تشکیل شورای نخبگانی برای اجرای سند تحول قوه قضائیه

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: برای اجرای سند تحول قوه قضائیه، شورای نخبگانی استان باید از بسیج همه سرمایه‌های انسانی دستگاه قضا بهره گیرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد  در نشست شورای قضایی استان، گفت: سند تحول قوه قضائیه یک برنامه جامع راهبردی برای تعالی قوه قضاییه است که از پشتوانه فکری، پژوهشی، علمی و تجربی خاصی برخوردار است و باید با تمام امکانات و ظرفیت‌ها برای اجرا و تحقق بند بند آن تلاش کرد.

او با اشاره به تبیین دقیق مأموریت ها، چالش ها، عامل‌ها راهبرد‌ها و راهکار‌ها در سند تحول، ابراز داشت: نقش سازمان ها، معاونت‌ها و بخش‌های مختلف در اجرای سند تحول به صورت کامل دیده شده و همه باید با توجه به رسالت و وظایف خود در اجرای این سند مترقی نقش ایفا نمایند.

دهشیری تلاش جهت کیفی سازی فعالیت‌های قوه قضائیه، هوشمندسازی و نظارت همگانی را از نکات مثبت سند تحول ذکر کرد و بیان داشت: ضرورت آموزش همگانی، ارتقاء دانش حقوقی و عمومی آحاد مردم با توجه به مشکلات مبتلابه جامعه و برنامه ریزی برای پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی از اصول محوری این سند تلقی می‌شود.

او بر تشکیل اتاق فکر و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی برای اجرای سند تحول تأکید کرد و گفت: علمی سازی راهکار‌های اجرایی و فراگیری احساس تعهد و تعلق در راستای تحقق یک جامعه پاک و عدالت محور از جمله مسائلی است که می‌توان با مشارکت جامعه علمی و دانشگاهی به آن دست یافت.

رئیس کل دادگستری استان یزد، افزایش رضایتمندی و اعتماد سازی مردم نسبت به دستگاه قضایی را از اهداف مهم سند تحول ذکر کرد و بیان داشت: تحقق عدالت قضایی و افزایش احساس عدالت و امنیت و کرامت انسانی در جامعه نیازمند مشارکت همه نهاد‌های قضایی و شبه قضایی است.

او  پیامد نهایی سند تحول قضایی را تحقق عدالت در جامعه و ارتقای رضایتمندی عامه از دستگاه قضایی دانست و تصریح کرد: عملیات محوری، مسأله‌محوری و چالش محوری از شاخصه‌های مهم این سند مترقی است.

سند تحول قوه قضائیه با هفت مأموریت اصلی قوه قضائیه منبعث از تکالیف تعیین شده در قانون اساسی و همچنین سیاست‌های کلی نظام، و منویات رهبر معظم انقلاب تدوین شده است که بر شناسایی «۲۰عنوان چالش» اولویت دار، «۴۷ عامل ریشه‌ای اولویت‌دار» رفع و یا اصلاح این عوامل تمرکز دارد.

انتهای پیام/ی

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر