شکوری: منابع مالی برای بدهی بودیمیر تامین نکرده‌ایم/ تمرکزم روی پرسپولیس است

سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت بدهی‌های این باشگاه توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،  ابراهیم شکوری، سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره آخرین وضعیت تغییرات در هیئت مدیره این باشگاه اظهار  کرد: این موضوع در همان سطحی است که در رسانه‌ها مطرح می‌شود و در حیطه اختیار من به عنوان معاون اجرایی باشگاه نیست. طبق چارت سازمانی در پرسپولیس، مدیران کلان باشگاه باید در این زمینه تصمیم گیری کنند. اگر من بخواهم درباره این موضوع صحبت کنم، باید به شکل تخصصی درباره دلیل مشکلات مالی باشگاه‌های کشورمان صحبت کنم.

او درباره این که آیا منابع لازم برای تامین بدهی باشگاه پرسپولیس به ماریو بودیمیر فراهم شده اند، بیان کرد: متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است. تمام سعی و تلاشمان را به کار گرفته ایم تا از مجاری که می‌توانیم این پول را تامین کنیم؛ اما مبلغی که خیلی راحت از آن صحبت می‌شود، ۵۰۰ هزار یورو است که نوشتن آن روی کاغذ هم تا حدی سخت خواهد بود.

او افزود: در این که قرارداد‌های بدی در سال‌های گذشته نه تنها در باشگاه پرسپولیس، بلکه در کل فوتبال ایران بسته شده اند شکی نیست؛ اما اگر بخواهیم منطقی و کارشناسی صحبت کنیم، مقابل هزینه ها درآمد‌هایی هم وجود دارند. زمانی که نمی‌توانیم ۸۰ درصد منابع مالی خود را به دست آوریم با مشکلاتی مواجه می‌شویم.

کارگزار به تعهدات مالی خود عمل کرده است 

شکوری درباره آخرین وضعیت مطالبات جری بنگستون از این باشگاه گفت: علاوه بر بدهی به بنگستون، باشگاه ما چندین بدهی بین المللی دارد که در مرحله رسیدگی قرار دارند و ۲ ، ۳ پرونده  هم قطعی شده اند. فضای درآمدزایی باشگاه در اختیار کارگزار قرار گرفته و این شرکت هم تاکنون تقریبا به همه تعهداتش عمل کرده است. این مبالغ هم صرف تسویه حساب با برانکو شد که البته مالیات این مربی هم بحث دیگری است.

امیدوارم بدهی های بزرگی برای پرسپولیس باقی نگذاریم 

او ادامه داد: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم با کمک هواداران و دوستان خود در باشگاه این پرونده‌ها را پشت سر بگذاریم و امیدواریم این اتفاق رخ بدهد. به طور حتم کارمان بسیار سخت است و امیدواریم در زمان فعالیتمان در باشگاه پرسپولیس بتوانیم این بدهی‌ها را پاک کرده و بدهی‌های بزرگی را برای باشگاه باقی نگذاریم.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس افزود: صحبت کردن درباره این که تاکنون چند درصد مبلغ بدهی به بودیمیر تامین شده، جزء اطلاعات داخلی باشگاه است و درست نیست در رسانه‌ها درباره اش صحبت کنم؛ اما تلاشمان را می‌کنیم. به کمک هواداران و دوستان  خود هم نیاز داریم؛ زیرا باشگاه پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا هیچ ردیف بودجه و دریافتی از منابع دولتی ندارد. امیدواریم بحث واگذاری ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس هرچه سریع‌تر اتفاق بیفتد و بتوانیم شرایط باثباتی داشته باشیم.

تلاشمان را برای حفظ  رادوشوویچ انجام می دهیم 

او درباره احتمال جدایی بوژیدار رادوشوویچ از تیم پرسپولیس بیان کرد: رادوشوویچ  بازیکن خوب تیم ما و یکی از اعضای خانواده پرسپولیس است. او پس از برگزاری دیدار‌های مرحله گروهی و حذفی لیگ قهرمانان با تیم به ایران نیامد و در آن زمان بحث مطالباتش را داشت. در نهایت با صحبت‌های صورت گرفته توانستیم نظر رادوشوویچ  را جلب کنیم و طبق توافقی که با هم داشتیم قرار شد در ۲ مرحله مطالباتش را پرداخت کنیم.

شکوری اظهار کرد: مرحله اول پرداخت به رادو کامل انجام شده، اما سررسید مرحله دوم فرا نرسیده است. البته با توجه به شرایطی که رادو دارد و خانواده اش هم در ایران اقامت دارند، مطالباتی را مطرح کرده است که سعی داریم طبق تعامل با او این موضوع را داخل خانواده پرسپولیس حل کنیم. نهایت سعی ما این است این دروازه بان بماند؛ زیرا بازیکن خوب ما است و می‌خواهیم از تمام ظرفیتمان استفاده کنیم.

برای جذب ترابی با باشگاه العربی مذاکره می کنیم 

سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره احتمال بازگشت مهدی ترابی به پرسپولیس تصریح کرد: باید خودمان و رسانه‌ها حرفه ای‌تر به این ماجرا نگاه کنیم. در حال حاضر ترابی بازیکن تیم العربی قطر و هرگونه مذاکره مستقیم با او از سوی پرسپولیس یا هر فردی از باشگاه، خلاف مقررات است. در حال حاضر فقط می‌توانیم با باشگاه العربی مذاکره کنیم و روند مذاکرات در حال انجام است. باید سایر اتفاق‌ها را به روز‌های آینده موکول کنیم؛ اما تلاش می‌کنیم تیممان را در نیم فصل با نظر کادر فنی تقویت کنیم.

شکوری درباره این که آیا باشگاه پرسپولیس مذاکره‌ای با شهریار مغانلو مهاجم تیم سانتاکلارای پرتغال برای تقویت خط حمله اش انجام داده است، بیان کرد: اجازه بدهید درباره گزینه‌ها صحبت نکنم؛ زیرا شرایط حرفه‌ای ایجاب می‌کند نسبت به بازیکنی که تحت قرارداد باشگاهی دیگر است با احتیاط بیشتری رفتار شود. بهتر است با صحبت نکردن درباره نفرات، باشگاه پرسپولیس را دچار چالش نکنیم.

او درباره شانس خود برای انتخاب به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در انتخابات پیش رو  بیان  کرد: امیدوارم اتفاق‌های خوبی رخ بدهند و دوستانی که انتخاب می‌شوند به توسعه و رشد فوتبال در سال‌های آینده کمک کنند. واقعیت این است به رای آوردن خود برای عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال چندان فکر نمی‌کنم و بیشتر تمرکزم روی پرسپولیس است تا در روز‌های آینده چه پیش می‌آید.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر