کد خبر: ۷۶۲۸۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
کد خبر : ۷۶۲۸۸۴۴
حیدری در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

ارسال نزدیک به هزار اثر به هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی

مسئول دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد گفت:فراخوان هفتمین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی شهریورماه منتشر و در مجموع نزدیک به هزاراثر برای این رویداد فرهنگی ارسال شد.

ابراهیم حیدری مسئول دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،درباره جشنواره‌های در دست اقدام این دفتر گفت: فراخوان هفتمین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی شهریورماه منتشر شد. در مجموع نزدیک به هزاراثر برای این رویداد فرهنگی ارسال و در سه مرحله داوری شد. میزان فعالیت مروجان کتابخوانی باتوجه به فعالیت آن‌ها در فضای مجازی کاهش نیافت بلکه افزایش پیداکرد. این مسئله نشان داد مردم کتاب و کتابخوانی را در شرایط کرونایی ترک نکردند.


بیشتربخوانیدوی افزود: اختتامیه تقدیر از مروجان کتابخوانی فرهنگی بهمن ماه برگزار می‌شود، اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست. درصورتی که شرایط کرونایی کشور مانند امروز باشد اختتامیه جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی در فضای مجازی برگزار می‌شود.

مسئول دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری جام باشگاه‌های کتابخوانی ادامه داد: بخشی از جام باشگاه‌های کتابخوانی به آموزش تسهیلگران اختصاص دارد. در اولین دوره آن هزار نفر ۸ ساعت در فضای مجازی آموزش دیدند. درنتیجه این آموزش‌ها هزار جام باشگاه کتابخوانی تشکیل شد. درمرحله دوم نزدیک به ۶۰۰ نفر برای آموزش در زمینه تسهیلگری ثبت نام کردند و از فردا شب آموزش این افراد آغاز می‌شود.

حیدری بیان کرد: تعدادی فیلم آموزشی هم در زمینه تسهیلگری باشگاه‌های کتابخوانی تدوین کردیم. این فیلم‌ها هم در فضای مجازی هم در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد. علاقه‌مندان همزمان با شرکت در دوره‌های مجازی می‌توانند از دی وی دی‌های آموزشی استفاده کنند. علاوه بر آن برنامه‌ای برای آموزش حضوری تسهیلگران تدارک دیده بودیم که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری آن وجود ندارد. این دوره‌های درصورت اجازه ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب اظهار کرد: فراخوان شرکت در جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب دهم تیرماه منتشر شد. مهلت شرکت در این جشنواره باتوجه به شرایط کرونایی کشور تا سی ام دی ماه تمدید شد. تاکنون آثار خوبی به این رویداد فرهنگی رسیده است.


مسئول دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: امکان ارسال پستی برای شرکت در جشنواره باتوجه به دسترسی نداشتن بخشی از شرکت کنندگان به اینترنت فراهم شد از آنجایی که باید محموله‌های پستی چند روز در اداره پست مبدا و مقصد باقی بماند و شرایط کرونایی مشکلی در این زمینه به وجود نیاورد و آثار شرکت کنندگان به موقع به دبیرخانه جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستار کتاب برسد. تاکنون حدود ۵۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب رسیده است و منتظر هستیم تمام آثار به دبیرخانه برسد تا بانک اطلاعاتی آن‌ها را تکمیل کنیم و به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر