بزرگترین واحد تولید مواد لبنی یزد در ابرکوه در دست ساخت است

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: بزرگترین واحد تولید مواد لبنی استان یزد در شهرستان ابرکوه از سوی بخش خصوصی در دست ساخت است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، مهدی غیب الهی مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به تحقق شعار سال جهش تولید و فراهم کردن زنجیره تولید شیر و فرآورده‌های لبنی، گفت: بزرگترین واحد تولید مواد لبنی استان یزد در شهرستان ابرکوه از سوی بخش خصوصی در دست اجراست.

او افزود: این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۲۷ هزار مترمربع با ۹ هزار متر مربع زیربنا با ۹۵ درصد پیشرفت کار در دست ساخت است.

غیب الهی خاطرنشان کرد: این واحد تولیدی پس از بهره برداری قادر است، روزانه ۲۰۰ تن شیرخام را به شیرخشک، پودر آب پنیر و انواع پنیر فرآوری و زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر را فراهم کند.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به تولید روزانه ۸۰ تن شیرخام در این شهرستان، گفت: در حال حاضر نیمی از آن برای فرآوری مواد لبنی به بازار سایر استان‌ها عرضه می‌شود.

او افزود: این مقدار شیر با وجود مشکلات اقتصادی برای دامداران در تامین خوراک دام و سایر نهاده‌ها از هشت هزار و ۵۰۰ راس گاو شیری تولید و بخشی از آن به سه واحد لبنی شهرستان تحویل می‌شود.

غیب الهی ادامه داد: امسال با پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران برای فرآورده‌های دامی و پرورش گاو شیری، ۲۵ تن شیربه ظرفیت تولید شهرستان افزوده شد و هم اکنون به حدود ۸۰ تن رسیده است.

ساخت یک واحد پرورش گاوشیری با ظرفیت هزار راس در ابرکوه

به گفته وی یک واحد پرورش گاوشیری با ظرفیت هزار راس از سوی بخش خصوصی در دست ساخت است، و با بهره برداری از آن تا پایان سال ۹۹، تولید روزانه شیر در این شهرستان با ۳۰ تن افزایش به ۱۰۵ تن می‌رسد.

غیب الهی ادامه داد: بخش خصوصی برای ساخت این واحد پرورش گاو شیری، ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرد و پس از بهره برداری ۴۵ نفر مستقیما جذب بازار کار می‌شوند.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه تصریح کرد: با بهره برداری از چند واحد گاوی شیری و تولید فرآورده‌های لبنی، علاوه بر رونق تولید، زمینه صادرات فرآورده‌های لبنی از این شهرستان به کشور‌های خارج نیز فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/ی

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر