در جلسه شورای شهر تهران انجام شد.

بررسی پیشنهادات باغات شهر تهران

پیشنهادات اعضای شورای شهر برای باغات شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، موضوع بررسی پرونده باغات شهر تهران امروز در جلسه شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران درباره یک پلاک ثبتی به مساحت ۱۳۰۰ متر در خیابان با هنر منطقه یک تهران توضیحاتی داد.

همچنین ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس تذکر آقای خلیل آبادی مبنی بر اینکه مواردی که پیش‌تر کمیسیون ماده ۷ درباره آن‌ها تصمیم گیری کرده است، باید بگویم که نباید این موارد که یک بار درباره آن‌ها تصمیم گیری شده و دوباره به کمیسیون شورا باز گردانده شده اند، از دستور کار خارج شوند.

در ادامه زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ۱۲۷ هکتار از باغات شهر تهران طی ۱۰ سال اخیر مدیریت شهری از بین رفته و ما نباید این امر را تکرار کنیم و باید جلوی جریان حذف باغ‌ها را بگیریم.

در نهایت، این پرونده و پرونده‌های مشابه در جلسه هم اندیشی شورای شهر به رای گذاشته شد و با ۱۱ رای موافق به تصویب رسید.

در ادامه دستور دوم تا هشتم، بررسی باغ بودن پلاک ثبتی مطرح شد، اما به دلیل تصمیم گیری کمیسیون ماده ۷، این موارد برای بررسی دوباره به جلسه هم اندیشی بازگشت داده شد.

همچنین بررسی پلاک ثبتی دیگری به مساحت ۲۹۸ متر در خیابان لواسانی منطقه یک مورد بررسی قرار گرفت که مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در مخالفت با باغ بودن این ملک گفت: با مشخصات ذکر شده توجیهی برای باغ بودن این ملک وجود ندارد.

صدر اعظم نوری در موافقت با باغ بودن این ملک گفت: قطعات کوچک از قطعات بزرگتر تفکیک شده اند، اما امروزه بارگذاری‌های روی این قطعات کوچک، تراکم را در سطح شهر افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: شورای شهر ، باغات
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر