همه دستگاه‌ها برای پیشگیری از وقوع سیل آمادگی داشته باشند

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: برای مواجه با هر بحرانی علی الخصوص برای پیشگیری از وقوع سیل در فصل بارندگی‌ها همه دستگاه ها باید آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بابیان اینکه هر ساله تعداد زیادی بلایای طبیعی در دنیا رخ می‌دهد، اظهار کرد: در این میان سیلاب‌ها یکی از پدیده‌ها و مخاطرات طبیعی بسیار مهم و مخرب در سطح جهان محسوب می‌شوند که بر اساس آمار‌های ثبت شده در میان کلیه سوانح و بلایای طبیعی بیشترین فراوانی وقوع را نیز دارند.

او به وقوع سالانه سیلاب در برخی مناطق کشور اشاره کرد و افزود: طی فصل‌های زمستان و بهار سال‌های گذشته به دلیل سطح قابل توجه بارش ها، سیلاب‌ها خسارات متعددی را در نقاط مختلف کشور به بار آورده اند.

دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه طبق تجربیات گذشته وقوع سیلاب‌ها تنها مختص به منطقه‌ای خاص از کشور نیست و تمام نقاط کشور متاثر از این پدیده است، بیان  کرد: براین اساس، در اجرای ماده ۲۲ و ۲۹۰ قانون آئین دادرسی کیفری به منظور صیانت از حقوق عامه و نیز بند‌هایی از اصل ۱۵۶ قانون اساسی و دیگر قوانین مربوطه از جمله قانون پیشگیری و مبارزه با خطرات سیل و... دستگاه‌های ذیربط باید اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهند.


او اضافه کرد: به همه دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شده تا ظرف ۱۵ روز آینده تمام اقداماتی که در جهت اجرای طرح‌های سازه ای، طراحی سیستم‌های کارآمد جهت جمع آوری آب‌های سطحی، برنامه مدیریت جامع سیل، جلوگیری از روان آب و سیلاب در بحث‌های مکانیکی ایجاد بنه، نهال کاری، مدیریت حوزه و حفاظت آبخیز، رفع تصرفات غیرمجاز در رودخانه ها، آخرین وضعیت مسیل ها، و ... انجام شده را بصورت مشروح به دادستانی استان گزارش کنند.

کرمی بیان  کرد: همچنین باید مشخص شود که با توجه به امکان ترسالی در سال جاری و سال‌های آتی آیا نیاز به احداث تأسیسات جدید وجود دارد و نیز چه برنامه‌ای برای اصلاح وضعیت موجود در نظر گرفته شده است؟

او متذکر شد: بعلاوه لازم است ظرف ۱۵ روز آینده ضمن همکاری با ستاد بحران استانداری نسبت به شناسایی مسائل و مشکلات پیش رو و تدوین برنامه جهت رفع آن‌ها اقدام شود.

کرمی بیان کرد: مقرر است علاوه بر انجام اقدامات فوق در موعد مقرر، گزارش اقدامات صورت گرفته در پایان امسال نیز به صورت تفکیک شده اعلام گردد و قطعا عدم انجام تکالیف و وظایف محوله براساس دستورالعمل‌های قانونی مستوجب پیگیرد قضایی خواهد بود.

انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر