیرن حالیشون نیست سر بعضی زندگیها چی داره میاد.
خدا نگذره از اوباشی که مسولیتی گرفتن و فهمی از جوانب مختلف اثر گذار تصمیم گیری اون جایگاهی که توش نشستن ندارند و بی دردند و بیدردند و بی درد و نفهم. جایگاه چنین مسئولی اعماق جهنمه و حقوقی که از بابت کاری که فهم و همتی در اون نداره حرامه که میبره به خونوادش میخورونه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
ای داد بیداد
طرف کرونا داره و می خواهد مسافرت کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
ای وای من
چرا بعضی ها اصلاً براشون مهم نیست؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
برامن سواله مغازها بسته اندمادرقرنطینه هستیم چراهنوزمردم بیرون توخیابان هاهستند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
ممنوعیت تردد فقط در پی قرنطینه کامل معنا داره ..
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
اگه پول داشته باشی هیچ محدودیتی برات وجود نداره...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
این افتضاح ترین نوع اعمال محدودیت در سراسر جهان بود...
در واقع اعمال محدودیتی در کار نبود چون همه جا عملا باز بود ( جز چهارتا مغازه تو بازارهای اصلی).
فقط یه نون دونی بود برای آقایون با اعمال جریمه برای همین هم خیلی اصرار به ادامه ش دارن مخصوصا ممنوعیت تردد ...
شرط میبندم اگر همه جا رو هم باز کنن این محدودیت تردد رو ادامه میدن ، خوب پولی ازش درمیاد
واقعا متاسفم که با جان مردم معامله میکنید...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
ما که نفهمیدیم با ماشین خودمون میتونیم خارج بشیم یا نه ؟ کرونا هم نیستیم .
پیمان اشراقی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
سلام ،

در واقع موقعیت مناسب برای فرد مبتلا به کووید ۱۹ بیمارستان است که اکنون به دلایل حجم بالای بستری قرنطینه خانگی برای این افراد تجویز شده است ،
بیماران لطفا این موضوع را به یاد داشته باشند .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
اتوبوس ها مسافر بین راهی سوار می کنن. بدون هیچ نظارتی
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
سیستم الکترونیکی داشتیم این نبودیم!
کارت ملی با اطلاعات روزانه فرد !
مالی اداری و سکونت و خانواده
برای امنیت و مالیات و دولت خیلی خوب میشه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
ممنون بایت اطلاع رسانی
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
من خودم چند روز پیش از شهرستان امدم تهران ن کارت ملی خواستن ن کنترولی بود
تازه اتوبوس مسافر بین راهی هم سوار میکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
اتوبوس ها مسافر میبرن هزار نفر توش میشنن کرونا توشه بعد ماشین شخصی رو نمیزارین حداقل اون مشکلی نداره توروخدا بس کنید مامان سه هفته امد گیرکرده نمیتونه بره بابام اونجا تنها این اینجا با اتوبوس هم بریم خدا میدونه خوده کروناست حداقل بزارید یه روزه بریم
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر