روند توسعه تحقق دولت الکترونیک در استان سمنان تسریع شود

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان گفت: در راستای اجرایی شدن دولت الکترونیک، سامانه انتشار اطلاعات در ادارات بایداصلاح شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان گفت: در راستای تحقق دولت الکترونیک ،سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در جلوگیری از شایعه پراکنی و مقابله با فساد در محیط اداری و دستگاه‌های اجرایی بسیار تاثیر گذار است.
 
او یادآور شد: یکی از رویه های مهم در ایجاد مشارکت پایدار بین مردم و نظام اداری دسترسی آزاد به اطلاعات است و اجرای دقیق این طرح به تقویت و سرمایه اجتماعی، اعتماد سازی و ارتباط بیشتر بین دولت و مردم می‌انجامد.

منصوری افزود: باید جلب مشارکت حداکثری دستگاه‌ها را در اجرای این طرح داشته باشیم و اطلاع‌رسانی بیشتری هم به مردم صورت بگیرد.

معاون استاندار سمنان تصریح کرد: اعتمادسازی و جلوگیری از فساد از جمله مزایای دسترسی آزاد به اطلاعات بوده و اجرای این طرح در جلوگیری از شایعات بی اساس هم تاثیر گذار است.

او اظهار داشت: در اجرای دولت الکترونیک بیش از حد عقب هستیم و کرونا باعث شد خیلی از موارد را مجبور باشیم با سرعت بیشتری اجرایی کنیم و ایده‌های جدید تر هم برای توسعه دولت الکترونیک از سوی دستگاه‌ها اجرا می شود.

منصوری بیان کرد: احتمال شیوع دوباره کرونا ویروس در استان سمنان وجود وارد و تحقق دولت الکترونیک‌ به طور جد برای کاهش مراجعه اقشار مردم به ادارات در دستور کار باشد.

معاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه طرح نظام آراستگی محیط کار از استانداری شروع شود و به کلیه دستگاه‌های اجرایی انتقال داده شود، ادامه داد: وضعیت اسفناک را در برخی از دستگاه اجرایی از نظر به هم ریختگی و بی‌نظمی در اموال شاهد هستیم که این رویه باید برچیده شود.

انتهای پیام/گ

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر