اهمیت پشتیبانی «صدیقه کبری» از ولایت

کارشناس علوم قرآنی گفت: «حضرت فاطمه زهرا(س)» خود را سرباز ولایت می‌دانستند، ایشان «امیرالمومنین (ع)» را به عنوان امام زمان خود به شمار می‌آوردند و تا لحظه آخر و با تمام توان برای حمایت از ولایت ایستادند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی رجایی  پیرامون سیره رفتاری «حضرت فاطمه زهرا (س)» گفت: سیره رفتاری و شیوه زندگی شخصی «حضرت فاطمه زهرا (س)» بیانگر نمونه بودن این بانوی بزرگوار اسلام است، ایشان همسر «امیرالمومنین (ع)»، زنی وفادار و فداکار بودند، از ویژگی‌های «صدیقه کبری (س)» تکیه بر معنویت خاص ایشان بود که جایگاهی ارزشمند را برای ایشان فراهم کرده بود.


بیشتربخوانید


احترام «حضرت فاطمه زهرا (س)» نسبت به «امیرالمومنین (ع)»

وی در مورد احترام «حضرت فاطمه زهرا (س)» نسبت به «امیرالمومنین (ع)» بیان کرد: هنگامی که «حضرت فاطمه زهرا (س)» در دفاع از ولایت دچار صدمات جسمی شدند و در بستر بیماری بودند گروهی برای دیدار و عیادت از ایشان نزد حضرت «علی (ع)» آمدند و اجازه دیدار خواستند، «علی (ع)» این موضوع را با همسر گرامی‌شان «صدیقه کبری (س)» مطرح کردند و حضرت «فاطمه زهرا (س)» در پاسخ به ایشان فرمودند: من کنیز شما هستم و این خانه نیز خانه شماست هرچه شما صلاح می‌دانید انجام دهید، این موضوع بیانگر سیره رفتاری و همسرداری این بانوی بزرگوار اسلام است.

ولایتمداری «حضرت فاطمه زهرا (س)»

رجایی به ولایتمداری «حضرت فاطمه زهرا (س)» اشاره و ابراز کرد: «حضرت فاطمه زهرا (س)» خود را سرباز ولایت می‌دانستند، ایشان «امیرالمومنین (ع)» را به عنوان امام زمان خود به شمار می‌آوردند و تا لحظه آخر و با تمام توان برای حمایت از ولایت ایستادند.

الگو گرفتن از «حضرت فاطمه زهرا (س)»

وی الگو گرفتن از «حضرت فاطمه زهرا (س)» و حمایت از، ولی زمان را الگویی ارزشمند برای جامعه امروز دانست و اظهار کرد: «حضرت فاطمه زهرا (س)»، ولی زمان خود را تنها نگذاشتند و تمام تلاش خود را در حمایت از «امیرالمومنین (ع)» کردند و این درسی بزرگ برای تک تک ما محسوب می‌شود، حتی اگر به شهادت ما منجر شود، این مهمترین جنبه الگوی رفتاری حضرت «فاطمه زهرا (س)» است که در عصر امروز کاربردی فراوان دارد.

وی به شهادت جانسوز سپهبد قاسم سلیمانی اشاره و تصریح کرد: شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی نشان داد که دشمن با یک تهاجم در به شهادت رساندن سردار امنیت اقدام به بررسی بازخورد‌ها کرد، که تا چه میزان مردم حامی حمایت از، ولی فقیه خود هستند و مشت کوبنده‌ای را از ملت ایران دریافت کرد.

حمایت فاطمی از ولایت

رجایی پیرامون پیام مردم ایران به دشمنان ابراز کرد: حضور پرشور مردم در مراسم تشییع با شکوه پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی به دشمنان این پیام را منتقل کرد که مردم همچنان محکم پشت ولایت فقیه هستند، مردم در ستال گذشته با برپایی مراسم باشکوه وداع با سپهبد شهید قاسم سلیمانی بر حمایت فاطمی از ولایت تاکید کردند و این پیام مهم را به دشمنان منتقل کردند که همچنان حامی و پشتیبان ولایت فقیه خود هستند.

تلاش «حضرت فاطمه زهرا (س)» برای جانشین حقیقی «پیامبراکرم (ص)»

وی تلاش «حضرت فاطمه زهرا (س)» به منظور گرفتن بیعت برای جانشین حقیقی «پیامبراکرم (ص)» تحسین و تاکید کرد: شرایط پس از رحلت «نبی‌اکرم (ص)» به نحوی بود که «حضرت فاطمه زهرا (س)» برای گرفتن بیعت مجبور شدند تا شبانه سوار برمرکب به سراغ انصار بروند و برای گرفتن بیعت با آنان صحبت کنند. اگر درهمان ساعات و زمان اولیه جامعه و امت اسلامی هوشمندانه عمل کرده و جلوی انحرافات اولیه را گرفته بودند مشکلی ایجاد نمی‌شد.


 ریشه ظلم صورت گرفته نسبت به «حضرت فاطمه زهرا (س)»

وی ریشه مشکلات پس از رحلت «نبی‌اکرم (ص)» و ظلم صورت گرفته نسبت به «حضرت فاطمه زهرا (س)» را مورد بررسی قرار داد و افزود: ضعف ایمانی امت اسلامی و عدم بصریت مردم پس از رحلت «پیامبراکرم (ص)» را مهمترین و محلکترین ضربه‌ها را به اسلام و ولایت وارد کرد و «حضرت فاطمه زهرا (س)» را آزرد.

اعمال ایام شهادت «حضرت فاطمه زهرا (س)»

رجایی پیرامون اعمال و آداب ایام شهادت «حضرت فاطمه زهرا (س)» خاطرنشان کرد: ایام شهادت «حضرت فاطمه زهرا (س)» با خواندن زیارت این حضرت و خواندن حدیث کساء به زمانی ارزشمند برای مومنان و افراد متقی بدل خواهد شد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر