سرمربی تیم ملی قایقرانی:

به مدال گرفتن در پارالمپیک بسیار امیدواریم

مهدوی نیا، سرمربی تیم ملی قایقرانی در رشته پاراکانو درباره شرایط ملی پوشان این رشته توضیحاتی را ارائه داد.

مسعود مهدوی نیا، سرمربی تیم ملی قایقرانی در رشته پاراکانو در گفت‌وگو با خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره آخرین شرایط برگزاری اردو‌ها و همچنین ملی پوشان این رشته عنوان کرد: با توجه به نتایج یکی از ملی پوشان ما در این رشته (شهلا بهروزی راد) در سال قبل، حمایت‌های کمیته‌های مربوط به پارالمپیک از او، همچنین تلاش‌های فدراسیون قایقرانی و کمک‌های آن‌ها توانستیم این تمرینات و اردو‌ها را دنبال و برگزار کنیم.

او ادامه داد: اردوی اصلی ما با حضور ۶ ورزشکار در تمام کلاس‌های این رشته است و امیدواریم بتوانیم در مسابقات قهرمانی جهان (کسب سهمیه پارالمپیک) که در اردیبهشت سال آینده در مجارستان برگزار می‌شوند،  سهمیه‌های لازم را کسب کنیم.

مهدوی نیا گفت: طبق آیین نامه‌های پارالمپیک افرادی که در مسابقات کسب سهمیه، مدال جهانی به دست می‌آورند از طریق پارالمپیک حمایت می‌شوند که خوشبختانه شهلا بهروزی راد این شرایط را دارد.

او ادامه داد: در کنار بهروزی راد، افرادی که هم اکنون در اردو‌های تیم ملی هستند مانند اسلام جاهدی، مسعود قیصری، امین آق قنده، بهنوش بهروان و سارا عبدالملکی نیز عملکرد خوبی دارند. امیدواریم بتوانند نتایج خوبی را در مسابقات آینده کسب کنند.

مهدوی نیا درباره تاثیر تعویق یک ساله بازی‌های پارالمپیک به علت همه گیری ویروس کرونا در آمادگی ملی پوشان کشورمان عنوان کرد: این شرایط به نوعی هم به نفع ما و هم به ضررمان شدند.

او گفت: از این جهت به نفع ما شد که افرادی که هم اکنون در اردوی تیم ملی هستند، توانستند با حمایت‌های فدراسیون و اردو‌های مستمر عملکرد و شرایط بهتری را از خود نشان دهند و فاصله خود را با رکورد‌های آسیایی و جهانی کمتر کنند.

سرمربی تیم ملی پاراکانو گفت: با این شرایط ملی پوشان، می‌توان امیدوار بود که بتوانیم نتایج درخشانی را در بازی‌های پارا آسیایی آینده که در اواخر مهر ماه در چین برگزار می‌شوند، به دست آوریم. ناگفته نماند برای نخستین بار است که در بازی‌های پارا آسیایی رشته پاراکانو گنجانده شده است و امیدواریم بتوانیم با عملکرد ملی پوشان و کمک خدا نتایج خوبی را در بازی‌های پاراآسیایی در چین به دست آوریم.

مهدوی درباره سهمیه‌های پاراکانوی کشورمان در پارالمپیک گفت:کسب سهمیه پارالمپیک در مسابقات جهانی خواهد بود و در انتهای اردیبهشت سال آینده تیم ما باید در مسابقات کسب سهمیه شرکت کند.

او ادامه داد: در هر ماده‌ای از این رشته ۱۰ نفر اول جهان سهمیه می‌گیرند؛ اما ما به دریافت مدال شهلا بهروزی راد بسیار امیدواریم و ان شاءالله با حمایت‌های فدراسیون این اتفاق خوب برای ورزش و قایقرانی کشورمان پیش آید.


بیشتر بخوانید 


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر