رادیو انقلاب راه اندازی شد

در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رادیو انقلاب افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به همت معاونت صدای رسانه ملی شبکه رادیویی انقلاب با شعار صدای گفتمان انقلاب اسلامی و با هدف تبیین و ترویج گفتمان امامین انقلاب اسلامی امروز با حضور موسوی مقدم قائم مقام رسانه ملی ،علی بخشی زاده معاون صدا و جمعی از مدیران سازمان صدا و سیما رادیو انقلاب افتتاح شد.

رادیو انقلاب از امروز بعد از اذان ظهر به صورت رسمی افتتاح شد و بر روی موج اف ام ۵/۹۵ به صورت ۲۴ ساعته به روی آنتن می‌رود.

بخشی زاده در ابتدای  گفت: حدود ۴۲ سال پیش مجری محترمی اعلام کرد این صدای انقلاب اسلامی است. الان بعد از گذشت ۴۲ سال این حقیر افتخار دارد مجدد اعلام کند که این انقلاب با صلابت، عزت و حکمت در آستانه ۴۲ سالگرد خودش قرار دارد. انقلاب اسلامی ایران بی شک پدیده بی نظیر قرن بیستم است، که ضمن تحول عمیق در معادلات جهانی راه نوینی را فرا روی جهان اسلام باز کرده است. بر همین اساس دشمنان انقلاب اسلامی از همان اوایل انقلاب برای مقابله و شکست این حرکت جهانی تمام تلاش خودشان را به کار گرفتند.

معاون صدا عنوان کرد: از این رو راهبرد القای ناکارآمدی جمهوری اسلامی به عنوان اساسی ترین رویکرد تقابل با جمهوری اسلامی انتخاب و همزمان بعد از ناکامی در جنگ سخت و نبرد ۸ ساله، جنگ روانی و نرم دشمن در رسانه به مهمترین قالب نبردهای جبهه استکبار تعیین شد. در این میان میان رادیو به عنوان رسانه ای همراه از ابتدای انقلاب تاکنون نقش مهمی در تبیین و روشنگری اهداف انقلاب اسلامی و مقابله با هجمه رسانه ای دشمن داشته است.

بخشی زاده اظهار کرد: رادیو در ورود به گام دوم انقلاب اسلامی نیز اهمیت و جایگاه خاص خود را حفظ کرده است و در این راستا تاسیس شبکه رادیویی انقلاب گام مهمی در شناسایی مفاهیم انقلاب و نقطه عزیمت نظام رسانه ای و رادیویی کشور در عرصه جنگ نرم است. این شبکه رادیویی تلاش می‌کند راهبرد ناکارآمد نمایی جمهوری اسلامی را خنثی کند.

رادیو انقلاب راه اندازی شد

وی عنوان کرد: این رادیو اختصاصی، که با هدف جریان سازی انقلابی فعالیت می‌کند، ضمن بازخوانی اصول و مبانی انقلاب اسلامی و باز خوانی عملکرد چهل ساله گذشته جمهوری اسلامی، در تلاش است این موضوع را بیان کند که ما می‌توانیم به تبیین اهداف و آرمان گام دوم انقلاب اسلامی بپردازیم.

وی ادامه داد: رادیو انقلاب نقطه عظمت رادیوست که به صورت اختصاصی در ابعاد مختلف نظری، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و فناوری ضمن تشریح دستاورد‌های انقلاب اسلامی نسبت به مسیر آینده انقلاب و مطالبات نسل‌های نوپای انقلاب پاسخی مناسب ارائه کند.

معاون صدا اظهار کرد: از آنجا که امروز دیگر جنس مبارزه و مخاطرات نسبت به دوران انقلاب عوض شده است، در کنار ناامنی شکلی و فیزیکی حملات هویتی و نرم بسیار استفاده می‌شود. نقش رسانه در پیوست رسانه‌ای انقلاب اسلامی اهمیت ویژه‌ای دارد.

بخشی زاده بیان کرد: امیدواریم در راستای اعتلای آرمان‌های انقلاب اسلامی باز شناسی آسیب‌ها و چالش‌ها رفع مخاطرات هویتی، مقابله جنگ نرم دشمن و تعمیق قدرت نرم انقلاب اسلامی، افزایش عمق استراتژیک و افزون سازی سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی نقش رادیو انقلاب به عنوان کمک کننده و سازنده مورد نظر قرار گیرد؛ چراکه مسیر امروز عرصه مبارزات فرار روی انقلاب اسلامی عمدتا بر عرصه‌های هویتی شناختی تاثیر داشته و نقش رسانه رادیو در این مسیر قطعا ارزنده و کمک کننده است.

رستمی مسئول مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: رادیو رسانه‌ای گرم و پویا است و پرمخاطب‌ترین و موثرترین حقایق و جریان سازی‌ها را در بستر این رسانه باید جست و جو کرد. در طول این ۴۲ سال بعد از پیروزی انقلاب نقش رادیو نقشی بی بدیل بوده است. رادیو در این سال‌ها جایگاه خود را حفظ کرده و باید برای این جایگاه تلاش کند. انقلاب اسلامی یکی از بی نظیرترین پدیده‌های قرن است. بیانیه گام دوم انقلاب نشان دهنده اهمیت و نقش مردم در انقلاب بوده است، اما در این میان یکی از راهبرد‌های دشمن، جعل انقلاب بوده است و آنچه در بیانیه توسط مقام معظم رهبری مطرح شد دستاورد‌هایی بود که به دست آمد. رادیو انقلاب باید بتواند آنچه در گذشته مردم بوده است را به تصویر بکشد. مردم ما پای انقلاب ایستادند و سربلندتر از همیشه در حال حرکت هستند.

بخشی زاده بیان کرد: امیدواریم در راستای اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی باز شناسی آسیب ها و چالش ها رفع مخاطرات هویتی، مقابله جنگ نرم دشمن و تعمیق قدرت نرم انقلاب اسلامی، افزایش عمق استراتژیک و افزون سازی سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی نقش رادیو انقلاب به به عنوان کمک کننده و سازنده مورد نظر قرار گیرد، چراکه مسیر امروز عرصه مبارزات فرار روی انقلاب اسلامی عمدتا بر عرصه‌های هویتی شناختی تاثیر داشته و نقش رسانه رادیو در این مسیر قطعا ارزنده و کمک کننده است.

رستمی عنوان کرد: رادیو انقلاب باید بتواند آنچه در گذشته مردم بوده است را به تصویر بکشد. مردم ما پای انقلاب ایستادند و سربلندتر از همیشه در حال حرکت هستند. رسالت رسانه های ما بسیار سنگین است. کار بسیار عظیمی که شیعه در طول تاریخ کرد این بود که توانست فرهنگ عاشورا را منتقل کند و شیعه حفظ شد و به امروز رسید. انقلاب اسلامی با هیچ انقلابی قابل مقایسه نیست و به هیج وجه در معیارهای کمی دنیا نمی گنجد. آیت الله طالقانی گفتند هر کسی مقابل این انقلاب بایستد نابود می شود. درباره حضرت امام (ره) هرچه بگوییم باز حرف هست. اما اعتقادم این است که خداوند حضرت امام (ره) را حمایت و هدایت و حفظ کرد برای تغییر مسیر تاریخ بشریت. امیدوارم رادیو انقلاب بتواند تغییر بین سال پیروزی انقلاب با سالهای بعد از آن را داشته باشد.

منصوری اولین فرمانده سپاه پاسداران در این مراسم گفت: رسالت رسانه های ما بسیار سنگین است. کار بسیار عظیمی که شیعه در طول تاریخ کرد این بود که توانست فرهنگ عاشورا را منتقل کند و شیعه حفظ شد و به امروز رسید. 

وی افزود: انقلاب اسلامی با هیچ انقلابی قابل مقایسه نیست و به هیج وجه در معیارهای کمی دنیا نمی گنجد. آیت الله طالقانی گفتند هر کسی مقابل این انقلاب بایستد نابود می شود. درباره حضرت امام (ره) هرچه بگوییم باز حرف هست. اما اعتقادم این است که خداوند حضرت امام ره را حمایت و هدایت و حفظ کرد برای تغییر مسیر تاریخ بشریت. امیدوارم رادیو انقلاب بتواند تغییر بین سال پیروزی انقلاب با سالهای بعد از آن را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم گفت:  امروز از عصر ارتباطات گذشتیم و به عصر مطالبات رسیدیم. انقلاب اسلامی ما پدیده بی بدیل در گذشته تاریخ است. اما وقتی می‌خواهد توسط رسانه‌های دیگر نشان داده شود نه تنها واقعیت را بیان نمی‌کنند، بلکه متناسب با اهداف خودشان بیان می‌کنند. دشمنان انقلاب حتی تاریخ سازی می‌کنند و اتفاقات را آنطور که می‌خواهند روایت می‌کنند.

موسوی مقدم اظهار کرد: در طول تاریخ هیچ انقلابی به اندازه انقلاب اسلامی ایران دشمن نداشته است. انقلاب اسلامی ایران بسیار مظلوم است و هنوز ناگفته‌هایی درباره این رویداد بزرگ وجود دارد و امیدواریم رادیو انقلاب بتواند حقایق موجود را بیان کند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر