مدیرکل صنایع نساجی وزارت صمت خبر داد؛

صدور سالانه ۲۴۰ هزار تن الیاف پلی استر از کشور

محرابی گفت: سالانه ۲۴۰ هزار تن الیاف پلی استر به خارج ازکشور صادر می‌شود.

 افسانه محرابی مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از یک واحدصنعتی الیاف مصنوعی دلیجان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، از صدور سالانه ۲۴۰ هزار تن الیاف پلی استر از کشور خبر داد.

محرابی با بیان اینکه سالانه به طور متوسط ۲۰ میلیون یورو الیاف از کشور صادر می‌شود افزود: ۱۵ میلیون یورو از این مواد در هشت ماهه امسال از ایران به کشور‌های دیگر صادر شد.

او با بیان اینکه ماده اولیه پلی استر در کشور تنها در پتروشیمی تندگویان تولید می‌شود، اضافه کرد: عرضه‌های نامناسب در سال از سوی این واحد سبب افزایش رقابت و برهم زدن تعادل بازار شده و اگر این پتروشیمی عرضه مناسبی نداشته باشد مجبور به واردات پلی استر هستیم.

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت بیان کرد: کف عرضه ۶ هزار و ۵۰۰ تن به صنایع پایین دستی اعلام شده و باید این مقدار به شکل مستمر ادامه‌دار باشد تا رقابت نزدیک به صفر برسد.

او ادامه داد: به منظور تعادل‌سازی عرضه و تقاضا، اقداماتی در سه مرحله شامل ظرفیت سنجی واحد‌ها براساس دستگاه‌های نصب شده در واحدها، خرید و تولید که در سامانه بهین یاب وارد شده، انجام خواهد شد تا پتروشیمی ادعای تقاضای کاذب نداشته باشد.

محرابی با اشاره به بازدید از واحد صنعتی الیاف مصنوعی دلیجان افزود: دلیجان قطب اصلی تولید الیاف مصنوعی در کشور است که به عنوان یکی از مواد اصلی صنعت نساجی مصارف بسیاری در این صنعت دارد.

انتهای پیام / ج

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر