محمدپور مطرح کرد؛

افزایش ۲۰ درصدی تولید تجهیزات بومی مورد نیاز صنعت نفت طی یک سال گذشته

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت:در سال ۹۹ حدود ۲۰ درصد به توان تولید تجهیزات بومی مورد نیاز صنعت نفت کشور افزوده شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،مجید محمدپور رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در نشست این انجمن با اصحاب رسانه با موضوع بیست و پنجمین نمایشگاه صنعت نفت گفت:در حال حاضر ۸۵ درصد از تمامی تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در داخل کشور تولید می‌شود، این رقم سال گذشته ۶۵ درصد بود است.

او افزود:در سال ۸۷ که انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ثبت شد، تعداد شرکت‌های زیر مجموعه آن کمتر از انگشتان یک دست بود که عمدتا در حوزه ساخت لوازم یدکی فعالیت می‌کردند، اما در حال حاضر تعداد این شرکت‌ها این انجمن به رقم ۸۲۰ مورد رسیده که حاصل تلاش جمعی است.

محمدپور ادامه داد: ۲ هزار واحد به عنوان زنجیره تامین تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در حال فعالیت هستند که ۸۰ هزار شغل مستقیم و ۲۵۰ هزار شغل غیر مستقیم ایجاد کرده اند.

او بیان کرد: بیش از ۵ میلیارد یورو امکان ساخت تجهیزات در داخل را داریم که البته به صورت کامل فعال نیست.

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت:طی این سال‌ها پیشرفت‌های کیفی خوبی هم داشته ایم که اکنون بسیاری از تجهیزات تولیدی ما با محصولات شرکت‌های اروپایی و چینی برابری می‌کند.

او اظهار کرد: برای مدیریت بازار، بررسی قوانین و مباحث بین المللی و سایر مباحث مرتبط با فعالیت هایمان نیز کمیسیون‌هایی را تحت عنوان توسعه بازار، راهبردی، بیمه و مالیات و ایجاد کردیم که تحت نظارت ستاد مرکزی، هماهنگی آن‌ها انجام می‌شود.

محمدپور افزود: ۴۷ درصد از شرکت‌های عضو انجمن، در تهران مستقر هستند، ۴ درصد آن‌ها در خراسان رضوی، ۶ درصد در استان مرکزی و ۱۱ درصد دیگر در خوزستان مشغول به کار هستند.

او گفت: ۱۸۲ شرکت زیر مجموعه انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت دانش بنیان هستند، یک کمیته تخصصی دانش بنیان هم تشکیل داده ایم و تلاشمان این است که تا سال آینده در صورت برطرف شدن مشکلات اقتصادی ، ۱۰۰ شرکت دیگر نیز دانش بنیان شوند.

انتهای پیام/

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر