جانشین استاندار فارس:

وضعیت ۱۹ شهرستان فارس آبی و ۱۷ شهرستان زرد است

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی بیماری کرونا گفت: هم اکنون وضعیت ۱۹ شهر استان فارس در مواجهه با بیماری کرونا آبی و ۱۷ شهر زرد است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عبدالرضا قاسم پور جانشین استاندار فارس در ستاد استانی بیماری کرونا در جلسه با هیئت رئیسه اتاق اصناف استان و روسای اتحادیه‌های صنفی شهر شیراز با بیان اینکه هم اکنون وضعیت ۱۹ شهر استان فارس در مواجهه با بیماری کرونا آبی و ۱۷ شهر زرد است، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی در سطح استان به صفر و درصد مثبت شدن تست‌های کرونا به زیر ۲۰ درصد رسیده است.

او با اشاره به افزایش بهبودی ۹۷ درصدی مبتلایان به کرونا در فارس تصریح کرد: اکنون ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی افراد مبتلا به بیماری کرونا به زیر ۲۰ درصد رسیده که این نتیجه مثبت حاصل همکاری خوب اصناف است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به همراهی اصناف از ابتدای شیوع ویروس کرونا و نقش مهم و موثر اصناف در برهه‌های مختلف تاریخ کشورمان یادآور شد: اصناف در طول مدت زمان پیروزی انقلاب اسلامی،۸سال جنگ تحمیلی و مقابل با تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا و استکبار و اخیرا مواجه ۱۰ ماهه با بیماری کرونا با همراهی خودجوش و دواطلبانه در پیش برد اهداف انقلاب اسلامی و حفظ سلامت جامعه پیش قدم بودند.

قاسم پور گفت: از زمان گسترش کرونا اصناف به رغم مشکلات و فشار‌های و آسیب‌هایی که این بیماری به کسب و کار‌های آن‌ها تحمیل کرده است، برای حفظ و حراست از جان مردم در همراهی با اجرا محدودیت‌ها پیشگام بودند.

جانشین استاندار فارس ضمن اشاره به محدودیت‌های کرونا از نوروز امسال تاکنون افزود: همراهی و همکاری مردم به ویژه اصناف و بازاریان استان و شهر شیراز با اجرای محدودیت‌های کرونایی از جمله طرح فاصله گذاری اجتماعی، فاصله گذاری هوشمند، فعالیت مشروط برخی از مشاغل تا ساعت ۱۸، طرح جامع مقابله با کرونا و طرح شهیدسلیمانی منجر به این شد که این استان نسبت به سایر استان‌ها در درگیری با بیماری کرونا وضعیت بهتری داشته باشد.

قاسم پور با تاکید بر نقش اثر گذار اصناف از جمله در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و اجرای محدودیت‌های کرونایی تصریح کرد: اصناف بار دیگر باید با همراهی در اجرای مصوبات استانی کرونا برای حفظ شرایط فعلی از ورود شهر‌های استان در آستانه نوروز سال ۱۴۰۰ به رنگ بندی قر مز و نارنجی جلوگیری کنند؛ چرا که ورود به شرایط قرمز و نارنجی منجر به تعطیلی اجباری بخشی از گروه‌های شغلی و صنفی می‌شود.

او همچنین از واگذاری، نظارت و بازرسی و اجرای مصوبات کرونایی به بازرسان از مجموعه اصناف خبر داد.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بار دیگر بر اجرای کامل مصوبات حمایتی و تسهیلاتی دولت به مشاغل آسیب دیده از کرونا تاکید و تصریح کرد: مجموعه اداری و دولتی و بانک‌ها موظف به اجرای مصوبات حمایتی کرونایی دولت هستند وسامانه ۱۱۱ (سامد) برای دریافت گزارش‌ها و شکایت‌ها نسبت به عملکرد در مسیر اجرای مصوبات کرونایی دولت در نظر گرفته شده است.

او حمایت و تقدیر از همراهی اصناف طی مدت ۱۱ از شیوع بیماری کرونا، در جهت حفظ و سلامتی خانواده اصناف و سایر اقشار مختلف مردم و تدوام این همراهی و بررسی مسایل و مشکلات اصناف با حضور مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مدیرکل امور مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی و دانشکاه علوم پزشکی را از جمله اهداف برگزاری این جلسه عنوان کرد.

معاون استاندار فارس ادامه داد: در پی ارسال برخی از درخواست‌ها و پیشنهادات اصناف استان فارس به تهران و مصوب شدن آن‌ها مقرر شد پیشهادات جدید نیز ارسال شود تا شاهد رفع مشکلات این قشر از جامعه باشیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر