قدرت بالای کرونای انگلیسی برای ایجاد بیماری در افراد کم سن و سال

متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه هنوز اطلاعات در خصوص ویروس کرونای انگلیسی محدود است، گفت: در حال حاضر آنچه در خصوص این ویروس برجسته شده قدرت سرایت بالای آن است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فیض الله منصوری متخصص بیماری‌های عفونی گفت: هرچه سرایت ویروس بیشتر باشد طبیعتا افراد بیشتری درگیر بیماری شده و به تبع آن فوتی‌های بیماری هم افزایش می‌یابد، بنابراین این افزایش قدرت سرایت می‌تواند خطرناک باشد.

منصوری  بیان کرد: از طرفی نکته مهم در خصوص این ویروس، قدرت ایجاد آلودگی در جوانتر‌ها است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: کرونای فعلی عمدتا در سنین بالا با شدت بیشتری ظهور پیدا کرده و خطر جدی برای سالمندان محسوب می‌شد، اما کرونای انگلیسی قدرت بالایی برای ایجاد بیماری در افراد کم سن و سال دارد و همین امر خطرات این ویروس را چند برابر کرده است.

منصوری بیان کرد: قدرت سرایت بالا و از طرفی قدرت بیماری زایی در افراد کم سن و سال از ویروس کرونای انگلیسی یک ویروس خطرناک ساخته و همچنان تنها راه مقابله بحث پیشگیری است.

او درخصوص میزان کشندگی این نوع ویروس جهش یافته و مقایسه آن با کرونای فعلی گفت: فعلا صحبتی در این زمینه که میزان کشندگی ویروس شدت یافته باشد مطرح نشده و تنها بحث بر سر قدرت سرایت بالای آن است.

این متخصص بیماری‌های عفونی بیان کرد: خوشبختانه کرونایی انگلیسی فعلا در منطقه و استان ما مشاهده نشده و تاکنون تنها پنج مورد مبتلا در کشور شناسایی شده است، اما در هر صورت تنها راه مقابله چه با کرونای فعلی و چه با کرونای انگلیسی همچنان رعایت دستورهای بهداشتی است.

او افزود: به دنبال سیر کاهشی کرونا در کشور و استان متاسفانه برخی بی خیال کرونا شده  و همین غفلت و بی خیالی می‌تواند دوباره کار دستمان بدهد.

انتهای پیام/ز

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر