صحنه عجیب خزیدن بیمار در راهروی بیمارستان!

خودداری پزشکان از درمان بیماری که به خاطر پا درد به بیمارستان مراجعه کرده بود صحنه ای عجیب را رقم زد.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ویدئویی که در آن یک مرد کانادایی با حالت چهار دست و پا در حال خروج از بیمارستان است به ویدئویی خبرساز تبدیل شده است. بنا به گزارش رسانه‌های محلی «دیوید پونتونه» که برای درمان درد پا‌های خود به اورژانس بیمارستان «هومبر ریور» تورنتو مراجعه کرده بود با خودداری پزشکان از انجام درمان مواجه شد.

در حالی که پونتونه درخواست کرد با پزشکی که او را به بخش MRI معرفی کرده دیدار کند، ولی مسئول وقت بیمارستان او را به روانپزشک ارجاع داد.


بیشتر بخوانید


روانپزشک بیمارستان نیز، اضطراب را به عنوان غالب‌ترین علامت بیماری این مرد تشخیص داد، در حالی که آقای پونتونه تقریبا یک ماه بود که از ناحیه هر دو پا درد جسمی شدیدی را تجربه می‌کرد. به این ترتیب این مرد که از ناحیه پا احساس درد شدید داشت در لحظه خروج از بیمارستان با حالت چهاردست و پا آنجا را ترک کرد. بنا به ادعای این مرد ۴۵ ساله او مجبور شد برای به دست آوردن فیلم این اتفاق دردناک نبردی طولانی را انجام دهد. بنا به گزارش CBS News این اتفاق در تاریخ ۱۸ آوریل سال ۲۰۱۸ رخ داد، اما ویدئوی آن توسط آقای پونتونه به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است.

پوتونه در شرح ماجرا گفت: «آن شب به من گفته شد از جایم برخیزم و بیمارستان را ترک کنم. آن‌ها گفتند که هیچ مشکلی ندارم و تنها دچار اضطراب شده ام. ۲۰ دقیقه طول کشید تا من به حالت چهار دست و پا از بیمارستان خارج شوم. پرستاری که کنار من ایستاده بود به من گفت تو قوی هستی، بلند شو مرد. من بسیار عصبانی بودم و احساس ناامیدی به من دست داده بود.»

پوتنونه سپس با آمبولانس به بیمارستان وسترن تورنتو منتقل و در آنجا متخصص مغز و اعصاب تشخیص داد وی دچار سندرم گیلن باره (Guillain Barre Syndrome) شده است؛ وضعیتی که سیستم ایمنی بدن به اعصاب محیطی فرد حمله می‌کند.

۵ هفته بعد خانواده این بیمار، مسئولان بیمارستان هومبر ریور را مورد بازخواست قرار دادند که آن‌ها بابت این اتفاق عذرخواهی کردند. در حالی که مسئولان بیمارستان در ابتدا قول دادند تا ویدئوی مربوطه را به خانواده بیمار تحویل دهند، اما از انجام ان سر باز زدند. خانواده این بیمار پس از دو سال توانستند از طریق قانونی این ویدئو را به دست آورده و منتشر کنند.

«لوسیا پونتونه»، مادر این جوان در این باره گفت: «هدف ما از بازخواست این بیمارستان این بود که نگاه خود را نسبت به بیماران دچار بیماری‌های ذهنی تغییر دهند تا دیگر شاهد اتفاقات مشابه نباشیم.»

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۲ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
حدود یک ماه پیش من به یکی از بیمارستان های ایلام مراجعه کردم، پامو جراحی کرده بودم و برای برداشتن آتل و گچ گرفتن مراجعه کردم،. چهارتا ویلچر دم در بیمارستان بود یه نفر اونجا بود از دادن ویلچر خود داری میکرد، من مجبور شدم یه فاصله ددیست سیصد متری رو رو با یه پا اونم با پریدن و جابه جا شدن طی کنم توی بیمارستان پر بود از آدمای مثل من، چهارتا ویلچر دم دره که درشم بستن، احتمالا خاک هم روشون باشه
Iran (Islamic Republic of)
حميد
۰۸:۳۶ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اقاي ((جاستين ترودو)) چرا گريه نميكني ؟؟ اينجا كانادا هست .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۱ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
سلام ،

مراحل سیر و سلوک طولانی است و
در آخر می فهمی همه دعاها و توسل ها برای این بوده است که ببینی و بشناسی و
این خدا است که حکم می کند ،
تنها آرزوی من الآن این است که من در این اتفاق مقصر نبوده باشم ،
به امید رسیدن به مراحل بعدی ،

به امید رضای خدا .
Iran (Islamic Republic of)
دانشجو
۰۷:۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اینم آخر کانادا جای محبوب دزدان و اختلاسگران .
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر