ایجاد نخستین خانه موزه تمبر ایران در تبریز

مدیرکل پست آذربایجان شرقی از ایجاد نخستین خانه موزه تمبر ایران در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، پوربزرگ مدیرکل پست آذربایجان شرقی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی با اشاره به پیگیری و پیشنهاد ایجاد نخستین خانه موزه تمبر ایران در خانه مجتهدی‌های تبریز توسط وزیر محترم ارتباطات، گفت: با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی تبریز و همچنین فعالیت موزه‌های غنی و متنوع در این کهن شهر، به پیشنهاد وزیر محترم ارتباطات و فناوری نخستین خانه موزه تمبر ایران در خانه مجتهدی‌های تبریز ایجاد خواهد شد.

او با بیان این‌که ایجاد خانه موزه تمبر ایران با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان محقق خواهد شد گفت: خانه موزه تمبر ایران در خانه تاریخی مجتهدی‌ها که قدمت آن متعلق به دوره قاجار بوده و در بافت جهانی و تاریخی کهن شهر قرار دارد، پس از تهیه و آماده سازی محتوای موزه ایجاد خواهد شد.

او گفت: در راستای راه اندازی خانه موزه تمبر ایران، ۱۷۰۰ تمبر ملی و بین المللی برای به نمایش درآمدن در این محل آماده شده و پس از آماده سازی این خانه تاریخی به نمایش در خواهد آمد.

حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای تسهیل روند راه اندازی خانه موزه تمبر ایران، گفت: خانه‌موزه‌ها مکان‌هایی هویت ساز، روزآمد و پویا در فضای شهری محسوب می‌شوند که دارای ظرفیت‌های پژوهشی و آموزشی پیرامون موضوعات محوری هر موزه نیز هستند، لذا با ایجاد خانه موزه تمبر ایران فرصت آشنایی و پژوهش با مجموعه تمبر‌ها که سفیر فرهنگی جوامع هستند، فراهم خواهد شد.

او گفت: اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی آماده است تا در راستای راه اندازی خانه موزه تمبر ایران در مراحل تهیه محتوا، آماده سازی و ساماندهی خانه تاریخی مجتهدی‌ها با اداره کل پست استان اقدامات لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/ک

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر