روند افزایشی ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از افزایش شمار مبتلایان سرپایی به ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،شکرالله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: دیروز ۱۴ بیمار کرونایی در جنوب غرب خوزستان شناسایی شده اند که از این تعداد۳ نفر مربوط به آبادان، ۱ نفر از خرمشهر و ۱۰ نفر مربوط به شادگان است.

او افزود: دیروز نیز ۹ نفر بستری و ۴ نفر نیز بهبود و از بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان ترخیص شده اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بابیان اینکه خوشبختانه مورد فوتی نداشته ایم تصریح کرد: در حال حاضر کل موارد مثبت بستری در بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان ۴۱ نفر است.

احتمال وقوع پیک سوم در جنوب غرب خوزستان

سلمان‌زاده نسبت به عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هشدار داد و گفت: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در منطقه به پایین‌ترین میزان ممکن رسیده است و متاسفانه فقط ۳۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند.

او با اشاره به روند افزایشی موارد سرپایی مبتلایان در جنوب غرب خوزستان، اظهار کرد: در روز‌های اخیر وضعیت بیماری از حالت ثابت به صعودی تغییر پیدا کرده است و احتمال وقوع پیک سهمگین بیماری در بهمن و اسفندماه وجود دارد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: تجربه پارسال نشان می‌دهد در صورتی که مردم و مسئولین بیماری را جدی نگیرند و به خوبی به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل نکنند، افزایش سریع موارد بیماری، افزایش مرگ و میر و به دنبال آن پیک سوم زمستانی قطعی خواهد بود.

سلمان زاده با اشاره به اینکه افراد جوان معمولا بدون علامت یا با علائم خفیف به کرونا مبتلا می‌شوند، تصریح کرد: حضور در خانه افراد مسن و بیماران دارای نقص سیستم ایمنی بدن می‌تواند بسیار خطرناک باشد و بیماری را به این افراد که مستعد ابتلا به نوع شدید بیماری هستند، منتقل کنند، بنابراین در صورت انتقال بیماری به این افراد، احتمال مرگ و میر آن‌ها نیز وجود دارد پس باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی طالقانی آبادان که در هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی در درمان مجروحان داشت امروز به خط مقدم جنگ با ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان تبدیل شده است.

کادر درمانی این بیمارستان شبانه روز به صورت خالصانه به بیماران کرونایی شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/ د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر