کد خبر: ۷۶۳۰۵۷۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
کد خبر : ۷۶۳۰۵۷۶
گروه : فارس » شیراز

۲ شهید گمنام در آرامستان بهشت احمدی شیراز به خاک سپرده شدند

پیکر مطهر دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس با حضور شماری از مسئولان امروز بر دستان مردم شهید پرور شیراز تشییع و به خاک سپرده شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، پیکر پاک مطهر دو شهید تازه تفحص شده که در عملیات‌های والفجر یک در منطقه فکه و تک دشمن در سال ۶۷ در منطقه شلمچه به شهادت رسیدند امروز در گلزار شهدای آرامستان بهشت احمدی شیراز تشییع و به خاک سپرده شدند.

حیدر اسکندرپور شهردار شیراز در این مراسم با گرامیداشت یادو خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، اعلام کرد: ما همه خانواده این شهدا هستیم و به سوگ آن‌ها می‌نشینیم.

حیدر اسکندرپور گفت: مستقل از هر گرایش فکری و اندیشه سیاسی، باید به میراث معنوی و شهدای ملت احترام بگذاریم و بزرگی شهدا، غرور ملت و از خودگذشتگی جوانان ۱۶ و۱۷ ساله و صبر پدر و مادرانی که مصیبت‌هایی بر آن‌ها وارد شد را پاس بداریم.

اسکندرپور که خود از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است پس از ادای احترام به روح بزرگ شهدا و به ویژه شهیدان گمنام افزود: دو شهید عزیزی که امروز در این آرامستان به خاک سپرده می‌شوند ۱۹ و ۲۱ ساله بودند که در جبهه‌های جنگ حاضر شدند، اما امروز کدام یک از ما حاضر هستیم فرزند نوجوان و جوان خود را جلوی آتش جنگ و خمپاره بفرستیم؟

او با اشاره به روحیه شجاعت و از خودگذشتگی حاکم بر جامعه در دوران هشت سال دفاع مقدس اضافه کرد: پدران و مادران ما نسل عجیبی بودند؛ نسلی که از عزیزان خود به راحتی می‌گذشتند و چند شهید در یک خانواده تقدیم انقلاب کردند.

شهردار شیراز ضمن بازخوانی شعرخبر دادند یوسف‌ها به کنعان باز می‌گردند، ندانستیم با تابوت می‌آرند آن‌ها را / به روی شانه لرزان مردم یک به یک رفتند، خدا از شانه مردم نگیرد این تکان‌ها را، گفت: شهدای گمنام داستان دیگری دارند؛ سال‌های زیادی است که بسیاری از مادران و پدران همچنان منتظر یک تماس کوتاه از فرزندان خود هستند.

اسکندرپور با اشاره به مظلومیت شهدای گمنام افزود: شهدای گمنام در خاکسپاری هم به گمنام هستند؛ گاهی شهدای گمنام را در مکان‌هایی تدفین کرده‌ایم که کمتر تردد مردمی وجود دارد.

او خطاب به حاضران در این آیین باشکوه که به میزبانی شهرداری شیراز برگزار شد، گفت: وظیفه اخلاقی و میهنی تک تک ماست که به شهدای گمنام سر بزنیم و رشادت‌ها و از خودگذشتگی آن‌ها را یادآوری کنیم.

سردار دانشمندی فرمانده دانشکده علوم و فنون زرهی شیراز نیز در این مراسم ضمن درود به ارواح مطهر شهدای عزتمند میهن گفت: به دعوت دو شهید بزرگوار در این مراسم گرد هم آمده ایم تا به نام و یادشان، با راهشان عهد و پیمانمان را تجدید کنیم.

سردار دانشمندی با اشاره به میزبانی شیراز از ۱۵ شهید گمنام و تشییع آن‌ها در نقاط مختلف استان فارس گفت: امروز، روز خوبی در زندگی ماست، روزی که همه وجود ما معطر از یاد شهداست، شهیدانی که سالیانی‌ست ملکوتیان به جای پدر، مادر و دوستان برای آن‌ها عزاداری می‌کردند.

او ضمن اشاره به تدفین و به خاکسپاری دو شهید گمنام گرانقدر در بهشت احمدی افزود: خوش به حال درگذشتگانی که در این آرامستان به خاک سپرده شده اند و از امروز دو شهید والا مقام مهمان آن‌ها هستند و به برکت وجود این دو شهید برکاتی نیز نصیب آن‌ها خواهد شد.

فرمانده دانشکده علوم و فنون زرهی شیراز اضافه کرد: حضرت امام جعفر صادق (ع) می‌فرمایند که زیارت قبر مطهر پیامبر اعظم (ص)، زیارت قبور شهدا و زیارت قبر سیدالشهدا (ع) مانند به حج رفتنی است که زیارت کننده همراه با رسول خدا به جای آورده باشد.

سردار دانشمندی تاکید کرد: برای رسیدن باید این مقام باید تلاش کرد و می‌توانیم با اندیشه خوب و قلب پاک به مسیر و راه شهدا نزدیک شویم.

او به حاضران در جلسه گفت: برادر عزیزی که برای این دنیا که معلوم نیست چه قدر به طول بیانجامد، تلاش می‌کنی، آیا این تلاش را می‌توانی براساس احکام دین، تدابیر و مراعات قوانین الهی انجام دهی؟ حتما می‌توانی و این موضوع است که می‌تواند ما را به خیر، نیکی و زیبایی نزدیک کند.

فرمانده دانشکده علوم و فنون زرهی شیراز خواستار توجه به خدا و سپاسگزاری به درگاهش برای همه نعمت‌هایی که با ما داده همچون نعمت شهدا شد و افزود: وقت‌هایی که در این دنیا به مشکل برمی خوریم شهدا ما را یاد می‌کنند و با حضور خود در جامعه نورافشانی می‌کنند.

سردار دانشمندی اضافه کرد: از مقام تمام شهدا و به ویژه این دو شهید گمنام طلب می‌کنیم که همواره برای ما دعا کنند که بنده خدا بمانیم، زندگی دنیا ما را از حقیقت غافل نکند و همواره پشت سر ولایت حرکت کنیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر