روحانی در جلسه هیئت دولت:

امروز پایان حکومت نحس ترامپ است/ ترامپ مٌرد اما برجام زنده ماند

رئیس جمهور گفت: در ۹۹ قمری یک ظالم سرنگون و در ۹۹ شمسی ترامپ دورانش سپری شد و امروز پایان حکومت نحس اوست.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت امروز اظهار کرد: امروز یادآور روز‌هایی است که در زمستان رایحه بهاری را احساس و لمس می‌کرد ند و در زمستان سال ۵۷ بعد از ۱۶ سال مبارزه و استقامت به پیروزی رسیدند. سالی که انقلاب پیروز شد، سال ۹۹ بود و امروز هم که صحبت می‌کنیم سال ۹۹ است. البته آن ۹۹، قمری بود و این ۹۹، شمسی است، ولی این تقارن وجود دارد که آن ۹۹، پیروزی بزرگ برابر استبداد و استعمار و امسال هم پیروزی مقابل فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی و ایستادگی مردم است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: سال ۹۹ قمری یک ظالم مستبد سرنگون شد. امروز هم در ۹۹ شمسی یک مستبد دیگر، دورانش سپری شد و امروز هم پایان حکومت نحسش است و در تمام این چهار سال، جز ظلم، فساد و ایجاد مشکلات برای مردم خود و جهان ثمری نداشت.

روحانی با بیان اینکه امام (ره) در طول مبارزه و در طول حکومت اسلامی همیشه بر توکل به خداوند، اتکال به حق و اعتماد به مردم تکیه داشت، اظهار کرد: امام اسلام و اجرای احکام آن را با نظر اکثریت جامعه مسلمان ایران در کنار هم قرار داد. وقتی اسلام و احکام اسلامی در جامعه ما می‌تواند حاکمیت کامل داشته باشد که بتوانیم اکثریت مردم را با اسلام آشنا کنیم.

وی با بیان اینکه تنها مشکل دعوت است یعنی باید دعوت‌کننده خوبی باشیم، تصریح کرد: اسلام منطبق با فطرت و سرشت مردم، فطرت الهی ایستادگی، پاکی، مبارزه با ظلم و... است. آنچه اسلام می‌گوید منطبق با فطرت الهی است. اگر روزی جامعه با اسلام فاصله بگیرد به خاطر مردم است که نتوانستیم اسلام را تشریح کنیم.

روحانی با بیان اینکه امام بر مردم‌سالاری هم تاکید می‌کنند، خاطرنشان کرد: عبارت میزان رای ملت است یک سخن حکیمانه، بنیادین برای جامعه اسلامی است که اصل ششم قانون اساسی براساس آن تدوین شده است. امام جمله‌ای خطاب به خبرگان قانون اساسی در مرداد ۵۸ می‌گویند که اگر امروز در روزنامه‌ای مطرح شود، ممکن است احضارش کنند. این جمله نشان می‌دهد با تفکر امام (ره) فاصله گرفتیم.

رئیس قوه مجریه افزود: امام (ره) می‌گویند اکثریت هرچه گفتند، آرای آن‌ها معتبر است ولو به ضرر خودشان باشد. شما که، ولی آن‌ها نیستید؛ شما فقط وکیل آن‌ها هستید. مردم خودشان مصالح‌شان را می‌دانند، این سخن که اکثریت مردم می‌گوید، معیار است حتی به ضرر آن‌ها باشد.

روحانی با بیان اینکه ما فقط وکیل مردم هستیم، چون با آرای آن‌ها بر سرکار آمده‌ایم، ابراز کرد: این مهم است که جمهوری اسلامی ایران که ثمره ۱۶ سال مبارزه امام (ره) و همه مجاهدین بود و به پیروزی رسید تا روزی می‌مانند که این دو اصل جمهوریت و اسلامیت را مدنظر قرار دهیم.

در مسئله جمهوریت، آرای مردم و نظر اکثریت همیشه بسیار مهم است

رئیس جمهور ادامه داد: در مسئله جمهوریت، مردم سالاری، آرای مردم و نظر اکثریت همیشه در یک نظامی که همه مقامات بر مبنای آرا و رای مردم انتخاب می‌شوند بسیار مهم است. امیدواریم از اسلام یک تفسیر درست و صحیح و بدون تحریف به جامعه ارایه کنیم نه اسلام افراطی و نه اسلام خرافافی؛ عده‌ای اسلام افراطی را معرفی می‌کنند و عده‌ای اسلام خرافافی را معرفی می‌کنند در حالی که اسلام یک دین عقلانی است که بر مبنای احکام خدا است که آن احکام منطبق بر فطرت انسانی است که خالق آن خدا است.

روحانی گفت: امروز روزی است که علاوه بر ماه بهمن و پیروزی انقلاب که مراحل مختلفی که ما در پیروزی انقلاب داشتیم و بعد مسائلی که بعد از انقلاب داشتیم واقعاً همه جا مردم در صحنه بودند و فداکاری و مقاومت کردند تا ما پیروز شدیم چرا که ما در انقلاب تنها بودیم. هیچ دولتی، قدرتی و ابرقدرتی در این ۱۶ سال مبارزه و نهضت از مبارزین و مجاهدین انقلاب حمایت نکرد. انقلاب هم که پیروز شد در آن یک سال و نیم و دو سالی که انقلاب داشت تصویب می‌شد باز ما تنها بودیم.

وی افزود: آن زمانی که در کردستان و ترکمن صحرا، سیستان و بلوچستان و خوزستان که توسط تحریک قدرت‌های خارجی و مزدوران آن‌ها مشکل ایجاد کردند برای امنیت و آرامش کشور باز ما تنها بودیم و هیچ کس با ما نبود و به تنهایی این کار بزرگ را انجام دادیم. در جنگ تحمیلی هم باز ما تنها بودیم. ۸ سال دفاع مقدس ما تنها بودیم و دیگران همه طرف متجاوز بودند ما به تنهایی ایستادگی و مقاومت کردیم. امروز هم در مسئله تحریم که سالهاست در فشار تحریم وجنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی با آن مواجه بودیم حضور مردم بود که ما را تا امروز موفق کرد.

روحانی ادامه داد: امروز دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می‌شود. آدمی که امروز حکومت منحوس او پایان پیدا می‌کند میراثی که از خودش به جا گذاشت در این چهار سال دو قطبی کردن جامعه آمریکا بود. در روز چهارشنبه که روز تحلیف رئیس جمهوری جدید آن کشور است واشنگتن دیسی به یک پادگان نظامی تبدیل شده است. این همه نظامی مسلح آمدند تا امنیت این شهر را برقرار کند این جزو ثمرات کار‌های ناشیانه و مستبدانه ترامپ است که این دو قطبی در جامعه آمریکا به وجود آورد.

رئیس جمهور گفت: انزوای سیاسی آمریکا از میراث ترامپ است. آمریکا در سیاست‌ها تنها ماند. آنجایی که علیه فلسطین کار می‌کرد تنها ماند و اکثریت دنیا با او مخالفت و مبارزه کردند. آنجایی که روبروی برجام ایستاد تنها ماند. در سازمان‌های بین‌المللی تنها ماند. حداقل در سازمان ملل و در شورای امنیت در ۴ نوبتی که موضوع مطرح بود چه سالی که ترامپ ریاست شورای امنیت را در سال ۱۳۹۷ برعهده گرفت و سران شورای امنیت را دعوت کرد که برجام را محکوم کند تمام ۱۴ عضو در حضور خود او علیه آن صحبت کردند و این فضاحت بزرگ در تاریخ آمریکا در سازمان ملل بود.

روحانی افزود: در برابر برجام در برابر ایران و قطعنامه ۲۲۳۱ باز هم شکست خورد آنجایی که جلوی تحریم تسلیحاتی را بگیرد شکست خورد، آنجایی که آمد به اصطلاح خودش اسنپ بک را اجرا کند شکست خورد. آنجایی که آمد در مجمع کاری کند که آن اتاق‌ها یا کمیته‌های تحریم باقی بماند باز هم شکست خورد. یعنی در چند مورد به طور رسمی آمریکا به میدان آمد پیشنهاد رسمی داد و دوره گردی کرد، همه جهان را زیرو رو کرد تا رای بیاورد و شکست خورد. انزوای سیاسی جزو میراث ترامپ است و طول خواهد کشید که آن‌ها این میراث‌ها را از بین ببرند.

وی با بیان این که جهان نسبت به امضای آمریکا و تعهد آمریکا بی اعتماد شده است گفت: ما تا الان ندیده بودیم که در آمریکا رئیس‌جمهوری صریحا اعتراف کند که یک فرمانده بزرگ نظامی یک کشور را در کشور دیگری که او مهمان بوده ترور کند و بعد هم رسما اعلام کند که من دستور ترور داده ام. یعنی در تاریخ ما یک تروریست احمق دیدیم. تروریسم دولتی روی پیشانی کاخ سفید خورد و این کار را ترامپ انجام داد.

ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند

وی با تاکید بر اینکه امروز پایان زندگی دولت و حتی حیات سیاسی ترامپ است، ابراز داشت: این چهار سال ظلم، زیر پا گذاشتن قانون و مقررات بود. امروز انتظار ما از آن‌هایی که قدرت را در کاخ سفید در دست می‌گیرند، این است که به قانون و تعهدات برگردند و اگر بتوانند در چهار سال آینده تمام لکه‌های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند، البته اگر پاک شدنی باشد، زیرا برخی از لکه‌ها پاک شدنی نیست.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ساکنان امروز کاخ سفید باید به قانون، مقررات بین‌المللی و قطعنامه‌ها از جمله ۲۲۳۱ بازگردند، بیان کرد: اگر آن‌ها به قانون برگردند و صادقانه بیایند و به قانون بازگردند، طبیعی است ما هم به تمام تعهدات‌مان عمل خواهیم کرد. برای دنیا و ملت ما روشن شد سیاست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی نسبت به ایران ۱۰۰ درصد شکست خورده است.

روحانی با بیان اینکه مردم در طول این سه سال رنج کشیدند، ولی امروز شکست سیاست فشار حداکثری بر همه مبرهن است، یادآور شد: مردم صبورانه تحمل کردند و ما از این شرایط عبور کردیم. حتی در یک سال اخیر که کرونا ضمیمه تحریم شد، ترامپ باز مرتکب جنایات جدید شد و حتی مانع خرید واکسن کرونا شدند. برای خرید دارو سنگ‌اندازی کردند، هر کجا هر اقدامی توانستند علیه ملت ایران انجام دهند، انجام دادند، ولی شکست خوردند.

وی با بیان اینکه امروز مسیر صادرات غیرنفتی ما به سمت عادی‌شدن است، عنوان کرد: صادرات نفتی ما و شرایط امروز ما به مراتب از ماه‌های قبلی بهتر است. مسیر صادرات فرآورده‌های نفتی ما در مسیر درست حرکت می‌کند. اگر واردین جدید در کاخ سفید از آنچه گذشته درس عبرت گرفته باشند. البته آن کسی که امروز دولتش تمام می‌شود، سیاست بلد نبود، برج‌ساز بود و سیاست را در برج‌سازی می‌دید، ولی کسانی که امروز آمدند، سیاست را بلد هستند.

رئیس جمهور اضافه کرد: اگر آن‌ها قطعنامه ۲۲۳۱ که را که خودشان امضا کردند، امضا کرده و عمل کنند، امضا خواهند دید. اگر فرمانی صادر کردند، به ازای آن در ایران فرمان خواهند دید. اگر اجرای موثر تعهدات‌شان را انجام دادند، این طرف هم اجرای تعهدات موثر را خواهند دید.

همه باید واقعیت را بگوییم و نمی‌شود واقعیات را پنهان کرد

روحانی با تاکید بر اینکه توپ امروز در زمین واشنگتن است، گفت: اگر به تعهدات‌شان عمل کنند، ما هم به تعهدات خود عمل کنیم؛ ترامپ مرد و برجام زنده ماند، تمام تلاش او از بین بردن برجام بود. تندرو‌های عربستان و رژیم صهیونیستی اسرائیل به دنبال آن بودند؛ برجام امروز زنده است و سر حال‌تر از دیروز است؛ او با آن پرونده سیاهش رفت و آن با پرونده مقاومش باقی ماند.

وی با بیان این که همه باید واقعیت را بگوییم و نمی‌شود واقعیات را پنهان کرد، گفت: آنچه در این سه سال بر سر ما آمد توطئه‌های ترامپ بود. اگر این توطئه‌های ترامپ را کنار بگذارید و اگر مثل سابق نفت می‌فروختیم و بانک‌ها و بیمه و کشتیرانی ما فعالیت خود را داشت، شرایط ما با امروز کاملا متفاوت بود. این که ما در بودجه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه تعیین کردیم دلیل آن چیست و آن‌هایی که مخالف هستند، باید اثر کار خود را بدانند در زمینه توضیح خواهم داد.

رئیس جمهور افزود: آنچه انجام گرفت توطئه آن‌ها بود که نسبت به اهداف خود صد در صد شکست خوردند. می‌خواستند حکومت و نظام ما را از بین ببرند. می‌خواستند مردم را به خیابان بیاورند که همه این‌ها شکست خورد. البته رنجی برای مردم ما گذاشتند و ننگی برای خودشان.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز آمادگی داریم که اگر طرف مقابل با صداقت به میدان بیاید این مسائل حل و فصل شود. خیلی سریع هم می‌تواند حل شود. اصلا هیچ پیچیدگی حقوقی ندارد. بگویند به تمام تعهدات عمل می‌کنیم ساعت بعد ما به همه تعهدات خود عمل می‌کنیم. البته اگر اراده و صداقت باشد اگر نباشد مهم نیست و ما کار خود را انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: ملت بدانند که شرایط سه سال پیش تکرار نخواهد شد. آنچه در این سه سال رنج کشیدند آن شرایط تکرار نمی‌شود. اما این که در آینده چه شرایطی پیش می‌آید کمی باید صبر کرد. همه آمار و ارقام ما این واقعیت را می‌گوید که دیگر آن شرایط تکرار نمی‌شود. امروز ارز ما به سمت تعادل می‌رود. آمار و ارقام فعالیت‌های ما نیز همین را می‌گوید.

روحانی گفت: ۷۳ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص دادیم کهحدود ۶۶ هزار میلیارد تومان آن را پرداخت کردیم؛ بنابراین نسبت به سال گذشته فعالیت‌های عمرانی ما ۶۹ درصد افزایش دارد. ما نسبت به معیشت مردم هرچه در توان داشتیم انجام دادیم و برای سال آینده هم پیش بینی‌های لازم را در بودجه انجام دادیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمریکا فشار حداکثری را انتخاب کرد. توقع این بود که همه دوستان سیاسی ما هم حمایت حداکثری از دولت را انتخاب می‌کردند بعضی‌ها از این کار را کردند، خدا خیرشان بدهد. بعضی‌ها این کار را نکردند و این در تاریخ زندگیشان خواهد ماند که در روز‌هایی که ما در میدان جنگ بودیم و در برابر یک آدم کثیف و مستبد ایستادگی کردیم، تنها هم بودیم به جای اینکه ما را یاری و کمک کنند زبان دیگری را انتخاب کردند که زبان خوبی نبود.

وی اضافه کرد: ما امروز یک هدف داریم، یک کشور و یک قانون داریم، یک رهبر داریم، یک منافع ملی و مصالح ملی داریم، انتخابات ۱۴۰۰ هم جزو انتخابات‌هاست که انجام می‌شود این همه نباید دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت کنید.

روحانی با بیان اینکه درباره انتخابات هم آنچه برای ما مهم است حضور اکثریت مردم است، گفت: من چند بار از مقام معظم رهبری شنیدم که ایشان هم به صورت عمومی فرمودند و چند بار هم خصوصی از ایشان شنیدم که فرمودند اینکه در فلان انتخابات چه کسی برنده شود، مهم نیست. برای من مهم است که اکثریت قاطع مردم حضور پیدا کنند. هر کسی می‌خواهد انتخاب شود. اگر اکثریت مردم پای صندوق آرا آمدند ما پیروز هستیم اگر اکثریت نیامدند ما شکست خوردیم هر کسی می‌خواهد در انتخابات رای آورده باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: دولت و وزارت کشور همه توان خود را می‌گذارد. خواهش می‌کنم از همه سیاسیون و احزاب اولین هدف ما این باشد که مردم حضور حداکثری پای صندوق‌ها پیدا کنند و به هر که می‌خواهند رای بدهند و هرکسی رای آورد قدمش برای کشور مبارک است و همه مردم از او حمایت می‌کنند.

لایحه بودجه برای زندگی مردم، اقتصاد و تولید کشور مهم است

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۰ و فرآیند بررسی آن در مجلس گفت: لایحه بودجه برای زندگی مردم، اقتصاد و تولید کشور برای صادرات و واردات کشور برای معیشت مردم خیلی مهم است و برنامه‌ای است که زندگی یک ساله دولت و فعالان اقتصادی را تنظیم می‌کند.

روحانی تصریح کرد: در لایحه بودجه جای ادبیات غیرکارشناسی و اتهامات نیست. من ۲۷ سال است که در بودجه هستم و برای اولین بار امسال من ادبیاتی را می‌بینم که ناپسند است. ۲۰ سال نماینده مجلس بودم. ۷ سال گذشته در دولت یازدهم و دوازدهم هم ما به مجالس گذشته لایحه دادیم، اما سال بیست و هشتم این تجربه ما امسال با همیشه متفاوت است چرا اینگونه است.

روحانی اضافه کرد: مردم از ما همکاری می‌خواهند؛ ما هر دو نماینده مردم هستیم. من نماینده و وکیل مردم هستم. شما هم وکیل مردم هستید. من رای مردم را دارم شما هم رای مردم را دارید باید با هم همکاری کنیم و در کنار هم باشیم.

وی با بیان اینکه جای ادبیات سیاسی در بودجه نیست، گفت: بودجه جای اعداد و ارقام و محاسبه و قانونگذاری برنامه سال آینده و حساب و کتاب است. جای شعار نیست که من شعار بدهم یا آن‌ها شعار بدهند چه فایده دارد. من بلدم همه شعار‌ها را جواب بدهم، ولی مردم این‌ها را از من نمی‌خواهند که آن‌ها شعار بدهند و من جواب بدهم. مردم بودجه خوب و زندگی بهتر و معشیت می‌خواهند.

رئیس جمهور با اشاره به نظر دولت در خصوص سهم نفت در بودجه گفت: در بودجه برای نفت دو میلیون ۳۰۰ هزار بشکه گذاشتیم و خواستیم اعلام کنیم فشار حداکثری و تحریم شکست خورد. اما برخی توجه نکردند معنی آن چیست گفتند آیا می‌توانید دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه را بفروشید.

وی اضافه کرد: ما پیام می‌دهیم به دنیا و می‌گوییم ترامپ شکست خورد، فشار حداکثری، تروریسم اقتصادی شکست خورد و می‌گوییم ما نفت را دو میلیون و ۳۰۰ هزار می‌فروشیم. شما تردید می‌کنید خوب تردید کنید. بعد می‌گویید در بودجه سهم نفت کمتر باشد آیا شما سهم نفت را کمتر کردید. شما می‌گویید ارزش پول ملی بیشتر باشد آیا ارزش پول ملی را بیشتر کردید؟ مردم ما باید قضاوت کنند.

روحانی ادامه داد: ما گفتیم سال آینده ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروشیم ماحصل آن ۱۹۹ هزار میلیارد تومان بوده است. آقایان آمدند دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه را کردند یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه. بعد به جای ۱۹۹ هزار میلیارد تومان شده ۲۳۰ هزار میلیارد تومان. چشم بندی عجیبی شد. نفت کم شد پول آن بالا رفت. این چطور چشم بندی بود که انجام گرفت. ما ۱۹۹ هزار میلیارد تومان گذاشتیم این‌ها در کمیسیون تلفیق ۲۳۰ هزار میلیارد تومان کردند و میزان وابستگی بودجه به نفت را ۳۱ هزار میلیارد تومان اضافه کردند.

رئیس جمهور گفت: هر کسی چهار عمل اصلی را بلد باشد و کلاس دوم دبستان باشد می‌تواند محاسبه کند که شما چه کردید. ما نفت را بر مبنای ۱۱ هزار ۵۰۰ حساب کردیم شما قیمت دلار را ۱۷،۵۰۰ تومان حساب کردید اینکه خیلی ساده است آدم ارزش پول ملی را کم کند. شما ۶۰۰۰ تومان ارزش پول ملی را کم کردید تا حساب و کتاب تان جور باشد و بعد می‌گویید ما نگفتیم قیمت دلار ۱۷ هزار و ۵۰۰ باشد. پس این دم خروس است و این حرف‌ها با قسم حضرت عباس جور در نمی‌آید.

وی چشم انداز روشن برای اقتصاد، شکست تروریسم اقتصادی، بالا بردن ارزش پول ملی و اصلاح معیشت مردم، فروختن اموال دولت و کوچک کردن دولت و چابک کردن آن را از اصول حاکم بر لایحه بودجه ذکر کرد و گفت: ما گفتیم باید کالا‌های اساسی ۴۲۰۰ تومان باشد اگر خواستید تغییر بدهید باید در اختیار دولت باشد. شما نمی‌توانید تغییر بدهید امروز می‌خواهید تغییر بدهید ۴ ماه بعد اجرا شود در این مدت زندگی مردم، سوء استفاده‌ها و رانت چه می‌شود.

روحانی اظهار کرد: خواهش می‌کنم از کمیسیون تلفیق و رئیس محترم مجلس و نمایندگان دست به دست بدهیم. مسئله زندگی و آینده مردم است با کمک همدیگر بتوانیم بودجه‌ای را نهایی بکنیم هم نظرات دولت و هم نظرات شما مراعات شود اصل هم منافع مردم است.

فردا طرح پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ فردا افتتاح می‌شود

رئیس جمهور با بیان اینکه فردا یک افتتاح بسیار مهمی داریم، اظهارکرد: این افتتاح نشان می‌دهد که چه بلایی بر سر تحریم حداکثری آمده است. فردا طرح پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ فردا افتتاح می‌شود که ۳ میلیارد دلار برای آن هزینه شده است؛ و مهمتر اینکه همه فلر‌ها و این گاز‌هایی که در فضا می‌سوخت، جمع می‌شود. فضایی که محیط زیست را درست می‌کند و جلوی اتلاف منابع گرفته می‌شود.

روحانی عنوان کرد: به یاد دارم که از همان هفته‌هایی اولی که در دولت یازدهم انتخاب شده بودم یکی از نکاتی که رهبر انقلاب اسلامی به من فرمودند این بود که برای این گاز‌ها و فلر‌هایی که می‌سوزد یک فکری بکنید و من به ایشان گفتم که ما طرحی را داریم که آن را دنبال می‌کنیم و به نتیجه می‌رسانیم.

وی ادامه داد: طرحی که فردا افتتاح می‌شود البته قبل از دولت ما آغاز شده بود و در ابتدای دولت ما این طرح ۱۸ درصد اجرا شده بود و بقیه این طرح یعنی ۸۲ درصد آن در این دولت نهایی شده است و این فقط یک پالایشگاه نیست و یک شهر بزرگی است و فردا صدا و سیما این افتخار بزرگ را به مردم نشان می‌دهد.

رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از پنجشنبه‌های بسیار درخشان ما فردا است که این طرح بسیار مهم را افتتاح می‌کنیم. من می‌خواهم از همه آن‌هایی که در نفت، گاز و وزارت نفت در این مدت تلاش کردند، قدردانی کنم.

روحانی یادآور شد: مردم ما بدانند، از در زمان رژیم گذشته تا سال ۹۲، ۱۴ هزار روستا گاز داشتند و امروز بیش از ۳۲ هزار روستا گاز دارند و تا آخر این دولت، حدود ۳۵ هزار روستا گاز خواهند داشت و ۹۵ درصد مردم ما از شهر و روستا از گاز استفاده می‌کنند ما حتی یک استانی که از گاز محروم بود را در این دولت تلاش کردیم و گاز را به سیستان و بلوچستان رساندیم.

وی با قدردانی از همه کارگران، مهندسان، و آن‌هایی که در هوای گرم، شرجی شبانه‌روز تلاش کردند و این کار بزرگ را به ثمر رساند، اظهارکرد: تولید گاز ما در پارس جنوبی نسبت به سال ۹۲ حدود ۲.۵ برابر شده است که کار عظیم و بزرگی است که انجام گرفته است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مدام می‌گویند برجام چه کاری کرده است یکی از کار‌های برجام همین است. اینکه شما می‌بینید که ما در پارس جنوبی توانستیم ۱۷ فاز را به نتیجه برسانیم بعد از این بود که برجام اجرا شد که ما توانستیم کمپرسور‌هایی که همه مانده بود را بیاورد و و قطعات را بگیریم و در کشور نصب کنیم این‌ها آثار برجام است.

روحانی با بیان اینکه ما امروز در بنزین و گازوییل روی پای خودمان ایستاده‌ایم، تصریح کرد: ما قبل از ۹۲ واردکننده بنزین و گازوییل بودیم و میلیارد‌ها دلار پول می‌دادیم و بنزین وارد می‌کردیم تازه به ما نمی‌فروختند و ناچار شده بودیم به پتروشیمی برویم و آن اثرات سو و زیانبار را داشت.

وی با بیان اینکه امروز ما صادرکننده هستیم و میلیارد‌ها دلار صادر می‌کنیم، یادآور شد: امروز روزانه ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم و بیش از ۷۵ درصد بنزین ما یورو ۴ و یورو ۵ است؛ و از لحاظ محیط زیستی کار بزرگ و عظیمی انجام گرفته است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در پتروشیمی هم کار بزرگی انجام گرفته و ما امسال ۱۷ پتروشیمی را افتتاح می‌کنیم، افزود: تاکنون ۸-۹ پتروشیمی را افتتاح کردیم و بقیه را افتتاح می‌کنیم. یک افتتاح بزرگ هم که فردا داریم که همین پالایشگاه گاز بیدبلند است که ثمرات این پالایشگاه به مواد لازم پتروشیمی تبدیل می‌شود.

روحانی گفت: کار عظیم و بزرگی در این دولت و در شرایط تحریم و فشار حداکثری انجام گرفته است. ما باید به ملت ایران که در نفت و گاز، آب و برق، کشاورزی و دفاع و همه زمینه ایستادگی، صبوری و فعالیت کردند تبریک بگوییم چراکه امروز ما آثار آن را می‌بینیم.

وی ادامه داد: دولت با سیاست درست اقتصادی و سیاست خارجی توانست این راهبرد را پیش ببرد. امروز ما می‌توانیم به یک نتایجی برسیم که کاملا قابل مقایسه با سال‌های گذشته است و می‌توانیم نشان بدهیم که با ایستادگی، مقاومت و تلاش ملت در تولید مخصوصا در سال جهش تولید امسال شاهد ثمرات بسیار خوبی برای مردم بسیار عزیزمان هستیم و خواهیم بود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۴ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
برجام بی فرجام است خلاص
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۶ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
من هیچ وقت این جملت یادم نمیره

صبح جمعه فهمیدم بنزین گران شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۶ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
به نظر من روحانی اصلا مقصر نیست.مقصر انتخاب بسیار اشتباه مردم هست.اونم نه یکبار بلکه دوبار.پس حق این مردمه که اینجوری به سرشون بیاد وقتی که الگوشون میشه بازیگرا و مثلا هنرمندا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۷ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
این برجام به چه دردی خود بجز ازبین بردن نیروگاه ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۱۸ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
راس میگه دوستان.برجام نمرده برجام رفته پیش خدا
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۲۳:۵۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
80 میلیون ایرانی منتظر چنین روزی برای دولت شما هستند
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۲۳:۵۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
فکر کنم برجام رو یه بنگاهی مینوشت بهتر بود.چون تو معامله مبلغی رو به عنوان پشیمونی قید میکنن تا هرکی پشیمون شدو زد زیرش خسارت بده به طرف مقابل.آمریکا و اروپا خیلی راحت کشیدن کنار و چیزیو از دست ندادن.ایران موندو نیروگاه ها و مراکز هسته ای تعطیلو عقب موندگی مملکتو هدر رفتن عمر یه کشور
Iran (Islamic Republic of)
مهندس نصیروندمغان گرمی
۲۳:۴۸ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
سلام.خدارو شکر که ترامپ گور به گور شد،بعضیها همچنان در توهم برجام ننگین هستند و ان را به گور خواهند برد،همانا ظلم رفتنی است..باتشکر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
به امید رفتن تو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برخلاف تصور دوستان که نظر میدن اما به نظر من حسن روحانی به یک وعده ی خود عمل کرد
شعار روحانی در انتخابات: کاری میکنیم که مردم به سمت دولت دست دراز نکنند بلکه دولت به سمت مردم دست دراز بکند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کل پولمون تو بورس از بین رفت پایان دولت روحانی کی تموم میشه
پول مردم تو پالایش یکم چی میشه؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ترامپ مرد ولی کدخدایی هنوز زنده ست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
مردمی که فریب یک کلید میخورن معلومه فریب آمریکا را هم میخورن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام در صورتی زنده است که بایدن تمام تحریم های ما را بردارد.پس برجام واقعا مرده است.در اصل برجام سقط شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ای خدا خودت فکری به حال مردم ایران بکن!
جناب رییس جمهور! برجام فقط یک جسده که شما منتظری بایدن بیاد زنده اش کنه.برای ایران برجام خیانت بود.تو هم اشتباهی کردی اینقد در اشتباه خودت اصرار نورز
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
فرداصبح تابیدارشدی بنظرت چی غیرازبنزین گران شده عده ایی تورابزورنگهداشته اند وگرنه توزودترازترامپ رفته بودی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۲ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
لعنت بر معاهده ننگین برجام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
مرگ بر خود برجام و مرگ بر عوامل تصویب کننده برجام
Iran (Islamic Republic of)
محمد از کرمان
۲۲:۵۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کارهای دولت روحانی در هشت سال گذشته رو به مهران مدیری بدن ، حداقل ۳۰ تا ۴۰ قسمت برره جدید میتونه درست کنه بدون پرداخت هزینه نویسنده ، خدایا خودت تمومش کن
Iran (Islamic Republic of)
یه ایرانی
۲۲:۵۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
آقای روحانی تو رئیس جمهور ما هستی نه ترامپ ! کشور ما را تو باید اداره کنی نه بودن ترامپ یا نبودنش!؟ به غیرت و جربزه ایرانیان دل ببند نه به ترامپ و بایدن ملعون. شما هم چند ماه دیگر خواهی رفت فقط و فقط باید طبق فرامین رهبری عمل کنی و تابع قوانین مجلس باشی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
خسته شدیم ازبس این کلمه منحوس برجام شنیدیم
Iran (Islamic Republic of)
امیر
۲۲:۳۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
آقای روحانی من در روز قیامت یقه شمارو خواهم گرفت شما ۸سال با سرنوشت و زندگی و اقتصاد من بازی کردین که ورشکسته شدم و ۸سال عذاب کشیدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کاشکی زود دوره روحانی تموم بشه تا برجامشا ورداره و بررررررررررررررررررررره.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
خداقسمت توهم کنه هرچه سریعتر بری
Azerbaijan
ناشناس
۲۲:۲۸ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ان شاءالله دولت شما هم تمام میشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
خخخخخخ برجام!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
این رییس جمهورما چشه !برجام پاره شد رفت هنوز بفکر برجام همین کاررا انجام دادی آقای رییس جمهور
Iran (Islamic Republic of)
کارمند اجاره نشین دولت بی تدبیری وناامیدی
۲۲:۱۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
به اعتقاد همه مردم برجام از اول مرده بود اما شاید ایشون میخواد واقعا از برجام گلی بچینه واسه گول زدن مردم ساده که رای بیارن دوباره اما امریکا امتیاز بده نیست...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
حضرت آقا گفت برجام سرانجام ندارد هنوز اسم برجام میاری.مردم مثل همیشه پشت آقامون امام خامنه ای هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
با چه رویی داره بازم اسم برجام رو میاره؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام ، از روز اول مرده به دنیا آمده بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
شما هم به زودی میری ولی یادت باشه خیلی وقته برجام مرده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۸ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
غیرازبرجام موضوع دیگری برای مطرح شدن توسط شما نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
تو نیز خواهی رفت فقط یادت باشه کلید رو با خودت نبری اخه این ۸ سال با همون کلید همه درها رو روی مردم قفل کردی .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۲ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ای خدا.کی باید از دست اصلاح طلب ها راحت بشویم.ای خدای بزرگ می شنوی یک روز از خواب بلند شوم و بشنوم مردی مثل حاج قاسم سکان قوه مجریه را بدست گرفته است و مثل یک سرباز دارد برای مملکت و مردم مستضعف لبخند و فدا کاری می کند.ای خدا زودتر این دولت اعتدال را ببر.ای خدا تا کی رهبر عزیزم باید غصه یک عده ...را بخورد.ای خدا...ای خدا...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ول کن تو هم مارا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۸ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
شما هم تا چند ماه ديگه همين عاقبتُ داري
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
چرا سخنان كامل روحانی از اخبار ساعت 21و830و‌‌بجز‌‌شیکه خبر که مستقیم پخش شد پخش نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۱:۲۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
حالم از کلمه برجام به هم میخوره .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
این قرارداد برجام از قراردادهای ترکمنچای وگلستان هم ننگین تره دست مریضاد که روی اون قراردادهارو سفید کردید افرین برشما هشت سال مملکت دستتون بود هم مملکت عزیز ما ایران رو پنجاه سال به عقب بردید
Iran (Islamic Republic of)
هادی
۲۱:۱۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
سلام آقایی روحانی 40ساله انقلاب شده آیازمان برای خودکفایی ووابسته نبودن کافی نیست...؟سپاس
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
بشین منتظر تا بایدن ب برجام بازگردد چقد برجام برجام میکنید ایقد ک بفکر برجام هستین اگ بفکر اقتصاد کشور بودین الان مردم نمیرفتن سر صف روغن
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۲۱:۰۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
این برجام چقدر بوی گند می‌ده.
حسن جان دست بردار از این برجام مرده ی فاسد شده.
Iran (Islamic Republic of)
Hadi
۲۰:۵۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام پاره کردن ما هم آتیش زدیم . جناب دکتر کجایی بابا تو باغ نیستی...
France
ناشناس
۲۰:۴۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
مردش نبودن برجام را آتش بزنن
Iran (Islamic Republic of)
سلام
۲۰:۳۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ببگویند به تمام تعهدات عمل می‌کنیم ساعت بعد ما به همه تعهدات خود عمل می‌کنیم. البته اگر اراده و صداقت باشد اگر نباشد مهم نیست و ما کار خود را انجام می‌دهیم.
نکته مهم : 1 - فقط بگویند؟ 2 - یعنی اگر صداقت نباشد مهم نیست؟ = عین برجام ، مذاکره باشد نتیجه مهم نیست . آقا برای شما هیچ مهم نیست .
Iran (Islamic Republic of)
مهدیار
۲۰:۳۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
یادتون باشه از روی هوا و هوس رای ندید.
نتیجش میشه این آدمی که هنوز به فکر گلابی هست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
تا خائن در ایران است برجام و برجامهای زیادی هم هست...
Romania
محمد
۲۰:۳۲ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
لعنت به برجام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۲ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
باي باي ترامپ
باي باي افراط گراي آمريكايي
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
زندگی مردم و فرهنگ مردم ایران نابود کردی به زودی نابود می شوی
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۰:۱۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ایران بعد از رفتن ترامپ و اصلاحات غربزده و لیبرالی در داخل کشور شاهد جشن و سرور خواهد بود
Russian Federation
ناشناس
۲۰:۱۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
انشالله شما هم بزودی بهش ملحق میشوید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
الا برکت الله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
بخدا بی حیایی هم حد واندازه ای داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
شما هم بری
من شام میدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
اگه ترامپ امروز مرد ما مردم عادی ایران خیلی وقته مردیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
به یاری خدا در 1400 هم یک ظلم دیگر که جنابتان هستی از سر مردم رفع خواهد شد و به یاری خدا مردم نفسی راحت می کشند از بودجه بندی و چرندیات و بی خبری ها و روز جمعه فهمیدن ها نبود روغن و گرانی و .............
Iran (Islamic Republic of)
مهندس
۱۹:۱۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
آقای روحانی توهم کم کم خودتو آماده کن که وقت رفتن توهم رسیده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کلا برجام مرده بدنیا آمد فقط برای مردگان فاتحه شایسته تر است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ترامپ بزودی به درک واصل خواهد شد اما تفکری که امثال شما در ذهن مردم کاشتید نه.امیدوارم روزی بیاید که مردم مردی از جنس نور یعنی از جنس حاج قاسم ها را برای مملکت داری انتخاب کنند نه کسانیکه اینقدر کدخدا کدخدامیکنند و غرب گدایند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
حسن آقا همه می میرند ،
مهم این است انسان درهرپست ومقامی چه کار مفیدی برای همنوعش انجام داده باشد ،
ای کاش شما هم به چند ماه باقیمانده ریاستتان با خود و خدای خودتان خلوت می کردید ، و خدمات و گند کاریهایی که بخصوص در دور دوم ریاستتان کردید از ملت طلب بخشش می کردید .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
هنوز داری از برجام سخن میگویی! مرگ بر برجام
Germany
ناشناس
۱۹:۰۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
به امید سال ۱۴۰۰!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
سلام.این هم دارد به مرض ریاست دچار می شود.
آن که باقی مانده است، نظام مردمی و مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۱۸:۱۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کاش حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به جای این که نقش مجریان اخبار گو رو بازی میکرد یه کمی هم نقش اصلی خودش یعنی ریاست جمهوری رو بازی میکرد، فکر کنم دیگه یادش رفته یه رئیس جمهور چه ها باید انجام بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
درسته
Iran (Islamic Republic of)
مهرداد
۱۸:۰۸ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
خدایی این دیگه خیلی پرته. برجام چی .کشک چی. خدایا ملت امشب بخوابند و مثل برنامه ی بنزین صبح بیدار بشن ببینن روحانی ریس جمهور نیست. چی می شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
تو هم میری و ایران میماند .انشاالله . ایران بعد از ترامب و حسن روحانی چقدر خوب است .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
مشکل کشور ترامپ و روحانی نیست صورت مسئله را پاک نکن خودت هم میدونی مشکل کشور روحانی نیست دیگه حناتون رنگی نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
مراسم درگذشت مرحوم برجام که آب ازآب تکان نخوره که نه خیری از او دیدم برگزار میشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام زنده است!!!!!!!!!!!!
کی میشه از دست این برجام راحت بشیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
سازمان ملل امروز را بايد به عنوان روز مرگ افراط گرايي توي دنيا جشن جهاني اعلام كنه و به بشريت تبريك بگه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
با رفتن ترامپ افراط گرايي هم تو دنيا براي هميشه مرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۲ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
خوشحالم که اینقد خوشحالی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
سردار سلیمانی کجایی که ببینی هنوز خونتان خشک نشده
اینان دارن پایمالش میکنن
Iran (Islamic Republic of)
احمدرضا
۱۷:۲۲ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کدوم برجام؟ چه کشکی! چه دوغی!!!1
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
شمارو‌به‌خدا‌به‌قرار‌داد‌ننگین‌برجام‌بر‌نگردیدد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
بدترین معاهده تاریخ ایران برجام بوووود.
برجام صنعتی که یکی از قدرت آفرین ترین،افتخار آمیز ترین ،اقتصاد آفرین ترین،کلیدی ترین صنایع جهان است(هسته ای)رو از ما گرفت ولی به جاش حتی گلابی هم نصیبمان نشد!
این توافق قرار بود اقتصاد ایرانو متحوووول کنه،نکرد هیچ بیست سال ایرانو عقل انداخت! البته میشه یک جورایی گفت زندست!
برنامه جامع تحویل صنعت هسته ای به غرب و دریافت هدیه عظیم لبخند حین دیدار ها به علاوه دوتا سلفی، زندست!
Germany
ناشناس
۱۷:۱۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
تو را بخدا دست بردار!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۲ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
انگار آقای روحانی قسمی که در اول ریاست جمهوری خود خوردند برای خدمت به مردم و مملکت خود نبوده برای خدمت به بیگانگان بوده که برجام را به ملت تحمیل کند و امتیازات یکطرفه را به بیگانگان بدهد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجامی که بجز بدبختی برای مردم چیز دیگری نداشته، اصرار برای پابرجا ماندن آن واقعاً رو می خواهد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ترامپ و بایدن جسمشان میمیره اماسیاست آمریکاکه نمیره ونمیمیره که دلت راخوش کردی به کدخداهای آمریکا وبرجام که فقط وفقط یک تکه کاغذ است.بهنظرمن اینقدکه شماهروزچندین باراسم ترامپ وبرجام رابه زبان میآوریداسم مقام معظم رهبری وارزشهای انقلاب رامیآوردید؛نه ترامپی بود ونه برجامی و نه کدخدایی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
آمریکا از دست ترامپ خلاص شد. انشاالله ایران اسلامی نیز از دست آقای دکتر حسن روحانی خلاص خواهد شد.
Iran (Islamic Republic of)
سرباز وطن
۱۷:۰۲ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
این سال آخر ریاست جمهوری آقای روحانی مثل ۱ ساعت مونده به افطاره تموم نمیشه که ...!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
این مردک هم هی میگه امسال این شده سال بعد اون میشه. های خبر نداری دولتت تموم شد. خوب رویا پردازی هستی. همون سپاه دولت دست بگیره فکر کنم بهتر باشه. حداقل خیلی چیزها را خودش تولید میکنه به امید هیچ عهدنامه ای هم نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
آقای روحانی عزیز ،‌کاش می گفتید ترامپ رفت ولی ایران وایرانی هست .برجام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
حاشا نکن
۱۶:۲۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام را همین ترامپ ترور کرد و لاشه آن را تحویل اروپا داد ، اروپا هم نتوانست آن را سی پی ار کند ، لذا در کما به سر میبرد. احتمال زنده ماندنش یک درصد است. حال آقای روحانی امید دولت را باید داخل میداشتی تا که هی نخواهی التماس مُرده ای کُنی که جنازه اش گوشه ای افتاده و حال باعث و بانیش هم در حال فرار از آن است .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام هم با رفتن شما می میره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۵ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام مرده به دنیا اومد، مگه به این بنده خدا کسی نگفته؟!خخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کدوم برجام ، الان دیگه استخوان برجام هم پوسیده.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام نمرده،احتمالا بیهوشه خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۴ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
شایدم دچار حمله مغزی خفیف شده . هع هع
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۸ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
والله از برجام هم چیزی دیده نشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
یعنی برجام زنده ست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
United Arab Emirates
ناشناس
۱۳:۵۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
آقای روحانی شما هنوز هم دلخوش هستید؟ به کدام از وعده های تان عمل نکردید. شما قرار بود عزت را به گذرنامه ایرانی برگردانید. حتی همانیرگ که بود هم ازبین بردید. مثالش اومدم بیمارستان ایرانیان دبی برای تست کووید ۱۹ بین ما که ایرانی هستیم و بقیه ملیت ها نه تنها یکسان نیستیم بلکه از عزت کمتری برخوردار هستیم. کارمند بیمارستان ایرانی که با منابع این ملت ساخته شده و اداره می شود فلیپینی ها هستند. من ایرانی باید ۵۰ نفر جلوم باشند ولی چینی ها و فلیپینی ها باید با پارتی بازی کارشون زودتر انجام.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
بایدن هم مثل ترامپه.امروز پنیر خریدم از 10200شده بود 14500.اینم تاثیر برجام و بایدن و ترامپ
Iran (Islamic Republic of)
غفار
۱۴:۳۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
خخ چه باحال
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
خودت درست کن پنیر ارزونتر در میاد،من خودم درست میکنم باصرفه و تمیز
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
اگه قراره بایدن بیاد ازرونی بشه پس شما چکاره اید ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
سجاد
۱۳:۴۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
عجب دل خوشی داره این بنده خدا،کاش ماهم اینقدر اعتماد به نفس داشتیم.واقعا که.مملکت را به باد دادند رفت،هنوز میگن برجام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
شاید درس عبرت باشد برای انان که در حکومت هستند که مانند همه باید بروند / دعای خیری برای خودشان بدست بیاورند در این فرصت اندک
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام قبل از ترامپ مُرد خبر نداری
Iran (Islamic Republic of)
قلی
۱۳:۱۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
برجام چی هست که هنوز بهش افتخار میکنید؟
آقای روحانی جان هر کسی که برات عزیزه و دوستش داری دیگه بسه ول کن برجام رو دیگه اسمش رو نیار خواهش میکنم ،لطفا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۶ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
ترامپ مرد خیلی از مردم هم مردند به خاطر زنده بودن ترامپ و امثال ترامپ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
امیدوارم هرچه زودتر دولت روحانی تموم بشه
۱۲
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر