مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی خبر داد؛

پرداخت کامل بخش اول مطالبات زعفران کاران خراسان شمالی

رمضانی گفت: بخش اول مطالبات زعفران کاران خراسان شمالی که محصول خود را در طرح خرید حمایتی زعفران به سازمان تعاون روستایی تحویل دادند، به صورت کامل پرداخت شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،  رمضانی مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی گفت: طرح خرید حمایتی زعفران در استان خراسان شمالی با راه اندازی یک مرکز خرید در شهرستان فاروج و با مباشرت اتحادیه تعاونی‌های روستایی استان خراسان شمالی، از اواسط آبان ماه آغاز و تا انتهای آذر ماه ادامه یافت.

رمضانی افزود: در این مدت دو هزار و ۱۰۰ کیلوگرم زعفران در تعداد ۶۴۵ محموله و به ارزش بیش از ۲۷۱ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شد که بیشترین نوع زعفران خریداری شده از نوع زعفران ممتاز (نگین) است.


بیشتر بخوانید


او عنوان کرد: در این طرح قیمت پایه خرید حمایتی زعفران ممتاز (نگین) هر کیلوگرم ۱۳ میلیون تومان و زعفران رشته‌ای (پوشال) هر کیلوگرم ۱۱ میلیون تومان بوده است که طبق قرارداد منعقد شده با کشاورزان، ۳۰ درصد از مبلغ ریالی محصول خریداری شده به مبلغ بیش از ۸۱ میلیارد ریال به حساب  زعفران کاران واریز شده و در تلاش هستیم تا ظرف مدت کمتر از ۳ ماه، الباقی مطالبات نیز پرداخت شود.

مدیر تعاون روستایی ادامه داد: همچنین در این طرح پیش بینی شده است تا به منظور حمایت از کشاورزان، در طول مدت سه ماهی که زعفران نزد اتحادیه تعاونی روستایی است، در صورت افزایش نرخ زعفران در بازار، کشاورز بتواند با درخواست کتبی و بعد از کسر هزینه‌های پرداختی و هزینه‌های جانبی محصول خود را از اتحادیه تعاونی روستایی تحویل گرفته و در بازار بفروش برساند.

انتهای پیام/د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر