امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای امروز پنج شنبه ۲۵ دی ماه به پایان می‌رسد.

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای بیان کرد: براساس مصوبه بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش مقرر شد برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته‌محل‌هایی که در آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی سال ۱۳۹۹ تکمیل نشده است، پذیرش براساس سوابق تحصیلی برای نوبت بهمن صورت گیرد.

او افزود: مهلت ثبت نام تا پایان امروز پنج شنبه ۲۵ دی ۹۹ تمدید شد و داوطلبان می‌توانند در این مهلت نسبت به ثبت ‌نام و انتخاب رشته در این مرحله از پذیرش اقدام کنند.

زرین آمیزی گفت: متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در این مرحله از پذیرش اقدام کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش در ادامه بیان کرد: هر متقاضی تنها مجاز است با توجه به رشته تحصیلی، یکی از کدرشته‌های امتحانی متناسب با دیپلم خود را که در جدول شماره ۴ دفترچه راهنمای ثبت‌نام  مشخص شده است، انتخاب کند. متقاضیانی که به هر دلیل در رشته‌ای غیر از رشته متناسب با دیپلم خود، در این مرحله از پذیرش ثبت ‌نام و انتخاب رشته کرده و پذیرفته شوند قبولی آنان در هر مرحله‌ای از تحصیل که باشند «لغو» تلقی می‌شود.

زرین آمیزی  اظهار کرد: دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید در یکی از رشته‌های شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و یا احراز شرایط دانش‌آموختگی در یکی از رشته‌های مذکور تا پایان شهریور ۱۳۹۹  یا دیپلم فنی و حرفه‌ای دوره چهار ساله (نظام قدیم) و یا دیپلم شاخه نظری نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و نظام سالی-واحدی در رشته‌های امتحانی متناسب با نوع دیپلم خود در این مرحله شرکت کنند. متقاضیان دیپلم شاخه نظری نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی لزوماً باید نسبت به ارائه مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش توضیح داد: دانش‌آموزان دارای دیپلم شاخه نظری می‌توانند در رشته‌های امتحانی متناسب با نوع دیپلم خود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله از پذیرش شرکت کنند.

زرین آمیزی در پایان تاکید کرد: متقاضیان فارغ‌التحصیل شاخه نظری (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی) فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر