ابتلای تیم‌های لیگ آزادگان به سندرم نیمکت بی قرار/ محله‌ای پُر رفت و آمد به نام لیگ یک

در حالی که تاکنون ۱۰ هفته از فصل جدید لیگ آزادگان سپری شده، نیمکت سرمربیگری حدود نیمی از تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها دستخوش تغییر شده است.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،  در حالی که تاکنون ۱۰ هفته از فصل جدید لیگ آزادگان سپری شده، آمار تغییرات کادرفنی تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها قابل تامل است.

تاکنون ۸ تیم از ۱۸ تیم لیگ یکی دست به تغییر سرمربیان خود زدند و این در حالی است که هر سرمربی‌ای برای پیاده کردن برنامه‌ها و تفکرات خود به حداقل ۷، ۸ هفته زمان نیاز دارد، اما بی حوصلگی مدیران باشگاه‌ها و گاهی اختلاف نظر آن‌ها با سرمربیان باعث می‌شود تا کادرفنی تیم‌ها خیلی زود دستخوش تغییر شود.

طی ۱۰ هفته سپری شده از لیگ آزادگان، ۸ سرمربی به دلایل مختلف از سمت هایشان برکنار شدند یا خودشان تصمیم گرفتند قطع همکاری کنند. از جمله این سرمربیان هادی شکوری است که تنها پس از ۲ هفته به دلیل نتایج ضعیف از هدایت چوکا تالش برکنار شد و علی لطیفی جای او را گرفت.

نود ارومیه که فصل کابوس واری را پشت سر می‌گذارد و با یک امتیاز در قعر جدول ایستاده، از این حیث رکورددار است و تاکنون ۳ سرمربی سکان دار این تیم شده اند. پس از باخت هفته اول نود ارومیه مقابل هوادار که منجر به استعفای پژواک کرم‌پور شد، فرهاد فضلی هدایت این تیم را برعهده گرفت، اما او هم تنها ۷ هفته روی نیمکت نود دوام آورد تا عباس عزیزی به عنوان سرمربی موقت روی نیمکت نود بنشیند.

هیچ کدام از این تغییرات نتوانست نود ارومیه را از قعر جدول جدا کند و نتایج ضعیف نود که یکی از مدعیان فصل گذشته به شمار می‌رفت، همچنان این تیم را در قعر جدول نگه داشته است.

باشگاه بادران تهران نیز در شرایطی که برنامه خود برای صعود به لیگ برتر با هدایت فرهاد کاظمی را تدوین کرده بود، در هفته‌های ابتدایی به همکاری خود با این سرمربی باتجربه پایان داد و محسن عاشوری جایگزین شد.

در ادامه دست به دست شدن سکان هدایت تیم‌های لیگ یکی، امید روانخواه نیز از هدایت خیبر خرم آباد برکنار شد. برکناری روانخواه که با خیبر نتایج خوبی گرفته بود، حرف و حدیث‌های زیادی را به دنبال داشت و صحبت‌هایی مبنی بر دست داشتن عالی‌ترین مقام فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در این اتفاق مطرح شد که البته هیچ وقت این ادعا‌ها اثبات نشد.

خوشه طلایی ساوه، فجر شهید سپاسی شیراز، شهرداری آستارا و گل ریحان البرز دیگر تیم‌هایی هستند که خیلی زود به این سندرم مبتلا شدند و نتوانستند ثبات نیمکت هایشان را حفظ کنند.

شاهین شهرداری بوشهر نیز تا آستانه تغییر سرمربی پیش رفت و فراز کمالوند به دلیل نداشتن فرصت کافی برای آماده سازی، برگزاری بازی‌های تدارکاتی و همچنین رفتن بازیکنان بزرگسال از تیم لیگ برتری سال قبل، از سمتش استعفا داد که با مخالفت مسئولان باشگاه مواجه شد تا کمالوند همچنان در سمتش باقی بماند.


بیشتر بخوانید:

عنایتی: تنش از نیمکت تیم‌ها آغاز می‌شود/ ۶، ۷ امتیاز را به خاطر اشتباهات داوری از دست داده ایم


جدا از کاسه صبر مدیران باشگاه‌های لیگ یکی که خیلی زود لبریز می‌شود و سرمربیان تیم‌ها را به سمت درب خروج هدایت می‌کند، ردپای مسائل غیر فوتبالی و غیر فنی هم در دست به دست شدن نیمکت تیم‌ها تاثیر دارد و برطرف کردن این مشکل نیازمند نظارت بیشتر فدراسیون فوتبال و نهاد‌های نظارتی است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر