کرونای رنگین کمانی و بازگشت به کار کتابخانه‌های عمومی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: با آبی شدن وضعیت ۵ شهرستان در استان یزد ساعت کار کتابخانه‌های عمومی  به روال عادی برگشت.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، رقیه دوست فاطمی‌ها مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و براساس بخشنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ساعت کار کتابخانه‌ها در شهرستان‌های بهاباد، اردکان، میبد، اشکذر و یزد با قرار گرفتن در منطقه آبی (کم‌خطر)، به روال عادی بازگشت.

او افزود: معاونت اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در بخشنامه‌ای ساعت کار  کتابخانه‌ها و نحوه فعالیت کارکنان ستادی و کتابدار این نهاد در شهرستان‌های آبی (کم‌خطر) کشور را اعلام کرد.

دوست فاطمی‌ها ادامه داد: براین اساس، کتابخانه‌های مناطق آبی (کم‌خطر) مطابق روال قبل در روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ و در روز‌های پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ در دو شیفت صبح و عصر دایر خواهند بود و کتابداران این کتابخانه‌ها نیز به طور کامل در محل کار خود حضور خواهند داشت.

او اظهار داشت: کتابخانه‌های مناطق آبی یا کم‌خطر کشور، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به امانت کتاب خواهند پرداخت و اعضا نیز می‌توانند با مراجعه حضوری به کتابخانه‌ها، از خدمات بخش‌های مختلف آن‌ها بهره‌مند شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: براساس بخشنامه نهاد، تمامی سالن‌های مطالعه کتابخانه‌ها در شهرستان‌های کم‌خطر نیز با ۳۰ درصد ظرفیت فعال هستند.
او ادامه داد: شهرستان‌های قرمز، نارنجی و زرد نیز همچنان براساس دستورالعمل‌های پیشین اعلام شده از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی عمل خواهند کرد.

در حال حاضر شهرستان‌های بهاباد، اردکان، میبد، اشکذر و یزد در منطقه آبی و شهرستان‌های بافق، خاتم، تفت، مهریز و ابرکوه در منطقه زرد قرار دارند.
 انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر