وزیر بهداشت:

لحظه‌های ناب ایثارگری پرستاران در تاریخ جاودانه خواهد ماند

نمکی گفت: حماسه‌ای که توسط جامعه پرستاری کشورمان خلق شد را با هیچ زبانی نمی‌توان بیان کرد و لحظه‌های ناب ایثارگری پرستاران همواره در تاریخ این سرزمین جاودانه خواهد ماند.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، اظهار کرد: موج سنگین بیماری نفس گیر کرونا به خصوص با همه گیری در اسفندماه سال گذشته آنچنان مراکز بیمارستانی جهان و به تبع آن کشورمان را در برگرفت که اگر همت، غیرت و از خودگذشتگی پرستاران شریف در کنار دیگر همکاران نظام سلامت نبود مهار امواج سهمگین بیماری هرگز میسر نمی‌شد.

وزیر بهداشت در این پیام با بیان این که آنچه سه موج سهمگین بیماری را مهار کرد همانا تاب آوری، گذشت و ایثار تلاشگران عرصه سلامت به خصوص جامعه شریف پرستاری کشور بود، تصریح کرد: پرستاران آنقدر پایدار و محکم ایستادند، از جان و راحت جسم و روح گذشتند تا منحنی‌های سرکش ابتلا و مرگ در مقابل عظمت همت بلندشان سرتعظیم فرود آورد.

متن کامل پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز پرستار به شرح زیر است:

روز پرستار، مقارن با میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س)، پرستار کاروان عزیزان کربلا بر همه پرستاران ارجمند کشورمان مبارک باد.

گرچه پرستار آن زمان که روپوش سفید می‌پوشد، احرام عشق می‌بندد تا پروانه سان بر بالین بیمار دردمندش طواف دهد و سالهاست پرستاران شریف این سرزمین عاشقانه و مخلصانه لحظه‌ای از خدمت به مردم شریف کشورشان غفلت نورزیده اند و علاوه بر زحماتی که زحمتکشان عرصه پیشگیری و بهداشت در کاهش مرگ و میر‌های کشور متقبل شده اند، نقش بی بدیل پرستاران در مراقبت از بیماران همگام با توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت در کاهش ابتلا به بیماری و مرگ و میر و افزایش امید به بقاء ستودنی است.

موج سنگین بیماری نفس گیر کرونا به خصوص با همه گیری در اسفندماه سال گذشته آنچنان مراکز بیمارستانی جهان و به تبع آن کشورمان را در برگرفت که اگر همت، غیرت و از خودگذشتگی پرستاران شریف در کنار دیگر همکاران نظام سلامت نبود مهار امواج سهمگین بیماری هرگز میسر نمی‌شد. آنچه سه موج سهمگین بیماری را مهار کرد همانا تابآوری، گذشت و ایثار تلاشگران عرصه سلامت به خصوص جامعه شریف پرستاری کشور بود.

آنقدر پایدار و محکم ایستادند، از جان و راحت جسم و روح گذشتند تا منحنی‌های سرکش ابتلا و مرگ در مقابل عظمت همت بلندشان سرتعظیم فرود آورد. اما در این راه پرهراس نازنینان ارجمندی آسمانی شدند، تعداد قابل توجهی بیمار و زمین گیر و آنان که برپای ماندند آنگونه جور کشیدند که با آنکه رمقی برای استمرار نمانده بود سنگر خدمت رسانی به بیماران نیازمند را رها نکردند.

با طبعی بلند و نجابتی ستودنی هرگز مطالبات مادی را بهانه کم خدمتی نکردند و با مناعت طبع از بهترین‌های زندگی گذشتند. حماسه‌ای که توسط جامعه پرستاری کشورمان خلق شد را با هیچ زبانی نمی‌توان بیان کرد و با هیچ کلامی نمی‌توان به نگارش درآورد و یا هیچ امکانی نمی‌توان به تصویر کشید. لحظه‌های ناب ایثارگریشان همواره در تاریخ این سرزمین جاودانه خواهد ماند.

امروز نام پرستار همچون عطر پاکیزه زیباترین گل‌های بهاری مشام جان مرد و زن و پیر و جوان این سرزمین را می‌نوازد و مردم سراسر کشورمان با احترام و تکریم نام پرستار را بر زبان می‌آورند.

درود می‌فرستم به روح بلند شهدای پرستار و اراده والای آنان که جان بر کف بر بالین بیمار شبانه روز ایستاده اند و در راه تندرستیش می‌کوشند. دیر یا زود بیماری کرونا همچون دیگر بیماری‌های واگیردار از جهان رخت بر می‌بندد، اما نام پرستار همواره بر تارک آسمان سرزمینمان میدرخشد و نسل‌ها این فداکاری و حماسه آفرینی ستودنی را فراموش نمی‌کنند.نازنینان همواره در یاد مردم ایران نامتان جاودانه و خاطرتان ناب و خالصانه می‌ماند.


بیشتربخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر