جلسه هاشم صیامی با رئیس فدراسیون جهانی دو و میدانی

رئیس فدراسیون دو و میدانی با سباستین کو رئیس فدراسیون جهانی این رشته به صورت مجازی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، در دیدار هاشم صیامی رئیس فدراسیون دو و میدانی و سباستین کو رئیس فدراسیون جهانی دو و میدانی که به صورت مجازی انجام و بیش از یک ساعت و ۳۰ دقیقه به طول انجامید دو طرف پیرامون مسائل مختلف در حوزه ورزش پایه و مادر بحث و تبادل نظر داشتند.

در ابتدای این جلسه مجازی هاشم صیامی ضمن تبریک سال نو میلادی از برگزاری اولین گفت‌گو با سباستین کو ابراز خرسندی و به نکات مختلفی از جمله استعدادیابی در ایران اشاره کرد و اذعان داشت: از نظر جغرافیایی و آب و هوایی در شمال، مرکز و جنوب ایران در ماده‌های پرتابی، استقامتی و سرعتی استعداد‌های نهفته‌ای دارد و به همین منظور طرح استعدادیابی و پشتوانه سازی جز اولین برنامه‌های فدراسیون دو و میدانی ایران است.

وی افزود: در همین راستا تاکنون ۱۰۰۰ ورزشکار و ۲۰۰ مربی شناسایی شده‌اند و‌برای ادامه مسیر در طرح کشف و پرورش استعداد‌ها با هدف بسترسازی تیم ملی، احتیاج به حمایت فدراسیون جهانی خواهیم داشت. البته فدراسیون جهانی به ما در سال‌های ۲۰۱۶-۲۰۱۹ کمک مالی اهدا کرده، اما برای ادامه این روند و پیگیری زحمات گذشته به حمایت بیش از پیش فدراسیون جهانی نیاز داریم.

صیامی با اشاره به گسترش دو و میدانی ایران در تمام زمینه‌ها اظهار داشت: از دیگر مسائلی که ما در فدراسیون فعلی به آن توجه داریم، گسترش دو و میدانی در بخش بانوان و به روز کردن علم مربیان است. با توجه به برابر بودن سهمیه‌های زنان و مردان در المپیک‌های آینده، علاقه‌مندیم تا بتوانیم با حمایت فدراسیون جهانی دانش مربیان خود را بالاخص در بخش بانوان افزایش دهیم.

رئیس فدراسیون در خصوص تحریم‌های ظالمانه گفت: به دلیل تحریم‌ها ما متاسفانه نمیتوانیم به راحتی تجهیزات مورد نیاز را خریداری و تعاملات و پرداخت‌های بانکی را انجام دهیم و در صدد هستیم تا با همکاری شما در فدراسیون جهانی بتوانیم تجهیزات مورد نیاز را به کشور وارد کنیم.

رئیس فدراسیون دو و میدانی کشورمان در ادامه بحث گسترش رشته پایه پر مدال دو و میدانی توضیح داد: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فدراسیون جهانی تحت عنوان «برنامه استراتژیک» که هدف اصلی آن جذب ورزشکاران و مردم به سمت ورزش دو و میدانی است، در نظر داریم بستری را فراهم کنیم که بتوانیم همچون رشته‌های فوتبال، کشتی و والیبال افراد بیشتری را به سمت دو و میدانی جذب و این ورزش را گسترش دهیم. پس از صحبت‌های هاشم صیامی، سابستین کو با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه عنوان‌کرد: تنها جنبه مثبتی شیوع ویروس کرونا برگزاری جلسات آنلاین و نزدیک‌تر شدن افراد و جوامع به یکدیگر است.

وی با ابراز همدردی با تمام افرادی که از این بیماری در کشور عزیزمان دچار ضرر و زیان جانی و مالی شدند افزود: میدانم که متاسفانه ایران از جمله کشور‌هایی است که روز‌های سختی را در مقابله با این ویروس پشت سر گذاشته و ماه‌های پیش رو نیز برای همه ما بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

رئیس فدراسیون جهانی ضمن استقبال از طرح استعدایابی ایران و تبریک برای ایجاد طرح استعداد یابی بر اساس طرح استراتژیک جهانی، افزود: تربیت نسل جدیدی که بتوانند در دو میدانی بدرخشند از اولویت‌های ماست. همانطور که شما اشاره کردید برنامه استراتژیک ما نیز به همین منظور طراحی شد. کمتر رییس فدراسیونی برنامه استراتژیک جهانی را مطالعه کرده و از آن آگاهی دارد. اما شما نشان دادید به خوبی از برنامه استراتژیک آگاهی دارید و در گسترش دو و میدانی و‌جذب افراد بیشتر به رشته اول المپیک محکم گام بر میدارید.

وی تصریح کرد: اطمینان دارم ایران با برنامه‌ریز‌های درست و پتانسیل‌های موجود می‌تواند این رشته ورزشی را به رشته اول کشور خود تبدیل کند.

کو در خصوص ادامه حمایت مالی در راستای پروژه استعدایابی نیز گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا بتوانیم با وجود محدودیت‌ها و تعداد زیاد کشور‌هایی که واقعا با مشکلات مالی رو به رو هستند شما را نیز حمایت نماییم.

وی در خصوص تحریم‌ها بیان کرد: نسب به شرایط فعلی ایران آگاه هستم، ما نیز تمام تلاش خود را به کارخواهیم گرفت تا بتوانیم در تامین تجهیزات با وجود مشکلات ناشی از تحریم به شما کمک کنیم.

رئیس فدراسیون جهانی دو و میدانی در خصوص برابری جنسیتی و فراهم کردن بستر مناسب برای بانوان و همچنین ارتقای دانش مربیان اظهار داشت: باید مراتب خرسندی خود را ابراز نمایم و بسیار خوشحال هستم که شما به پیشرفت و ترقی دو و‌میدانی زنان توجه می کنید و ما نیز به شما کمک حتما کمک‌های بسیاری در این زمینه خواهیم کرد.

در پایان این جلسه مجازی هاشم صیامی رئیس فدراسیون دو و میدانی کشورمان از سباستین کو به صورت رسمی دعوت کرد تا در اولین فرصت به ایران سفر کرده تا ضمن بازدید از جاذبه‌های کشور عزیزمان با ظرفیت‌های دو و میدانی ایران نیز آشنا شود.

سباستین کو با ابراز قدردانی از این دعوت صمیمانه گفت: قول می دهم پس از کاهش ویروس کرونا در اولین فرصت به کشور زیبای ایران سفر کنم و با شما دیدار کنم.

در این دیدار علی رضایی سرپرست دبیری فدراسیون، محسن برزگر محمدی مشاور عالی رییس فدراسیون، شیرین آقایی مسئول روابط بین المل، هلن دلانی مسئول دپارتمان توسعه جهانی و جی ایسرام مسئول روابط بین الملل فدراسیون جهانی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر