سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۷ دی ماه

بازار امروز در اکثر نماد‌ها با افزایش عرضه آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز شنبه (۲۷ دی ماه) بازار سرمایه با افزایش عرضه و منفی در بیشتر نمادها آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۷ دی ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۷ دی ماه

معاملات وسپهر با صف خرید دنبال می‌شود.

امروز شاهد افزایش عرضه در کلیت بازار هستیم، ولی با این تفاوت که در برخی از نماد‌های بزرگ نظاره گر فاصله گرفتن داد و ستد برخی از آن‌ها از کف قیمت روزانه هستیم.

در گروه خودرویی‌ها شاهد درخششی از جنس لیدرهاش هستیم. خودرو در قیمت ۲۵۷ تومان رشد بیش از ۱ درصد را تجربه می‌کند.خساپا نیز در قیمت ۲۱۲ تومان با ارد‌های خرید قابل توجهی داد و ستد می‌شود. معاملات این گروه به نسبت سایر گروه‌های دیگر قابل توجه‌تر است و شاهد داد و ستدی متعادل‌تر از روز‌های قبل هستیم.

در گروه فرآورده‌های نفتی غلبه فروشندگان بر خریداری بالاخره شپنا را در محدوده پایین‌تر از ۱۰۰۰ تومان قرار داد. نوسانات قیمتی امروز این نماد در حوالی ۹۶۰ الی ۹۶۳ تومان دنبال می‌شود. شبندر در قیمت ۱۹۵۶ تومان افت ۳ درصد دارد. شتران در قیمت ۷۸۸ تومان افت ۳ درصد دارد.

افت ۱۱هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۸هزار واحد قرار گرفته است.

نماد‌های شستا، خودرو و وکار بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فملی، فارس و فولاد بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بزرگان فلزی زیر تیغ فروشندگان قرار دارند. فملی بعد از داد و ستد ۳۸ میلیون سهمی با افزایش عرضه در کف قیمت روزانه با صف فروش ۷ میلیون سهمی مواجه است (بنظر بار‌ها شاهد جمع آوری صفوف این سهم در طول بازار باشیم). فولاد در قیمت ۱۰۴۳ تومان افت ۳ درصد دارد. فزرین نمادی که اخیرا رشد قیمتی فوق العاده‌ای را تجربه کرد، اکنون در مسیر اصلاح قیمت قرار دارد.

نماد شستا با خبر افزایش سرمایه زیر مجموعه هایش از محل تجدید ارزیابی در دومین روز معاملاتی متعادلش قرار دارد. سهم در قیمت بالای ۲ هزار تومان داد و ستد می‌شود.

نماد خنصیر در میان خودرویی‌ها به صف خرید رسید البته ناگفته نماند این سهم خبر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بالای ۵۰۰ درصدی را راهی کرال کرده است و رالی اخیرش از محدوده قیمتی بابای ۴۵۰۰ تومان آغاز و تا کنون ادامه داشته است.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۴هزار و ۹۲۰واحدی (دو درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۴هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش یک درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۶۶نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۲۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های شستا، برکت، خودرو، ثبهساز، شپنا، خساپا و ولپارس در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های وسپهر، چخزر، سپیدار، بپیوند، کرمان، آریا و بگیلان در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به دو هزار و ۹۱۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۶۲۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۱۸۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۱۷۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۹۹۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وتوصا، کدما و کاما به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران حدود ۱۳۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید سپیدار، چخزر و شپلی در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۷۴۵میلیارد تومان (۶۳درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۹۸۰میلیارد تومان (۲۳درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۲نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۱۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف سپیدار سیستم آسیا به ۲۸.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «فلزات اساسی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۳۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «استخراج کانه‌های فلزی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۸۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» با تقاضای خرید ۲۹۵میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۲۳درصد از پنج هزار و ۳۵۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع سه هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۷۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت و ۳۶۵میلیارد تومان خواهد رسید.

در ساعت ۱۲:۰۰ صف فروش خساپا و شپنا جمع شد.

در بورس امروز حقوقی‌ها حدود دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هشت هزار و ۸۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۵درصد یعنی سه هزار و ۱۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۸درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه» و «محصولات چوبی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد خودرو، شپنا و فولاد لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به وهنر، چخزر و تشداد معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران خودرو معادل ۱۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی گروه توسعه هنر ایران با برتری ۲۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۸۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم دو هزار و ۵۹۰میلیارد تومان بود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۳ ۲۷ دی ۱۳۹۹
متاسفم بانی وباعث این روزهای بورس رو...پولمون رو از دستمون دراوردن حالا نشستن نگاه میکنن از بین رفتن سرمایه ها رو
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر