رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی؛

نیمسال گذشته ۱۱۰ هزار کلاس مجازی برگزار کردیم

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گزارش عملکرد این دانشگاه ها و ارائه آموزش های مجازی در ایام کرونا را ارائه کرد.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، منصور غلامی با همراهی علی ربیعی سخنگوی هیئت دولت و امید رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی از بخش‌های مختلف مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد، بخش اشتغال، آموزش و دانشگاه علمی و کاربردی مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد بازدید کردند.

محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی پیام نور نیز در این نشست با اشاره به اینکه دوره‌های علمی و کاربری برای موسسات این چنین را در نظر داریم و اخیراً نیز چند دوره را در استان‌های تهران برای کهریزک، استان خراسان رضوی، اصفهان و یزد راه‌اندازی کردیم، افزود: یکی از بهترین دوره‌های ما در مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد است و گاه به‌دلیل فعالیت‌های فوق‌العاده این مجتمع در برخی توافق‌ها با مجتمع نیز از چارچوب سیاست‌های‌مان عدول کردیم.

او در ادامه پیرامون ما آموزش مجازی در دوره کرونا افزود: در حوزه آموزش مجازی خیلی کار خاصی نکرده بودیم، ولی ترم پیش در مواجهه با شرایط جدید مجبور شدیم ۱۱۰ هزار کلاس مجازی برگزار کنیم.

امید اضافه کرد: در کشور در حال حاضر بیش از ۱۵ الی ۱۶ سامانه در اختیار داریم و استان‌ها را تقسیم‌بندی کردیم و اجازه دادیم از ظرفیت‌های استانی استفاده کنند.

او در ادامه پیرامون ساختار جدید در سطح دانشگاه جامع علمی و کاربردی افزود: بلافاصله در سطح دانشگاه ساختار جدیدی برای تولید محتوا با موافقت وزیر علوم و هیئت امنا ایجاد کردیم و مرکزی ایجاد کردیم برای تولید محتوا که بعد از دوره کرونا هم تجربه آموزش الکترونیک را ادامه خواهیم داد.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی ادامه داد که از ظرفیت آموزش مجازی برای توجه به عدالت آموزشی هم بهره خواهیم برد. مدرسینی که در تهران داریم ممکن است در چهار گوشه کشور نداشته باشیم که از فعالیت دوستان در اینجا استقبال می‌کنیم.

او با اشاره به دوره‌های مختص دانشجویان معلول، افزود که در مراکز دیگر نمی‌توانیم آموزش تلفیقی را بیپذیریم. ولی درباره دانشگاه رعد استثنا قائل شدیم. همچنین برای دانشجویان خاص این مرکز ۱۵ درصد تخفیف شهریه با استفاده از اختیارات رئیس دانشگاه علمی و کاربردی را اعمال خواهیم کرد.

امید با اشاره به ایجاد ۲۰۰ مرکز نوآوری در چند سال اخیر و همچنین برگزاری بیش از ۵۰ رویداد شتاب در نیمه اول سال ۹۹ و در دوره کرونا، پیشنهاد استفاده از تسهیلات صندوق‌های کارآفرینی دولتی برای دانش‌آموختگان این مراکز را مطرح کرد.

مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد ۴۰ عنوان دوره آموزشی، ارائه می‌کند. همچنین این مجتمع ۱۷ گونه تسهیلات در واحد مددکاری اجتماعی در سطح فردی و خانوادگی انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر