حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی در دستورکار شرکت ملی حفاری است

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران حفاظت از آب، خاک، هوا و محیط زیست طبیعی را از اولویت‌های کاری شرکت عنوان کرد.

سعید قربانی مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: ایجاد تعامل مستمر با سازمان حفاظت محیط زیست و برگزاری نشست‌ها و بازدید‌های متعدد و مشترک به ویژه در چند سال اخیر زمینه توسعه همکاری‌های موثر با این سازمان را مهیا ساخته است.

او با اشاره به پایش آلاینده‌های هوا موتور آلات با توجه به درخواست اداره کل محیط زیست خوزستان و یا ادارات محیط زیست در شهرستان ها، افزود: انجام بازرسی‌های دوره‌ای از تجهیزات کارگاهی و دستگاه‌های حفاری، اندازه گیری آلاینده‌های هوا با همکاری آزمایشگاه‌های معتمد محیط زیست در صورت لزوم و ارائه گزارش به واحد‌های درخواست کننده و معاینات فنی و دوره‌ای خودرو‌های شرکتی از جمله اقداماتی است که در این ارتباط صورت می‌پذیرد.

قربانی بیان داشت: با توجه به قانون خود اظهاری در پایش و با توجه به ممیزی‌های انجام شده و مکاتبات با سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی هوای کشور مقرر شد شرکت ملی حفاری ایران با توجه به نوع فعالیت خود نیازمند انجام خود اظهاری در پایش در بخش آلاینده‌های هوا در دستگاه‌های حفاری نیست.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به ایجاد و توسعه فضای سبز در کاهش آلاینده‌های هوا، تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کاهش تردد به دستگاه‌های حفاری به لحاظ رعایت اصول بهداشتی مطابق شیوه نامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، فعالیت خودجوش کارکنان در ارتباط با کاشت نهال در دستگاه‌ها و کارگاه‌ها انجام و به عنوان نمونه دستگاه حفاری ۴۰ فتح مستقر در منطقه چلینگر و سایت اسید واقع در منطقه کریت هم اکنون ایجاد فضای سبز را در دست پیگیری و اجرا دارند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شعار امسال روز هوای پاک که «هوای پاک، تعهد مسئولان، مشارکت مردم» تعیین شده، ادامه داد: هدف از نامگذاری این مناسبت ایجاد حساسیت در بین اقشار جامعه بوده و از آنجایی که راه حل اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی است، این روز می‌تواند به صورت نمادین عامل مهمی در ایجاد این مشارکت و هماهنگی تلقی گردد.

او اظهار داشت: انتظار می‌رود همکاران با توجه به نوع فعالیت خود چه در محل کار، چه در منزل در حد توان اقدامات لازم را جهت گرامیداشت این هفته پیگیری و رعایت نمایند.

انتهای پیام/گ

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر