شبکه الجزیره:

واشنگتن به یک شهر نظامی و سنگربندی شده تبدیل شده است

شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی که از اوضاع پایتخت آمریکا پیش از آغاز مراسم تحلیف بایدن داشت گفت در واشنگتن احساس می‌کنید در شهر نظامی و سنگربندی شده هستید.

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان خبرنگار الجزیره انگلیسی وضع شهر واشنگتن را در آستانه برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری جو بایدن به یک شهر نظامی و محافظت شده تشبیه کرد.

"هُدا عبدالحمید" خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی در گزارش خود از شهر واشنگتن گفت: این جا احساس می‌کنید در یک شهر نظامی و سنگربندی شده هستید. به هر جای شهر که می‌روید با خیابان‌های مسدود مواجه می‌شوید و همه مناطق اطراف کاخ سفید، ساختمان کنگره و پارک ملی بسته شده اند. در چند روز گذشته، حدود ۲۵ هزار نیروی گارد ملی آمریکا در واشنگتن مستقر شده اند. علاوه بر نیرو‌های گارد ملی نیرو‌های نیرو‌های گشت زنی مرزی و نیرو‌های پلیس هم از ایالت‌های دیگر به واشنگتن منتقل شده اند.

این گزارشگر ادامه داد: من اکنون در منطقه سبز واشنگتن هستم که از چند روز پیش ورود خودرو‌ها به آن به طور کامل ممنوع شده است. تنها به ساکنان این منطقه، کسانی که در این جا کار می‌کنند و همچنین به روزنامه نگارانی مانند من، اجازه داده می‌شود وارد این منطقه شوند. از آن طرف تر، منطقه قرمز شروع می‌شود. تنها کسانی که مجوز مخصوص دارند می‌توانند وارد منطقه قرمز شوند. پیش از این در مراسم سوگند ریاست جمهوری در شهر واشنگتن، هزاران تن از مناطق مختلف آمریکا وارد این شهر می‌شدند، اما امسال خبری از ورود گسترده شهروندان و مسافران به واشنتگن نیست. یکی از علل این موضوع شیوع ویروس کروناست و جو بایدن از مردم خواسته است در خانه‌های خود بمانند. البته مهم‌ترین عامل، نگرانی‌های امنیتی و احتمال وقوع حملات یا اعتراضات خشونت آمیز در جریان مراسم سوگند ریاست جمهوری است.

در ادامه گزارش الجزیره آمده است: تشدید تدابیر امنیتی چیزی است که در همه ۵۰ ایالت آمریکا در آستانه مراسم سوگند ریاست جمهوری مشاهده می‌شود. ساختمان‌های دولتی در همه مناطق تحت حفاظت قرار دارند، زیرا آمریکا با تهدید‌های داخلی مواجه است. البته این تقریباً پدیده جدیدی برای آمریکا است. این وضع مردم آمریکا را شوکه کرده است و آن‌ها می‌گویند نمی‌دانند چگونه جو بایدن قادر خواهد بود این کشورِ متشتت و به شدت دچار اختلاف و دودستگی را بار دیگر، متحد کند. مشکلات دوران ریاست جمهوری ترامپ و مشکلات روز‌های اخیر حتی پس از استقرار جو بایدن در کاخ سفید ادامه خواهد یافت. این مرحله برای آمریکا بسیار دشوار است.

در مراسم سوگند ریاست جمهوری بایدن شمار معدودی از افراد از جمله برخی از رؤسای جمهور سابق آمریکا حضور خواهند داشت، اما بزرگ‌ترین غایبان این مراسم دونالد ترامپ و همسرش ملانیا خواهند بود. همزمان با مراسم سوگند، ترامپ از واشنگتن خارج خواهد شد و به ملک شخصی خود در فلوریدا خواهد رفت که نشان دهنده اختلاف شدید و عمیق در جامعه آمریکا است. نهضت موسوم به زندگی سیاهپوستان مهم است همچنان ادامه دارد و علیه بی عدالتی در جامعه این کشور مبارزه می‌کند. همچنین حامیان ترامپ برای تحقق خواسته‌های خود به خیابان‌ها آمده اند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر